Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus ha Isten a háromság...

Jèzus ha Isten a háromság szerint,akkor az alábbiakban Önmagához imádkozott?

Figyelt kérdés

János.17:3."Az pedig az örök èlet,hogy megismerjenek tèged az egyedüli igaz Istent ès akit elküldtèl a Jèzus Krisztust"

János.17:5.Most tehát,Atyam,dicsőíts meg,hadd legyek melletted,ès hadd kapjam meg azt a dicsősèget,amelyben akkor volt rèszem,amikor melletted voltam,mielőtt a világ lett"



2020. aug. 15. 09:07
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
szp72 tök érthető amit irtál.
ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem önmagához imádkozik mert három személyről van szó, akik külön helyeken tevékenykednek, de lényegileg Egy és ugyanaz.


Csak az imádkozhat saját magához ha személye ugyanaz. De az Atya és Fiú két személy. Lényegileg viszont egy azt jelenti, hogy nem tér el semmiben sem az Atyatól.

ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
41 vagyok, ez hogy lehet?
ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Azért az Atya és Fiú között van valami ami megkülönbözteti. Csak az Atya ismeri az időt. Ez Krisztus hiánya ugyan, de attól még azonos.

A régi papok úgy magyarázták a szentháromságot, hogy a kezünkön az ujjaink tudnak eltérően mozogni, de mégis a kéz ugyanazt akarja, egy célból tevékenykedik, ugyanaz az irányító.

Ennek látható nyoma is van az ikonokon. Krisztus két ujja az ég felé mutat - régi iskolás jelentkezés - a középső ujj az Atya, mellette a mutató ujj a Fiú, míg a Szentlêlek átkulcsolja alulról, mert az nem testesült meg. Ez az ikonok ikonográfiai titka.


Amúgy Krisztus példát mutatott tevékenységeivel az embereknek. Így az imát tanította az embereknek. Elmondta a konkrét szöveget a Miatyánkot. Emberi minősége ellen is küzdött imájában, "Atyám ne úgy legyen ahogy én akarom, hanem ahogy te akarod" A mostani feltámadt Krisztus is átadja Istennek az akarat jogát, épp úgy ahogy ahogy a fej irányitja a kezet.

ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

43 vagyok én még nem láttam ilywn képet.


Sok mennyből visszatért ember beszámolójába az van, hogy Istent, nem látta de mindenhol érezte energia formába, de Jézus megjelent!! Akkor a mennyben is az Ő testében jelenik meg?

ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, sokan azt mondják Jézus kezébe minden hatalom hozzá kell imádkozni, akkor most hogy van ?
ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!