Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy függ össze a reinkarnáció...

Hogy függ össze a reinkarnáció azzal, hogy a Biblia szerint a halál után nincs semmi?

Figyelt kérdés
" Mert az élők tudják hogy meghaltak, de a halottak semmit sem tudnak. " Tudom hogy ez egy megosztó kérdés, mindenki másban hisz, ezért előre is kérek mindenkit, hogy tartsátok egymás válaszadását tiszteletben! Nyilván akik nem hisznek sem a reinkarnációban, sem a bibliában azoknak felesleges felháborodniuk!

2018. febr. 22. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
A Biblia szerint a halál után az ítélet jön.
2018. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
80%
Nem ertem a kerdest. A ketto sehogy sem fugg ossze.
2018. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
A kettő nem függ össze egymással. A Biblia szerint a halál után örök élet következik. Akik a reinkarnációt hiszik, azok sosem hallottak a Bibliáról, ők másban hisznek.
2018. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Nem szabad össze nem tartozó dolgokat egymáshoz viszonyítani, kapcsolatot keresni köztük.

A bibliai és a reinkarnációs világnézet, vallázi filozófiai irányzat nem hasonlítható, hiszen nem közös gyökerű.

.

A halál utáni létről még a kereszténység különböző irányzatainak is más-más feltételezései, tanításai vannak.

Egyik sincs köszömő viszonyban a reinkarnációval.

.

Aki a reinkarnáció híve, eszébe se jusson a Mennyország, hogy élete után ott tölti örökkévalóságát, hiszen újra le kell születnie.

Aki a Biblia hívője, eszébe se jusson az, hogy a mostani életében elkövetett hibáit a Karma segítségével a következőben jóvátenni, helyesbíteni tudja.

2018. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Hm... Ez fura kérdező, én azt olvastam a Bibliában, hogy a halál után van vagy örök kín vagy örök élet. Alátámasztod nekem azt, amit írtál?
2018. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%

Összekevered a "semmit sem tudnak", és "nincs semmi" fogalmát.

Olyat Biblia nem állít, hogy a halál után nincs semmi sem, és akik úgy halnak testi halált, hogy nem tértek meg, azok a haláluk után tényleg semmit sem tudnak, mivel nem arra "használták" az életüket, hogy megtérjenek, hanem valami másra, ami a halál után már értéktelen (pld. vagyon gyűjtésére).


Jézus egyébként egyértelműen és világosan és szó szerint beszélt a reinkarnációról, Illéssel kapcsolatban, Ti. Keresztelő János Illés volt.

Akik tagadják a reinkarnációt, azok nem ismerik sem Jézust, sem az Atyát.


A feltámadással kapcsolatban, pedig

valóban értelmetlen lenne az a feltámadás, ami után újra meg kellene halni. Az ilyen eseményt nem is feltámadásnak kell nevezni, hanem újraszületésnek, tehát reinkarnációnak.



„A gazdag szadduceusok úgy próbálták megnyugtatni saját lelkiismeretüket, hogy tagadták a földi halál utáni életet.

Én, Jézus pedig, anélkül, hogy a földi halált tagadtam volna, hirdettem, hogy van örökélet!

A feltámadás hogyanjáról azért nem beszéltem nektek, mert a tér-idő dimenzióban élő földi halandónak nincs olyan antennája, amellyel torzításmentesen ezt felfoghatná, sem olyan jelrendszere, amellyel megfelelően ezt ki lehetne fejezni.

Elégedjetek meg a ténnyel! Van örök élet és van feltámadás! Bárki ennél többet akarna erről mondani, csak a különböző helytelen felfogásokat szaporítaná.

Szellemi lény – ilyen az ember is –, földi halálra úgy, mint a test, képtelen! Az, ami nem áll anyagi részegből, az nem eshet szét. A test nem „része” az embernek, mint ahogy a ruha sem „része” a testnek. Az ember azért hord ruhát, mert több, mint test, és így fejezi ki, hogy vándor. A szellem azért jelenik meg a földön testtel átitatottan, mert úton van! „

Jézus; A HANG – könyv 3539

2018. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

A kereszténység elutasítja a reinkarnációt, tehát nem létezik. A halál után pedig a Szentírás szerint van valami, méghozzá örök élet, vagy örök kárhozat. Jézus elég sokat beszél mind a kettőről, olvashatod az evangéliumokban.


Az idézeted a Prédikátor könyvéből való, ennek megértéséhez ismerned kéne jobban az egészet. Röviden a lényeg, hogy a könyv majd egészében egy rendkívül pesszimista világképet fest fel, mint észrevetted, sőt ennél is tovább megy. Azonban a végére felismeri, hogy mennyire rosszul gondolta korábban.

Illetve szem előtt kell tartanod, hogy a kinyilatkoztatás egy folyamatos jelenség volt, ami Mózessel kezdődött és Krisztussal fejeződött be. Például Jézus sok-sok olyan újdonságot mondott, amiről még Mózes nem tudott, s így tovább...

2018. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
A környezeted tudja vagyis az élők. Te nem. Az öntudatos feloldódik az egóval. Megszűnik minden egó ami gondolatok a testedre tapadtak az idők során. A lélek nem egy "én". Az a test szellemi formája másnéven egó. Amúgy passz nem tudom a választ. Ezt hiszem amit leírtam.
2018. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Az emberek teste meghal, de a lélek nem ( feltétlenül ).


Bizonyos bűnök kövewtkezménye a végleges meghalás, tehát az a lélek is meghal ( azt hiszem ), mindenesetre a Messiás eljövetele után sem fog feltámadni.


A reinkarnáció főleg a távolkeleti vallások jellemzője, ott fontos szerepe van, lénygében úgy gondolják, hogy a jelenleg élő ( ideértver az állatokat, növényket, sőt némelyek szerint tárgyakat, pl sziklákat is ) az eddigi életeinek következménye. Aki sokat disznólkodik, az esetleg egy következő életben disznóként reinkarnálódik. Vagy lapulevélként.


Egyes zsidó irányzatok hisznek a reinkarnációban, ez azonban teljesen más, mint a távolkeleti.

Szerintük minden léleknek van feladata és ha nem végzi el életében, akkor lésőbb új testben jelenik meg, hjogy elvégezze, ami maradt. Sőt, egy rabbi olyan történet mesélt, mely szerinmt valaki egy tudós rabbitól azt kérdezte, miért kapott egy vadidegentől, akit akkor látott először, egy hatalmas pofont. A rabbi az illető élettörténetéből azt sillabizálta ki, hogy előző életében csúnyan kiqrt a pofozó előző inkarnációjával, azt kapta most vissza. :)


Ez azonban a zsidó vaslláasban nem általános.

2018. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9


Csak a keresztény hitre vonatkozó részre reagálnék:

"Bizonyos bűnök kövewtkezménye a végleges meghalás, tehát az a lélek is meghal ( azt hiszem ), mindenesetre a Messiás eljövetele után sem fog feltámadni."


Nos ez téves. Most a mélyebb teológiai részletekbe nem mennék bele, ezért az egyszerűbb 2. felére vonatkozóan írok csak. A Szentírás, így a kereszténység szerint minden ember feltámad, kik az üdvösségre, kik az örök kárhozatra.

2018. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!