Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanított Jézus a reinkarná...

Mit tanított Jézus a reinkarnációról vagy a halál utáni létről (idézzetek vagy linkeljetek)?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!
2020. aug. 14. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

"Bizony mondom néktek, aki énbennem hisz az nem hal meg soha. Aki viszont az emberfiát el nem fogadja, azt az én mennyei atyám halálából újból visszahozza Jeruzsálembe, amíg bűnbánatot nem tart és nem vallja meg bűneit. Az ezerszer bűnös ezerszer születik, az igaz pedig mellettem ül a mennyek országában"


Szerintem elég egyértelmű.

2020. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

*Mit tanított Jézus a reinkarnációról


Semmit mert eltaposta annak még a magját is, ahonnan ez származik.


Lázár történetét keresd meg-ott a valóság. Meg ott, hogy akik jelenleg ezoteriával foglalkoznak azok az Ige szerint-szellemi halottak.

2020. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

*szellemi halottak.


Képletesen láttatva-mint a zombik, amiket a filmekben látsz, csak annyi különbséggel, hogy a külső testük még ép. De a lelkük-pontosan olyan, ugyanis nem ők irányítják.

Ezért tiltja az Ige és kevesen tudnak visszajönni belőle.

2020. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elég vicces amikor valaki a feltámasztásról teljes mellszélességgel állíja, hogy megtörtént a reinkarnációban hívők viszont szellemi halottak.
2020. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3 db halál van-egyébként-nem 1
2020. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4 Ha valamibe hiszel, akkor "illő" legalább a magjáig elmenni, és tudni miben/kiben hiszel.
2020. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szia

BÁRKI, aki megvizsgálja a Bibliát annak reményében, hogy támogatást találjon a reinkarnáció tanához, bizonyosan csalódik. A Bibliában sehol nem találod azt, hogy az embereknek volt előző életük. Továbbá olyan kifejezéseket sem fogsz találni benne, mint „reinkarnáció”, „lélekvándorlás” vagy „halhatatlan lélek”.

Azok, akik hisznek a reinkarnációban, azt mondják, hogy a Biblia érinti ezt a témát a Máté 17:11–13-ban, ahol Jézus kapcsolatba hozza Keresztelő Jánost az ősi prófétával, Illéssel. Ezt olvashatjuk ebben a szövegben: „Illés bizony eljő előbb, és mindent helyreállít; de mondom néktek, hogy Illés immár eljött . . . Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szóla nékik.”

Amikor ezt mondta Jézus, vajon azt értette ezen, hogy Keresztelő János Illés próféta reinkarnációja volt? Maga János tudta, hogy nem. Egy alkalommal, amikor megkérdezték tőle: „Illés vagy-é te?”, János világosan ezt válaszolta: „Nem vagyok” János 1:21. Megjövendölték azonban, hogy János a Messiás előtt jár majd „Illés szellemével és erejével” (Lukács 1:17, Keresztelő Jánoson a Malakiás 4:5, 6-ban írt prófécia teljesedett be). Más szóval Keresztelő János olyan értelemben volt „Illés”, hogy Illés munkájához hasonló feladatot hajtott végre.

Ha hitet gyakorolsz Jézusban, nem számít mi történik, Jézus szavai — amit Mártának mondott, amikor testvére, Lázár meghalt — rád is érvényesek: „Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog, és mindenki, aki él és hisz énbennem, semmiképpen nem hal meg” János 11:25, 26.

2020. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A reinkarnáció nem arról szól, hogy újjászületsz és tudod, hogy ki vagy mi voltál az előző száz életedben, hanem (jobb esetben) a tökéletesedésről. Vagyis Keresztelő János válasza semmilyen értelemben nem cáfolata a reinkarnációnak.
2020. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 Hamis az egész
2020. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű válasz az egyszerű embereknek...
2020. aug. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!