Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Bibliából kivették Isten...

Ha a Bibliából kivették Isten nevét és ezzel megcsonkították, akkor honnan tudják jehova tanúi, hogy nem történt más változtatás is benne?

Figyelt kérdés

Ha Isten neve el lett tüntetve belőle, akkor miért használják ezt a megbízhatatlan Bibliát, ami nem biztos, hogy nincs máshol és más téren meghamisítva?

Vagy honnan lehet tudni, hogy csak Isten neve lett belőle eltűntetve?


2020. júl. 23. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
54%
Jehova tanui hamis valláshoz tartoznak-tagadják a megváltót. Itt kezdődik a dolog.
2020. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
88%

Ott a baj, hogy az alapfeltevésed már hibádzik, mert bizonyításra szorulna: "a Bibliából kivették Isten nevét és ezzel megcsonkították"


--> Előbb neked illene erre valami forrásanyagot hoznod, hogy mi alapján állítod, esetleg "csak úgy" gondolod-e, aztán lehet eszmecserét kezdeményezni.


Egy "sima", nem tanú keresztény.

2020. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
42%

#1 Sosem tagadtuk, hogy Jézus a Krisztus, nem tudom mire alapoztad ezt.


Hozzászóló erre én is kíváncsi lennék. Mivel a talált tekercsekben ott van. A fordításokban szokták a nevet (YHWH) az Úr (Adonáj) szóval visszaadni.

2020. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
3%

egy biztos:a Gyík(állat) az nem Pók(állat)

lehet csak fordításbeli hiba-de sztem többféle biblia több hiba..

2020. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:
De engem csak az érdekel, hogy ők miért használják teljes bizalommal a Bibliát, mikor állításuk szerint egy fontos részlet már hibádzik benne. Inkább csak erre szeretnék tőlük választ kapni.
2020. júl. 23. 14:16
 6/90 anonim ***** válasza:
36%
#5 Senki nem állított ilyet, hogy hibádzik, rajtad kívűl.
2020. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:
Mellesleg találtam az egyik cikkükben olyan szöveget, amiben az áll, hogy Isten megvédi a Bibliát attól, hogy bármilyen változás legyen benne, de akkor hogy tűnhetett el mégis a név? Nem értem.
2020. júl. 23. 14:20
 8/90 A kérdező kommentje:
6# rajtam kívül? Ha te tanú vagy, akkor tudnod kell, hogy azt tanítjátok, hogy ki lett véve a név. Ha nem tanú vagy, akkor meg olvasd újra, amit írtam.
2020. júl. 23. 14:21
 9/90 tgt ***** válasza:
58%
Kérdező: Jó lenne ehhez valami forrást mutatnod, mert így elég súlytalan, amit írsz.
2020. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
18%
a farizeusokat nehéz megtéríteni-érteni jézusnak se sikerült az Őidejében ne próbálkozz,csak említsd a 145ös számot az egy varázsige...
2020. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!