Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kellett volna reagálnom...

Hogy kellett volna reagálnom a plébános furcsa viselkedésére?

Figyelt kérdés
Nyaralni voltam egy baráti családnál, akik nagyon jóban vannak a falujuk plébánosával, ez a plébános háromnaponta náluk vacsorázik, sokat meséltek neki rólam is. Én egyedülálló férfi vagyok, és életem nagy ajándéka az a csodálatos barátság, szinte testvéri kapcsolat, amely egy kolléganőm és köztem húsz évvel ezelőtt megszületett. A kolléganőm férjes asszony, de a férje tudja, hogy a mi kapcsolatunk "nem e világból való", nem testi vonzódás, csakis mély és komoly lelki kapcsolat. Erről is meséltek a barátaim a plébánosnak. Tegnap lettem volna bemutatva ennek a plébánosnak, tegnap került sor a személyes megismerkedésre. Sajnos nem úgy zajlott, ahogy elképzeltem. Amikor a plébános megérkezett, a barátom odavitt elé, és ezt mondta: "Engedje meg, atya, hogy bemutassam azt a kedves barátomat, akiről már annyit meséltem önnek." Én is mosolyogva léptem a plébános elé, vártam, hogy kezet nyújtson, de nem ez történt. Hideg arccal ezt mondta: "Én nem kívánok önnel megismerkedni, mivel a barátja elmondása alapján keresztényietlenül él, egy férjes asszonnyal ápol meg nem engedett barátságot, amiért - ha a híveim közé tartozna - el kellene járnom ön ellen." Majd ezután közölte a barátommal, hogy mégsem vacsorázik náluk, de újra eljön majd hozzájuk, ha tiszta lesz a terep és a levegő. Én elképedten álltam, levegő után kapkodtam, de a barátom sem tudott szóhoz jutni. Nem voltam felkészülve erre az otrombaságra. Mit kellett volna mondanom? Hogyan kellett volna reagálnom? Lehet egy egyházi ember ennyire szűk látókörű és elmaradott? Még nem hallott férfi és nő közötti igaz barátságról? Miféle viselkedés volt ez tőle?

2020. júl. 22. 14:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Azt kellett volna mondanod, hogy ő meg ne ápoljon közeli barátságot a presbiter fiúkkal!
2020. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%
Egy férjes asszonynak a férje kell,hogy a legjobb lelki barátja legyen. Ha nem így van, akkor az a részéről egy bizonyos fokú hűtlenség.
2020. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Középkori gondolkodás. A házasság nem összebilincselt állapot. Mindkét félnek lehetnek saját barátai és saját hobbijai. Lehet a férjnek és a feleségnek is igazi lelki barátja.
2020. júl. 22. 14:25
 4/28 anonim ***** válasza:
56%
Lehet. De ha ez a barát ellenkező nemű, akkor könnyen lehet belőle szerelem.
2020. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Marhaság. Húsz év alatt nem lett belőle szerelem, megmaradt igazi mély lelki barátságnak. Ez a pap még Szent Ferencet és Szent Klárát is kiközösítette volna az egyházból, mert barátkozni merészeltek egymással.
2020. júl. 22. 14:31
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy (nem kellett volna rá reagálni). Ilyen mélyre nem szabad lesüllyedni. A barátaid helyében "reagálnék", ilyen embert nem látnék többé vendégül, az biztos.
2020. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%

kamu


"ha a híveim közé tartozna - el kellene járnom ön ellen."

2020. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a magyar egyházi valóság. Az ilyen ember képes lenne eljárni ellenem, kiküldene mindenki előtt a templomból, ha be mernék menni a miséjére.
2020. júl. 22. 15:02
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Egy keresztény ember ismerve a Biblia alapelveit, nem viselkedett volna igy.

Ezzel egyáltalán nem tette vonzóvá Isten személyét, Isten senkit nem tagad meg, még a bűn elkövetőknek is esélyt ad.

Ennek az embernek, inkább elkellett volna magyarázni a kellemes ebéd alatt, hogy milyen veszélyei lehetnek egy ilyen kapcsolatnak. S óvatosságra inteni, nem ellénsegesen viselkedni. Illetve javaslatokat tenni, hogy ilyen szoros kapcsolatot, ajánlottabb más körülmények szerint keresni.


TE nem házasságtörésben élsz, és a hölgy sem törte meg a házasságot.

Ezért olyan dolog felett tört pálcát, ami nem létezik.


(csak mellesleg jegyzem meg rossz indulat nélkül): Minket tanúkat elitélnek, ha valódi törvénytelenül élővel nem tartunk kapcsolatot.

A Bibliában leirt kiközösitésre pedig meg vannak az elvárások, miként történnek. Ti nem vagytok kiközösitve.

2020. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
ez nem a magyar egyházi valóság, ez egy rosszindulatú lejáratás a részedről
2020. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!