Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz az Ítélet napjában,"t...

Aki hisz az Ítélet napjában,"technikailag,gyakorlatilag" hogy fog ez kinézni?Van erről írás?

Figyelt kérdés
Mi fog történni,és hogyan?Az egész föld lakossága hogyan sorakozik fel Jézus előtt?Hol fog egyáltalán Jézus földet érni,mikor megérkezik,hogy kell ezt elképzelni?

2020. júl. 20. 10:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Azért erről nincs olyan túl sok konkrétum. A Szentírásban azt olvashatjuk, hogy Jézus második visszatérése egy váratlan időpontban következik be, úgy tér majd vissza, hogy minden szem látni fogja Őt, angyalok kíséretében érkezik, hogy megítélje lángokban a világot. A fizikai világ megszűnik, a jók üdvözülnek, a gonoszak elkárhoznak. Az ítélet során minden ember bűne felszínre kerül.
2020. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt tudtam köszönöm.Csak hogy van-e elképzelésetek hogy zajlik majd le az Ítéletnap.Jézus jön egy felhőn át,eggyé válik az ég és a föld,leül egy trónra,és kétfelé osztja az emberiséget?Hogyan tud előtte olyan sok ember felsorakozni?Mindenkiről egyenként elmondja az ítéletet,meg az életét?Bűneit?Vagy nem?Mennyi ideig fog tartani?Véleményt mond az egész emberi történelemről is?
2020. júl. 20. 11:39
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Vegyük alapul Isten itéleteiről szóló beszámolókat. Az embereknek nem kell sorakozni. Pl, az Egyiptomiak csapásit közvetlen érinthette volna Isten népét is. Azonban a harmadik csapástól kezdődően, egyetlen Izrelita sem tapasztalt rossz dolgokat, az Egyiptomiakkal szemben. Pedig ott voltak közvetlen mellettük.

Ahol első szülöttek voltak, azok Házát elkerülte a csapás, a gyermekek életben maradtak, kivéve az egyiptomiak esetében, Isten tud szelektálni, nem kell felsorakozni, mindennkinek tudja milyen vaj van a Füle mögött.

Sőt Azok közül az Egyiptomiak közül akik az Izraelitákkal tartottak, szintén megmenekültek.

2020. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%

Vagy ha Ráháb esetét nézzük, egyedül az Ő háza maradt meg, az összes többi, a fallal együtt leomlott.

A "minden szem meglátja", nem fizikai látásra utal, hanem megértésre, felfogásra utal, azonnal megérti, hogy vége.

Persze nem kizárt, hogy Isten felhasználhat természeti erőket is, és az angyalok is itélet végrehajtók.

Az Assziroknál egy éjszaka, egy angyal 185.ezer katonával végzett.

Ha rémisztő is, Isten nem fog időt tölteni sorba állásokkal, és egyenkénti felsorolásokkal. Hiszen a Bibliában minden benne van mit kell tenni, és mit nem. Ezek alapján mindenki tudhatja hova tartozik, és még változtathat.

2020. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:Napi evangélium


2013. február 18. – Hétfő

Egy alkalommal Jézus az utolsó ítéletről beszélt tanítványainak: Amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében összes angyalának kíséretében, és helyet foglal dicsőséges trónusán, akkor minden nemzet összesereglik előtte, ő pedig elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kosoktól; a juhokat a jobbjára állítja, a kosokat pedig a baljára. Azután a király így szól a jobbján állókhoz: „Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, és ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!”

Erre megkérdezik tőle az igazak: „Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?” Akkor a király így felel: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!” Ezután a balján állókhoz szól: „Távozzatok tőlem, ti, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, és nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem: és ti nem látogattatok meg engem!”

Erre ők is megkérdezik: „Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?” Ő pedig ezt feleli majd nekik: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!” Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.


Mt 25,31-46

2020. júl. 20. 12:10
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

#2

Mivel ezekről nem szól semmi se, fogalmam sincs. Találgatni pedig nem szeretek. Lehet olyan módon lesz, amit el se tudunk képzelni. Hiszen gondolj bele, hogy jelenleg mennyi ember él a földön, s az eltelt időben mennyi élt már. Elképzelhetetlen mennyiség ez.

2020. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

#5

Bocsi, ezt csak most láttam, így nem tudtam az előző hozzászólásomban reagálni rá.

Itt elsősorban az van bemutatva, hogy mi alapján ítél majd Jézus, nem pedig az ítélet konkrét menete. Ez utóbbi csak a keretet adja meg neki, de a lényeg itt nem a "miként", hanem a "mi alapján".

2020. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7 Nem baj,kitehettem volna a kérdésembe én is,de sok lett volna. Azt írja,hogy "minden nemzet összesereglik" előtte. Szól a jobbján,és a balján levőkhöz.Az rengeteg ember. Ebből gondoltam,hogy mindenki felsorakozik.A mi alapján az szerintem,hogy "Amilyen mértékkel ti mértek,olyannal mérnek nektek is."
2020. júl. 20. 12:27
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Kérdezőnek.

Jézus elmondja:"„Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!”

Jézus megadja a választ azáltal, hogy Bizonyos "Testvéreiről" beszél.

Kik Ők? Azok akiket az Atya meghiv, hogy legyenek Jézus királyságában a társai. Azért nevezzük Őket felkent keresztényeknek, mert ahogy Jézust is felkente, vagy is kiválasztotta, hogy legyen a királya a királyságának, úgy ezeket az embereket is.

Ezek az emberek amig a Földön élnek, végzik a Jézustól kapott megbizatásukat. De mivel nagyon kevesen vannak a nagy sokasághoz képest, ezért nem tudnának eleget tenni, hogy az egész lakott Földön végezzék a kiadott feladatot. Sajnos előfordul, hogy bizonyos országokban korlátozzák, börtönbe zárják ezeket a személyeket, vagy akár meg is ölik Őket.

DE akik nem tartoznak a királyi papi kinevezettek közé, azok azzal támogatják Jézus eme testvéreit, hogy segitik Őket az élet minden területén, akár élelemről legyen szó, akár arról, hogy segitenek részt venni ebben a munkában is.

Valaki pedig addig idegen, amig nem ismerik, és nincsenek kapcsolatban vele. Akik felismerik ezeket az "idegeneket", vagy is rájönnek, hogy Ők nem idegenek, akkor támogatást adnak, és kapcsolatba lépnek velük, mint Jézus kinevezettjeivel.

2020. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

#8

Ez fizikailag nyilván nem lenne lehetséges, ráadásul az utolsó ítélet nem csak a még élőkre vonatkozó dolog. Ezért valószínűleg ez csak egy jelképes kerete az ott mondott egésznek. Vagy valami olyan módon fog történni, amit mi jelenlegi tudásunkkal képtelenek vagyunk felfogni.

2020. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!