Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a kedvenc bibliai...

Melyik a kedvenc bibliai idézeted?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Ha megdobnak kővel dobj vissza kettővel.
2013. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Rafael Csaba ***** válasza:
64%

Mt. 22.36-40

Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és nagy parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Amelyik vallás ezt segít megvalósítani, az számomra Hiteles.

2013. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Üdv!


Több kedvencem is van, de ha egyet kellene megjelölni, akkor ez lenne az:


"Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak." - Préd 3,1

2013. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 szabózoli ***** válasza:

"Megszáradt a fű, elhullt a virág; de Istenünk beszéde mindörökre megmarad!"(Ézs.40:8)

Ez a kedvencem többek között.

És tudod,hogy miért?

Én egy olyan korszakban és egy olyan világban nöttem fel ahol kézzel lábbl irtották a Bibliát.és tanúja voltam Isten munkájának,annak a munkájának,hogy mindazok akik el akarták tüntetni Isten szavát ma már nincsenek közöttünk,megkapták méltó büntetésüket. Lehet,hogy nem mind de a "java" ott van ahol lennie kell.

Nem vagyok kárörvendő,de két út van...éds nincs több.

Ők a rosszat választották.

Úgyhogy Isten szava itt van,de ők már rég nincsenek...

2013. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?"
2013. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém:

"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket." (Zsid. 4:7).

Okok:

- A szakdolimat Dániel könyve 5. fejezetéből írtam, és ez az igevers foglalja legjobban össze - mintegy esszenciaként - ennek a történetnek a mondanivalóját,

- Úgy gondolom, hogy a megtérés a legfontosabb dolog az ember életében, ez egy olyan döntés, amit - ha Isten szól - nem szabad halogatni, mert az életed múlhat rajta.


Üdv. Péter

2013. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1 Kor. 14,34

A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.

2013. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1Tim 2.12

Nem engedem, hogy az asszony tanítson, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem maradjon csöndben.

2013. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;


Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.


Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is."

2013. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"égő zsarátnok, ami megmaradt a régi tűzből"
2014. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!