Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kellett volna reagálnom...

Hogy kellett volna reagálnom a plébános furcsa viselkedésére?

Figyelt kérdés
Nyaralni voltam egy baráti családnál, akik nagyon jóban vannak a falujuk plébánosával, ez a plébános háromnaponta náluk vacsorázik, sokat meséltek neki rólam is. Én egyedülálló férfi vagyok, és életem nagy ajándéka az a csodálatos barátság, szinte testvéri kapcsolat, amely egy kolléganőm és köztem húsz évvel ezelőtt megszületett. A kolléganőm férjes asszony, de a férje tudja, hogy a mi kapcsolatunk "nem e világból való", nem testi vonzódás, csakis mély és komoly lelki kapcsolat. Erről is meséltek a barátaim a plébánosnak. Tegnap lettem volna bemutatva ennek a plébánosnak, tegnap került sor a személyes megismerkedésre. Sajnos nem úgy zajlott, ahogy elképzeltem. Amikor a plébános megérkezett, a barátom odavitt elé, és ezt mondta: "Engedje meg, atya, hogy bemutassam azt a kedves barátomat, akiről már annyit meséltem önnek." Én is mosolyogva léptem a plébános elé, vártam, hogy kezet nyújtson, de nem ez történt. Hideg arccal ezt mondta: "Én nem kívánok önnel megismerkedni, mivel a barátja elmondása alapján keresztényietlenül él, egy férjes asszonnyal ápol meg nem engedett barátságot, amiért - ha a híveim közé tartozna - el kellene járnom ön ellen." Majd ezután közölte a barátommal, hogy mégsem vacsorázik náluk, de újra eljön majd hozzájuk, ha tiszta lesz a terep és a levegő. Én elképedten álltam, levegő után kapkodtam, de a barátom sem tudott szóhoz jutni. Nem voltam felkészülve erre az otrombaságra. Mit kellett volna mondanom? Hogyan kellett volna reagálnom? Lehet egy egyházi ember ennyire szűk látókörű és elmaradott? Még nem hallott férfi és nő közötti igaz barátságról? Miféle viselkedés volt ez tőle?

2020. júl. 22. 14:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, fejezd be, nem tudsz SEMMIT a a kereszténységről. Nyugodj bele, nyuszifül, kaptál pontokat a kérdésért, de ez most nem sikerült. Nem te mondod meg, hogy egy keresztény mit tegyen, ebbe törődj bele. Hány éves vagy nyuszifül? és ugye lányka vagy? csak a stílus miatt kérdezem, mert ismerős regélős-kamuzó vagy.
2020. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 MBbpg ***** válasza:
75%

#21

A kérdező említi hogy egyedülálló férfi (tehát nem lányka.)

2020. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
28%
Akkor aztán biztos nem! :D
2020. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%
22 egy felnőtt értett férfi így ír? nem hiszem... nyafog,hogy egy pap így meg úgy... "Én nem kívánok önnel megismerkedni, mivel a barátja elmondása alapján keresztényietlenül él" :D:D:D Tkp. ez az álkérdező, álérdése vicces! nincs ilyen pap, aki ilyet mondana. És nem kérdezne olyat,"hogy kellene reagálnia" - értelmes felnőtt ember tudja, hogy kell reagálnia bármire, nem a gyakorin kérdezi.
2020. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez tényleg megtörtént, akkor az is lehet, hogy a pap félreértette a szituációt az elmondottak alapján és úgy értelmezte, hogy szeretők vagytok. Ha téged ennyire zavart a dolog, akkor rákérdezhettél vonal, hogy pontosan mire gondol, vagy hogy egész pontosan mit kifogásol a kapcsolatotokban? Persze, ettől függetlenül azt én sem értem, hogy miért nem akart veled enni...ez elég fura. Ha nem értette félre és egyszerűen csak nem hisz a férfi-nő barátságban, akkor meg annyiban kell hagyni az egészet, mert korlátolt. Biztos valami idős pap, aki vidéken, a 40'- 50'-es években szocializálódott. Ha a lelkiismereted tiszta, akkor nincs okod rá, hogy bizonygasd az igazad. Amúgy meg a papok is csak emberek, ők is tévedhetnek. Bocsásd meg neki a szűklátókörűségét és ne rágódj ezen az egészen.
2020. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%

mi az, hogy "el kellene jarnom on ellen" ?

milyen eljarast indithat egy pap? meg hol jelent fel?? ugy, hogy azt sem tudja, gyakorlo katolikus vagy-e?

maximum hazassagtorest gyanit, es nem engedi aldozni, amig meg nem gyonja es abba nem hagyja


egyebkent vagy kamu vagy nem, ennel borzasztobb bunko papok is vannak, az biztos

remelhetoleg azert kevesen

2020. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
58%

A barátaid miért mondják el másoknak, hogy te kivel milyen kapcsolatot ápolsz? :)

Szerintem ez egy személyesebb dolog, nem értem, hogy a barátaid mi célból közölték ezt, egy olyan emberrel, akivel még az életben nem találkoztál.

Azt sem tudod, hogy a barátaid, hogy vázolták fel a történet és lehet, hogy amiatt félre értette a papocska.

De igazad van, akkor sem kellett volna, hogy így viselkedjen veled szemben. :)

2020. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
91%

Én is kamuszagot érzek. De tegyük fel, igaz a sztori. Ki tudja, mit és hogyan meséltek a barátaid a papnak? Kicsit homályos ez az egész.


"Képzelje, atyám, az egyik barátom nagyon jóban van egy férjes asszonnyal." - Na, ha mondjuk ilyet mondott a haverod, akkor simán félreérthette a pap a szituációt.

2020. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!