Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az elragadtatás a...

Mit jelent az elragadtatás a Biblia szerint?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ezt csak egyes szekták Bibliája írja.
2020. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az aki nem olvasta a bibliat ès nem hasonlítva èrtelmezte őket,az van ezen a vèllemènyen.
2020. aug. 6. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez az úgynevezett eksztázis, amikor Isten az illetőt lélekben kiragadja és látomásokban kommunikál vele. Például Pál apostol is elragadtatásba esett, vagy János apostol is Patmosz szigetén.
2020. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Butaság!


Az elragadtatás nem más, mint azon hívő igaz keresztények elváltozása és felvétele az Úr elé a levegő égbe, akik igaz szentek és még akkor élnek itt a földön, amikor Jézus visszajön a korábban meghalt, de most feltámadó Szentekkel együtt!

2020. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Akkor János apostol hatalmas butaságokat ír, szóljon neki valaki!


"A Lélekben elragadtatásba estem az Úr napján, és hátam mögött olyan nagy hangot hallottam, mint a harsonáé"


De szegény Péter apostol se tudta, hogy mit csinál:

"Közben megéhezett, és enni akart. Amíg készítettek neki, elragadtatásba esett."


Pál apostol pláne nem:

"Amikor később visszatértem Jeruzsálembe, és imádkoztam a templomban, lelki elragadtatásba estem."


Pál apostol kétszeresen is, mert egy másik esetről is beszámol:

"Ismerek egy embert Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt – testben-e, nem tudom, vagy testen kívül, nem tudom, Isten tudja – elragadtatott a harmadik égig."


Szóval inkább a te hozzászólásod butaság.

2020. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olyan butaságokat irtok,hogy elvagyok ragattatva,főleg az a 68% biztonsági.
2020. okt. 4. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Én például a Bibliát idéztem, de te istentelen vagy, neked azért butaság.
2020. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit!


Nyilván van és létezik szellemben, imádkozás közben való elragadtatás, amit senki nem von kétségbe! Ilyen pl. a profetikus látomások is, kijelentések, víziók, amiket János pl. sokszor megélt és átélt. De nem ő volt ezzel így egyedül.


De gondolom, hogy a kérdés nem az ilyen jellegű elragadtatásra célzott, hanem arra, amiket a karizmatikusok nagy előszeretettel hangoztatnak és tanítanak, miszerint lesz egyfajta elragadtatás az igazak számára, ami megelőzi az Antikrisztusi időt és a nagy nyomorúság idejét. Ekkor a világból kiragadtatnak az igaz keresztények, hogy ne legyen részük e nyomorúságban és csapásokban.


Természetesen ez egy buta és ostoba logikátlan és ésszerűtlen téves magyarázat. Az igaz hívők nem ragadtatnak ki ebből a világból, hiszen rajtuk kezdődik minden üldöztetés és nyomorúság. Számtalan helyen olvashatjuk a Bibliában akár Máténál vagy akár a jelenések könyvében is.


Tehát nem a víziós, látomásos, profetikus elragadtatásról van szó, hanem a testben való elragadtatásról ebből a világból.

2020. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!