Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha olyan munkám van ahol el...

Ha olyan munkám van ahol el kell érni nekem hogy emberek minél többet költsenek, akkor most isten lehet hogy utál engem?

Figyelt kérdés
Mivel nem értek semmi normális munkához ha valamihez hozzá nyúlok abban nagy köszönet nincs. Nehéz fizikai munkát meg nem bírom. Így most ilyen munkám lett. Pokolba jutok? Vagy mi lesz?

2020. aug. 21. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Keresztény ha rájön, hogy a munka valóságosan más emberek manipulálása révén van folyamatban, az felmond és nem folytatja.


A te esetedben egyértelműen, hogy csapdába léptél.


Bűnvallás keretében tudod letenni Isten elé, és megszakítani azokat a kötelékeket amik egy ilyen munka alapján származtak benned.

2020. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1+ És minden jövedelmedet ami ebből származik, és amit ebből a pénzből vettél, azt kárnak és szemétnek kell Isten előtt megítélned és megbánnod..
2020. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*ha valamihez hozzá nyúlok abban nagy köszönet nincs


Ez pedig átok mutatója.


Hogy ez szerzett-(a cselekedeted alapján), vagy kapott (generációsan) ez után érdemes utána menned, és szintén szakítani a kötelékeket, ami ezekhez köt.

2020. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mire kell költeniük?
2020. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*Hogy ez szerzett-(a cselekedeted alapján), vagy kapott (generációsan) vagy pedig valaki rád küldte (ezoterikus úton)


Ez a 3 átok forrás dolgozik egy ember életében-illetve minden ember életében.

De Szellemek megítélésének ajándéka kell ahhoz, hogy ez között különbséget lehessen tenni. Ha neked nincs keress olyan felkent szolgálót akinek ez van, és működik rajta. Vagy már imádkozás elején kérd a Szent Szellemet, hogy mutassa meg a forrásodat-melyik a 3 közül. És ha megkapod a választ annak megfelelően kell lépned.

2020. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Volt olyan munkahelyem, ahol ugyanilyen elvárás volt és megtudtam, hogy a vezetőségnek elég sok köze van a szcientológiához. Le is léptem onnan és lett is új munkám. Én sem tudtam elszámolni a lelkiismeretemmel, ahogy te.
2020. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok és profi marketinges. Csak olyasmit árulok, amit én magam is megvennék, mert jó terméknek tartom. Ez egyébként a jó marketing alapja is. Olvass egy kis Ogilvyt (Ogilvy a reklámról c. könyv). Nem árulok olyat, ami nem jó, én nem vennék meg, és nem tukmálok rá senkire semmit, amire szerintem sincs szüksége. Mivel én magam is szeretek hasznos és jó dolgokra költeni, így boldoggá tesz, ha más is boldog az új szerzeményével. Nem hiszem, hogy ez rossz dolog lenne.
2020. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha lelkiismereted tiltakozik valami ellen, azt ne tedd meg. Azért leírom a véleményemet, de ne erre hallgass elsősorban, hanem a lelkiismeretedre, mert hiába nem bűn valami Isten szerint, ha a lelkiismereted ellen vétkezel, akkor bűnösnek fogod érezni magad, és nagyon nehéz lesz kijönni az ilyen csapdából.

Szerintem attól függ, mit akarsz eladni az embereknek. Példa: mondjuk olyan kereskedőként, aki rátukmál más emberekre olyan dolgokat, amelyek csupán a nagyobb kényelmüket vagy csupán napi a szórakozásukat szolgálják, elég nehéz lenne egyúttal Jézusnak azt az üzenetét hirdetni, hogy "Senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket fogja gyűlölni, a másikat pedig szeretni, vagy az egyikhez ragaszkodik majd, a másikat pedig megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a mammonnak." (Mt 6:24).

A "mammon" szó a jólét megszemélyesítése a görög nyelvben, tehát általában a pénzt, az anyagi jólétet, a test kényelmét, kényeztetését, meg hasonlókat jelent. És a mammon tényleg egy "úr", akinek a szava tényleg keményen parancsol a legtöbb embernek, ezért lehet meggyőzni embereket sok mindenről, hogy szükségük van rá, pedig igazából Istenre lenne szükségük, aki Lélek (szellem).

Ennek ellenére, úgy gondolom, hogy ha nem hallgatsz el a kuncsaftjaid elől semmi fontos információt, és figyelmezteted őket, hogy gondolják meg, tényleg szükségük van-e arra, amit árulsz, akkor az már nem a te felelősséged, hogy esetleg olyat vesznek meg, ami a mammonhoz húzza őket közelebb. De ez az én véleményem, te meg hallgass arra, amire a lelkiismereted figyelmeztet.

üdv Stefán

2020. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez üzleti piramisjáték lehet, a spec kávéárulás, ami bolti kávé árának tízszerese, de ide tartozik a jóslás, kártyavetés meg átkok szórása levétele. Az utóbbiak még a Bibliában is szerepelnek és a prostitúció is mint ősi munka.
2020. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!