Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legkülönlegesebb...

Melyik a legkülönlegesebb limitált kiadású biblia ami létezik a földön?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

gondolom a "Sátán bibliája" vagy más néven Codex gigas

[link]

2020. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Nyílván nem az ellenség bibliájára gondoltam hanem a szent bibliára.
2020. júl. 26. 21:55
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, te jól vagy?
2020. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért hívják a Sátán bibliájának, mert sátánizmus van benne te nagyon okos.

Ez a legnagyobb fennmaradt kódex a középkorból es azert hívják a Sátán bibliájának, mert van benne kiváló állapotban fennmaradt, nagyméretű Sátán ábrázolás. Tehát egy keresztény Biblia, amit egy bencés szerzetes készített, nem sátánista mű.

2020. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Miért szent egy könyv? Amit amúgy emberek írtak, szerkesztettek. Amúgy miért az a fontos, mennyibe kerül? Az aranyveretesben is ugyanaz van, nem?

Sátán miért ellenség? A gonoszakat bűnteti, akkor ő igaziból jó?


Kb két perc guglizással megkaphatod a választ a kérdésedre...

Egy Gutenberg bibliát 1987-ben 4.6millió euróért adtak el. Alig 180 példányt nyomtattak belőle, alig maradt fent belőle teljes, inkább csak töredékesek.

2020. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 Jól vagyok de ha oda írják hogy "Sátán" akkor nyílván NAGY valószínűséggel olyan tartalom lesz benne és én erre nem vagyok kíváncsi köszönöm.
2020. júl. 26. 22:54
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

6.


Kérdező, de komolyan: te most jól vagy? Hány billentyű van a klaviatúrádon?

2020. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Elolvastam a többi választ is de gondolom érthető hogy ha egy könyv címe például cicás képek akkor az ember nem arra fog számítani hogy ha kinyitja akkor kutyás képek lesznek benne remélem érthető amire gondolok. #5-ösnek köszönöm a választ.
2020. júl. 26. 23:00
 9/14 A kérdező kommentje:

"Sátán miért ellenség?"


44.

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.


János Evangyélioma 8. rész


De ezt nem tudom miért kell megmagyaráznom persze megértem vannak Sátánisták is de én nem tartozom közéjük és nem is akarok oda tartozni.

2020. júl. 26. 23:04
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
8. Ennek ellenére megtanulhatnál olvasni és akkor tudnád, hogy mi van benne.
2020. júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!