Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istennek csak a zsidók...

Ha Istennek csak a zsidók fontosak, akkor a keresztények miért hisznek benne?

Figyelt kérdés
Nem a pokolba fog kerülni mind?

2020. aug. 2. 23:23
 1/6 MBbpg ***** válasza:
100%

Istennek nem csak a zsidók fontosak.

"A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson."

1 Timótheus 2:4


Izrael és a kereszténység viszonyával pedig a Róma 11 foglalkozik részletesebben

2020. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te már régóta tudod, hogy ez nem igy van. Újszövetséget kötött Isten, ahova nemzetiség nélkül tartozhat bárki.
2020. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Továbbá figyelmeztetnélek, hogy vigyázz ezzeo a névvel és számmal. Nehogy tárgyává tegyed se a Krisztust, se a Sátánt. (Júdás levele.)
2020. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Le lettek cserélve a keresztényekre.
2020. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a zsidók ezért feszítették meg Jézust, mert mindenkit szeretett volna maga mellett tudni. Egyszóval: IRIGYEK voltak, de piszkosul. Szerintem Isten megharagudott rájuk, azért megy a soruk nagyon rosszul. Nem lennék zsidó, főleg Közel-Keleten, mit át kell élniük.
2020. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blackice75 ***** válasza:

Mindenkinek téves az ismerete kedves barátaim,ebből látszik meg az a szomorú tény,hogy az Írast (bibliát) mennyire nem ismeri senki, még nyomokban sem.

Lássuk mit mond az Írás kedves felebarátaim,vagyis inkább fogalmazzunk úgy hogy milyen választ kaphatunk a kérdésre a Teremtőtől akinek a nevét is elfeledtük, mára már az egész világ sajnos, meg a Fiától a Megváltótól, akinek szintén kitakarták a valós nevét a fordításkor. Ahhoz hogy megértsük az Írást el kell felednünk minden eddigi ismeretünket amit a világon létező összes hazug, manipulatív, megtévesztő vallási és hit rendszerek, beleértve ebbe a keresztény egyházakat is az összes ágazatával, a zsidó vallást is ,a tudomány és a politika együtt, közösen vállvetve belénk programoztak!!! Mert ezek a rendszerek együtt közösen alkotnak egy nagy hatalmas rendszert, a működtetőik éjjel,nappal túlórában dolgoznak a világ megtévesztésén, félre vezetésén a színfalak mögött, ők rángatják a szálakat.És annyira jól teszik a dolgukat hogy a világ 99,9%-ka pont úgy él gondolkodik ahogy az ők szeretnék, úgy a vallási irábyzatokban, mint a tudományban és a politikában. Senkinek a világon nincs saját gondolata, mindegy milyen vallási iranyban indul el azon dogmák és tévtanítások alapján fog gondolkodni istenröm, teremtésrőm amit ott belebeszélnek, mert a Bibliát sajnos ìrtó kevesen nyìtják ki és még kevesebben olvassák is ki, és még ennél is kevesebb a létszáma azoknak akik meg is értik. , vagy ha nem vallásos akkor a tudományban hisz,de többnyire az emberek hisznek mindkettőnek, megpróbálják összemosni a vallást és a tudományt a beléjük programozott alapokkal.

Mielőtt adok egy választ erre a Kedves kérdezőnek szeretném mindenkivel tudatni aki veszi a fáradságot és elolvassa ezt a kommentet, hogy Biblia teljes megértését illetően le kell ásni a 66 kanonizált könyvön túl vagyis az a héber nyelvet kell figyelembe venni, akár apokrifákig is el kehet menni ebben. Nem azt mondom hogy kötelező elmenni addig, mert a lényege az igazságnak benne van ebben a 66 kanonizált könyvben is, de ha kívancsi a nevekre amiket szándékosan kitakartak a fordítók, meg az olyan kifejezésekre is amiket szintén szándékosan teljesen másképp fordìtottak, mert a téves fordítás nagy alapja a keresztény kifejezésnek és a megtévesztésnek akkor tanulmányozza a hébert is.az hogy az Írást 66 írott prófétikus apokrif iratok alapján szedték össze a cineai zsinaton a keresztény egyházak vezetői az csak egy dolog. Ennel több is van amit lefirsítottak már szintén magyarra is. Megemlíteném pl Énok könyvét, a Jubileumok könyvét és Jásár könyvét is, de van még pár. A Bibliát zömében a héberről fordították magyarra és nem fordítva. Írodott valamennyi prófécia görögül is meg arámi nyelven is.

Senki ne értsen félre, az igazságot a Teremtő és a Megváltó mondanivalóját nem másították meg, mert nem vitte rá vagyis inkább meg akadályozta ebben őket a Lélek.

Ne feledjük hogy a fordítók pogány keresztény vallásúak voltak ugyanúgy mint ma a világ zöme, és bizonyos kifejezéseket nem fordítottak le azonosan, direkt a jelentésük miatt , így kedveztek az keresztény egyháznak és a háttérhatalomnak ezzel, aminek az a célja hogy ne értsd meg az egészet, vagy félre értelmezd még ha olvasod is. Például James King aki az angol verziót fordította Szabdkőmüves volt az illuminati csoport tagja.

A Megtévesztő ravaszabb az embernél és intelligenciájának szintje a mienkhez mérve milliós külömbséggel értendő, tehát nem 120, 150 vagy 170.

Akkor nézzük is a kérdést:

Előszőr is fontos tudni hogy nem a zsidó a kivételesen választott nép.

Sőt abszolút bem az a nép, az a közösség amelyik ma a nem is olyan régen megalapított Izrael államban él. Akiket ma mi ismerünk zsidóknak nekik semmi közük azokhoz a "zsidókhoz" akikről a Biblia ír. Azok askenázi ciónista zsidók, és ezt nemzetiseget felvett kazárok es egyéb népek keveréke, akiket amerika meg az Egyesült Nemzetek szervezete telepített be oda.

Téves azt hinni hogy a Teremtőnk az kiválasztott egy népet vagy nemzetet és bárhogy éljen cselekedjen, őket fogja üdvözíteni, vagy azt gondolni hogy ezt a népet lecserélte a keresztényekre és azt gondolni hogy akit bejegyeztek egy keresztény egyház taglistájanak névsorába az már kész út az üdvösséghez. Nagyon nagy hiba és téves gondolatmenet.

Sőt a keresztény szót magát nem is lehet megtalálni az Ìrásban.Ennek ellenére terjesztenek olyan hireket hogy a kereszténység megalapítója az maga a Megváltó. En szó szerint veszek mindent amit az Atya és a Megváltó mond, egészen a végidőkig terjedő profeciák utolsó verséig, de sehol nem mond olyat a Megváltó hogy megalapítom a keresztény egyházat és legyetek keresztények. Aki ilyet talál az Ìrásban úgy hogy ezt a Megváltó mondta vagy tesz utalást ilyenre , akkor tudassa velem nyugodtan.

Térjünk vissza a választott népre.

Ahhoz hogy megtudjuk kik a kiválasztottak , vissza kell mennünk Ábrahámig. Ábrahám fiatal koráig. Ábrahám nem beszélt héberül élete egy jó korszakában és nem volt zsidó sem, sőt akkor a zsidó mint nemzetség nem is létezett, mivel Júda(Ábrahám dédunokája) vagy héber nyelven Jahuda akitől származtak a Jahudimok vagy más néven a Júdeaiak, mai nemzetségnevük magyarra fórdítva zsidók még meg sem volt születve. Sőt akkor meg nem is léteztek az ilyen nemzettségnevek mint magyar, orosz ,angol, francia,német, a törzseket, nemzettségeket ősapáik neve után nevezték el vagy a származesi helyük után(a fökd aholszülettek éltek). Pelda:


A Jahudimok származtak Júdától

A Lévitak Lévitől

A Benjáminiták Benjámintól

Az Amálekiták Amálektől

A Kánaániták Kánaántól

Az egyiptomiak Miczráim-tól

Mert héberül egyiptom az Miczráim.


A Teremtő Örök Szövetséget kötött Ábrámmal és elnevezte Őt Ábrahámnak

Aki nem volt zsidó és nem beszélt héberül sem.(persze a szövetség megkötésénél már beszélte a hébert)

De még mindig nem volt zsidó.


1Móz 17:1 Mikor Ábrám kilencvenkilenc esztendős vala, megjelenék az Úr Ábrámnak, és monda neki: Én a mindenható Isten vagyok, járj én előttem, és légy tökéletes.

1Móz 17:2 És megkötöm az én szövetségemet én közöttem és te közötted: és felette igen megsokasítlak téged.

1Móz 17:3 És arcára borult Ábrám; az Isten pedig szóla őneki, mondván:

1Móz 17:4 Ami engem illet, ímhol az én szövetségem te veled, hogy népek sokaságának atyjává leszel.

1Móz 17:5 És ne neveztessék ezután a te neved Ábrámnak, hanem legyen a te neved Ábrahám, mert népek sokaságának atyjává teszlek téged.

1Móz 17:6 És felette igen megsokasítalak téged; és népekké teszlek, és királyok is származnak tőled.

1Móz 17:7 És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségül, hogy legyek teneked Istened, és a te magodnak te utánad.

1Móz 17:8 És adom teneked és a te magodnak te utánad a te bujdosásod földét, Kanaánnak egész földét, örök birtokul; és Istenük leszek nekik.


Tehat a fentebb bemásolt vwrsekből lathatjuk hogy kötötte meg a Teremtő az ÖRÖK SZÖVETSÉGET Ábrahámmal.

És az ő Ábrahám magvából szarmazó nemzetségek lesznek a választott nép. Es zsidó itt még a lathatáron sincs, hiszen Jahuda meg meg sem volt születve ekkor amikor a szövetség köttetett. Jahuda Ábrahám dédunokaja , de itt még Ábrahámnak gyereke sem volt még. Nem volt megszületve Izsák és nem volt megszületve Izsák fia Jákob, akinek fia Jahudim vagyis Júda sem volt megszületve , akitől származnak majd a zsidók.


Sajnos itt most abba kell hagynom,

De majd folytatom nemsokára


Üdv mindenkinek

2020. aug. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!