Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy megakarják...

Miért van az, hogy megakarják változtatni a nézőpontomat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos ember és a családom sem az (bátyám például ateista). Én úgy gondolom, hogy minden vallásban van igazság. Én nem ítélem el azokat az embereket akik vallásosak, én nem akarom megváltoztatni senkinek a véleményét, nézőpontját.. Én nem mondok embereknek olyat, hogy rossz az amit vall, hogy hülyeség, de nekem mégis mondják idézem :

,, Remélem majd egyszer te is hivő leszel."

,, Csak a keresztény vallás a jó."

,, Remélem egyszer majd megtudlak változtatni."


Miért van az, hogy egy vallásos ember ennyire nem tartja tiszteletben az én "vallásomat"? Miért akarnak ennyire megváltoztatni?

Hisz én sem nyomom le a gondolataimat, érzéseimet ezzel kapcsolatban a másik torkán... ÉN SEM ERŐLTETEM..



2015. jún. 26. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
küldetéstudatuk van.
2015. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Itt nem szemelyes filozofiarol van szo, hanem arrol, hogy szerintuk mindenki, aki masban hisz, az orok szenvedesre lesz karhozatva. Csak meg akarnak menteni teged. :)
2015. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így is fel lehet fogni :). Köszi a válaszokat!
2015. jún. 26. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:

ez kicsit olyan mint a politikai nézet, mindenki igyekszik meggyőzni a másikat a sajátja helyességéről


a legtöbb ember amúgy nem szokta eröltetni, persze "kampányol" de nem eröltetni, hangos kisebséggel találkoztál

2015. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szépen kimosták az agyukat,ennyi.Amúgy melyik felekezetről van szó?
2015. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szp72 ***** válasza:

Ha valaki jónak lát valamit, valamit pedig rossznak, akkor természetes, hogy meg akar győzni erről másokat. Az ateisták között is van olyan, aki nem bírja a vallásosak "babonáit" és próbál győzködni.

Mindenki próbál téríteni a maga módján. Az megint más kérdés, hogy tényleg igaza van-e és mennyiben.

2015. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Azt hiszem, a lényeges szempontokat és módokat összefoglalták.

Minden ember más, minden embernek más a világról alkotott felfogása, ismerete. Vannak, akik úgy érzik, náluk a "bölcsek köve" és mindenáron szeretnék ezt megosztani másokkal (értsd: szeretnék, ha te is úgy gondolnád). Megfigyelhető, hogy minél nagyobb tudású valaki,annál toleránsabb. Lehet, hogy úgy gondolja, hibásak a nézeteid, de nem érzi magát felhatalmazva a megváltoztatásukra. Akinek kevesebb az ismerete, zavarja a másság, mert elbizonytalanodik tőle, ezért szeretné, ha te is "oda tartoznál".

2015. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
Nem elég mély a hitük, ezért nem bíznak abban, hogy Istennek így van rád szüksége.
2015. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!