Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért írtják ki Isten teremtmé...

Miért írtják ki Isten teremtményeit? Pl a Szúnyogok vagy a sertés baromfi stb?

Figyelt kérdés

Miért írtják ki Istenek a teremtményeit az emberek?


Pl a Szúnyogok is Isten teremtményei hiába hasznatalan kis élőlények de élőlények mégis írtsák őket egy keresztény országban ,és a sertéseket baromfi marha stb feldolgozák húsfeldolgozókban megölik őket , de miért teszik ezt mindenhol a világon mit szól ehhez Isten?


Amikor azt mondta az állatoknak sokasodjatok szaporodjatok.


De az ember mégis írtsa az állatokat csak azért hogy teli legyen a hasa és csak azért írtsa a rovarokat hogy ne csipkodják össze.



2020. júl. 22. 22:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Az állatok is kegyetlenül megölik egymást, akár az ember is.

Kíváncsi vagyok, hogy mikor kapnak jogot a szavazásra a kutyák.

2020. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Először is, írtja*, és csípkedjék*. Másodszor, attól, mert keresztény ország, nem mindenki vallásos. Amúgy én ilyenről nem tudok, hogy ne lehetne állatokat ölni, esetleg például a zsidóknál, akik nem esznek disznóhúst, de akkor ennyi erővel miért létezik tápláléklánc? Mert akkor is "Isten teremtményei" ölik egymást. És igen, lecsapom a legyet, szúnyogot, mert úgysincsenek komplex érzelmei, csak arra van esze, hogy táplálékhoz jusson, szaporodjon, nem fogja fel, mi történik körülötte. És húst is eszek, mert igaz, hogy ma már nem feltétlenül kell a túléléshez, az ősembernek muszáj volt anno vadászni, és ez bennemaradt az emberek nagy részében. Nem tudnám elhagyni a húsevést, és nem is akarom. Felőlem lehet bárki vega/vegán/bármilyen állatvédő/keresztény, engem nem korlátozhatnak abban, hogy hogyan élem az életem.
2020. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 uyscuti ***** válasza:
47%
A Biblia szerint Isten adott engedélyt az embernek arra , hogy megegye az állatok húsát , a vízözön után. (1 Mózes 9:3) Ez persze nem jelenti azt , hogy gátlástalanul írthatja az emberiség az élőlényeket.
2020. júl. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Isten az embereknek adta az állatokat nem pedig fordítva. Olvasd el 5Mózes 12:20–22-t, itt a válasz a kérdésedre.
2020. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Gondolom te fénnyel táplálkozol.
2020. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

A biblia szerint a növényt is Isten teremtette.

Akkor ne együnk növényt mert Isten teremtette.

Fényt se ehetünk mert az is az Isten hozta össze:D .

Szúnyogok irtására lehet ahol te élsz nincs szükség de nálunk az alföldön nem lehet kiülni az udvarra mert megesznek téged az átkozottak.

Disznóhúst egyébként sem igazán esznek a keresztények de a többi húst az ők is eszik (asszem) pedig állítólag isten hozta létre azokat is.

2020. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem muszáj ahhoz élőlényt enni hogy ne haljon éhen az ember.


Vannak gyümölcsök zöldségek és vegán ételek.


A szúnyogokra meg kell szedni gyógyszert vagy B vitamint és akkor nem fognak megenni.

2020. júl. 23. 20:13
 8/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Vannak gyümölcsök zöldségek és vegán ételek."


És ezek nem élőlények? Az etikailag nem aggályos, hogy azért ülteted a cukorborsót, hogy aztán a szaporodását megakadályozva megedd a magját?

2020. júl. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Jaj kérdező... Minek most ez a provokatív, teljesen értelmetlen hülye kérdés?


Ahogy előttem írták, a növény is élőlény, akkor azt sem eszed meg? Az állati hús fogyasztását pedig Isten megengedte. Az, hogy te vega vagy és nem eszel húst, a te bajod, de nehogy már mindenkinek te légy az etalon...

Ami a szúnyogokat illeti, a szúnyog kártékony állat. Ha nem akarok 2szeresére dagadni a sok szúnyogcsípéstől, még szép, hogy irtom őket. De te nyugodtan fogadd csak a házadba az összes kósza szúnyogot, legyet és pókot. Jól el lesztek, ha ilyen nagy barátok vagytok. De én pl allergiás vagyok a szúnyog és pókcsípésre is, ezért biztos nem fogom dédelgetni a sarokban pókhálót fonó keresztespókot.

2020. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igaz hogy a növény is élőlény ,de az nem érző gondolkodó élőlény mint pl egy csirke vagy malac amik élő gondolkodó állatok amiknek van élete.


Isten azért hozta létre a alma fát vagy a körte fát hogy együnk belőle , hiába hogy a alma körte fa is élőlény,de úgyis lefog róla potyogni róla a alma vagy a körte.


De egy állat más.

2020. júl. 27. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!