Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogyan kerülhete...

Keresztények! Hogyan kerülhetek a Mennyországba? Nem a félelem miatt hiszek Istenben és Jézusban.

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 23:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Dehogynincs. Pál egész tanítása a Dogma alapja. Meg az agresszivitása is, hogy csak abban szabad hinni, amiket ő egy epilepsziás roham keretében "látott".
2020. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Nem látok ellentmondást az evangéliumok és Pál írásai között. Ugyanazt az evangéliumot hirdette, mint a többi ÚSZ írás. Jézus kereszthalálával megváltott a bűnből. Ő az ÓSz-ben megígért Messiás. Aki élő hitre jut Benne, annak megnyílik az út az Atyához.
2020. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Az evangéliumok már a Dogma-hit alatt születtek, és az újszövetségi egzegézisben világosan elválasztják "az egyház" (értsd: dogma) és Jézus tanításait.


Röviden: Jézus Isten országáról beszélt, ezt hirdette. Nem hitte magát Istennek és világosan felelt is Pilátusnak, hogy ő nem az ("te mondád" -- arámiul, jelentése: "nem").


Pál kitalálta ezt az istenfiú-dolgot, és istent csinált Jézusból. Majd ezt irdatlan agresszivitással ráerőltette mindenkire.

2020. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Ez izgalmasan hangzik, hogy Pál egymaga képes volt elhitetni Jézus összes tanítványával és követőjével, akik ismerték Jézust (Péter, János, stb), hogy ő Isten Fia.


A feltámadás tanúja nemcsak Pál volt, hanem közvetlen tanítványai is, akik életében vele voltak, továbbá 500 szemtanú. Márpedig aki feltámad a halálból az nem közönséges ember.


Az Ószövetségben olyan próféciák és szimbólumok vannak, amelyek egyértelműen Jézus Krisztusra vonatkoznak, véletlen egybeesés kizárt.

Például a páskabárány ünnepe (pészah, olvasson után a Kérdező).

Jézust éppen pészah ünnepekor feszítették keresztre (szimbolikus). De előtte megalapította az Új szövetséget, kijelentve, hogy saját testét és vérét adja a Benne hívőkért.


" 22,19 És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

22,20 Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik. "


Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz)

Az Ószövetségben előre benne volt Jézus kereszthalála a bűnökért, szimbólumokban. Tehát ez nem a kereszténység által utólagosan a Jézus sztoriba belemagyarázott dolog.


Nem kíván vakhitet a kereszténység, csak logikusan meg kell vizsgálni a bizonyítékait.

2020. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Az 500 “szemtanú” az újszövetségi szerzők lelkes túlzása. Valójában az összes szemtanú a húsvéti asszonyokból állt, akik felfedezték az üres sírt. Persze hihetsz az 500 szemtanúnak, engem ez nem zavar, de itt tényleg kicsit vastagon fogott a nádpálca.


A “próféciák” nem jövendőmondások, hanem utólag interpretált (felhasznált) igeszakaszok. Dér Katalin tanárnő könyve egy lelkes amatőr műve, nem komolyan vehető tudományos mű.

2020. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Szia,

Segíts a rászorulókon, éhezőkön képességeid mértéke szerint, bocsáss meg mindenkinek, aki megbántott téged, tartsd be a 10 parancsolatot..

És legyél mindig optimista és vidám.. ami nyugtalanságot okoz a lelkedben az nem Istentől van és kerüld el..


Áldott vidám napot!

2020. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

#25

„Az 500 “szemtanú” az újszövetségi szerzők lelkes túlzása. Valójában az összes szemtanú a húsvéti asszonyokból állt, akik felfedezték az üres sírt.”


Az Újszövetségben olvastad, gondolom, hogy nemcsak Pál találkozott a feltámadott Jézussal. Hanem a tanítványok mindegyike is. Pl. „sok bizonyítékkal meg is mutatta ezeknek, hogy ő él, amikor negyven napon át megjelent előttük, és beszélt az Isten országa dolgairól.”

Számos ilyen igerész van a 4 evangéliumban.

Együtt evett velük, Tamás megtapintotta az oldalát.

A sír üres volt, pedig római katonák őrizték és nehéz kő volt előtte. Senki se tudta felmutatni a holttestet, Jézus ellenségei sem.

Szóval nem Pál agyszüleménye volt, hogy Jézus feltámadt. Akinek mellesleg nem is állt érdekében Jézusban hinni, hiszen ádáz üldözője volt a keresztényeknek, a damaszkuszi élmény előtt.

2020. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

#25

„A “próféciák” nem jövendőmondások, hanem utólag interpretált (felhasznált) igeszakaszok. Dér Katalin tanárnő könyve egy lelkes amatőr műve, nem komolyan vehető tudományos mű.”


Dér Katalin nem állt elő semmi új tudományos felfedezéssel. Csupán összefoglalta a keresztény körökben amúgy is ismert messiási próféciákat és szimbólumokat. Én sem tőle tudtam ezek többségét, bár mondott újat, amit nem ismertem.


Persze, a próféciákat csak útólag lehet interpretálni. Ember ki nem olvasta volna az Ószövetségből, hogy a Messiás olyan formán jön el, ahogy eljött. Hogy Isten a saját Fiát küldi el, aki aztán kereszthalált hal. Mindez el volt rejtve.

Utólag persze ha összerakjuk az összes próféciát és szimbólumot - ha csupán egy-kettő lenne, még beszélhetnénk „belemagyarázásról", de nem ez a helyzet – kirajzolódik, amit mondott is magáról Jézus, hogy beteljesítette, amik róla meg voltak írva az Írásokban.


Ján.

Ti azért kutatjátok az Írásokat, mert azt gondoljátok, hogy azokban van az örök életetek: pedig azok rólam tesznek bizonyságot


Még a Talmud is írja, hogy Pészahkor feszítették meg (nem kitaláció), Dániel próféciája a Messiás eljövetelének idejéről, szintén behatárolja, mikor is kellett eljönnie.


Pascalt, aki matematikus-fizikus lévén, logikusan gondolkodó ember, szintén a beteljesedett próféciák győzték meg a keresztényég igazságáról.


Vértezze fel magát a Kérdező is, elolvasva Dér Katalin könyvét!

2020. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha úgy élsz, mint Jézus, akkor oda is jutsz a végén, mint Jézus. Ha nem úgy élsz, akkor valahova máshova kerülsz, ami egy eléggé diverz hely, és alvilágnak (más fordítások szerint pokolnak) hívják.

Így ír a hívők reményéről és feladatáról a Biblia: "Hanem mivel ő, a Szent [Jézus] hívott el titeket – magatok is szentek legyetek egész magatartásotokban, úgy, amint meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok." 1Péter 1:15-16

"Most azonban, miután a bűntől megszabadultatok, és az Isten szolgái lettetek, már ez meghozta nektek gyümölcsét, a szent életet, amelynek vége az örök élet." Róm 6:22

És nem véletlen, hogy töbes számban van ez a felszólítás, ugyanis egyedül nem fog menni. Az egyház feladata, hogy felkészítse a tagjait erre az életre, és ezért testvérekre elengedhetetlen szükség van az üdvözüléshez. Senki sem képes egyedül bejutni a mennyországba.

üdv Stefán

2020. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Szia! És mi van ha 5 perc múlva beköszön Jézus és az Armageddon? Elszeretnék menni minél előbb bérmálkozni és keresztelkedni. De most a vírus időszakban nem nagyon lehet. És tudom, hogy "pisis" dolog, de valakikkel elmehetek? Pl. szülőkkel? Nem akarok ügyetlenkedni, ezért akarom, hogy vigyenek el a templomba majd. És halál után, akkor az ember a Mennybe kerül? Vagy pedig alszik egy picit, és felfog támadni ha megérdemli? A Menny és társai pedig hol vannak? Miért nem lehet tudományosan bizonyítani?
2020. aug. 19. 20:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!