Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél jobban hiszek Isten nagyszerű szeretetében, ő annál inkább fordít hátat nekem?

Figyelt kérdés
Abba már beletörődtem, hogy soha nem sikerült még olyat kérnem tőle, amit teljesített volna, de hogy épp minden nap meg kell nehezítenie, keserítenie az életemet... Minek a napi többszöri ima, teljes odaadással? Miért ez a válasza rá? Miért utál engem?
2019. júl. 10. 12:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg Jézusnak sokkal nagyobb kínokat kellett átélnie, mint itt bármelyikünknek. Gondolod, hogy Őt se szerette Isten, hátat fordított neki? A szenvedés, mindennapi nehézségeink nem túl kellemes dolgok, viszont ezek türelmes viselésével ebben is hasonlatossá lehetünk Krisztushoz.
2019. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
26%

1-es nagyjából jól írja. Az imában ne "világi" dolgokat kérj, mint lakás; autó; kevesebb szenvedés; párkapcsolat stb. Próbálj meg például olyasmiért imádkozni, hogy minél több emberen tudj segíteni vagy ne kövess el semmi rosszat vagy egyszerűen csak dicsőítsd Őt. Isten akarata az, hogy jó ember legyél nem pedig az, hogy boldog legyél vagy ne szenvedj.


Ezzel nem azt akarom írni, hogy "ne nyavajogj már, hanem törődj másokkal", természetesen szeretném, ha rendbejönne az életed, de én egyszerűen így látom ezeket a dolgokat.

2019. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
32%

Szerencsénkre nem teljesíti minden pillanatnyi, érzelemből fakadó kérésünket. Persze ezt nem a kérdezőre értettem.


A recept a Máté 6.33-34-ben van. az embernek van Istentől kapott dolga, hogy a gyakorlati szeretetben erősödjön. Isten pedig tudja, hogy vannak szükségleteink, ezeket meg Ő teljesíti.


Imádkozásban tarts ki, alkalmas időben Isten megsegít. Amikor megtértem, nekem is rettenetes időszakom volt, én is imádkoztam szüntelen, de csak csúsztam egyre lejjebb. A hitben kitartottam, és ma már úgy gondolok vissza arra az időszakra, hogy jól csinálta Isten, igaza volt - természetesen.


De ha valamit nem értesz, kérdezd Istent (Jézust):

Jakab

1,5 Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, [Márk. 11,24.] kérje [Péld. 2,6.] Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.


1,6 De kérje [Mát. 21,21. Márk. 11,24.] hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.


1,7 Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;


Érdemes ennek fényében megvizsgálni a kérésünket:

Jakab

4,1 Honnét vannak háborúk és harczok közöttetek? Nem onnan-é a ti gerjedelmeitekből, a melyek a ti tagjaitokban [1 Pét. 2,11. Róm. 7,23.] vitézkednek?


4,2 Kívántok valamit, és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.


4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.


Isten nem utál, nem is tudna utálni. Ne feledd, mindenkit megostoroz, mielőtt a fiává fogad. De ez nem perverzió, hanem sajnos mi így tanulunk. A mi hibánk.


Ne lankadj, tarts ki, bízz Jézusban. Ő ismeri a jövődet, jobban tudja, hogy mitől válunk krisztusivá. Próbálj elmélkedni ezeken.

Segítséget pedig elég gyakran emberek formájában küldi. Ne utasítsd vissza az esetleges emberi segítséget.


Olvass sokat Páltól, erősödj meg a teológiájában!

2019. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem kérek már semmit, írtam is, hogy már beleuntam. Csak a hétköznapi életemet szeretném élni, azzal a teherrel, ami így sem kevés, de minden nap kapok még egy zsákot a vállamra, hogy azt is cipeljem. Igyekszem jót tenni az emberekkel, nem azért, hogy visszakapjam azt, hanem mert jó dolog jót tenni. Megnyitottam a szívemet Isten előtt, de mintha nem akarna belépni. Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, mert nem vagyok az, de nem érzem magam annyival rosszabbnak a többiektől. Dolgozom keményen, szorgalmasan, magam nevelem a gyermekemet, mert az apja önző módon a saját boldogulását tartja szem előtt. Én még ebben is támogatom őt. Mert bár elhagyott, én továbbra is szeretem. Mert bár mást talált, aki kihasználta, én megsírattam azért is. Nem mondom, hogy mindig jó voltam, voltam én is önző, de már megtanultam milyen következményei vannak annak. Mert elvesztettem mindenem. Kértem Istent, adja vissza, nem adta. Újból építettem az életemet, és még mindig nem érzem azt, hogy az Isten mellettem állna.
2019. júl. 10. 13:06
 5/37 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nagyon sajnálom azt, hogyne lettetek dobva. Nem is értettem soha a férfiakat, hogy tudnak ilyet tenni. De!

Isten nem kívánság automata. Van hol laknod? Legyél hálás. Laktam már utcán. Kemény. Van mit enned? Legyél hálás. Éheztem már, nem túl jó. Tudsz adni a gyermekednek enni? Ez a legnagyobb dolog a világon. Legyél hálás mindazért, ami jelenleg van. Biztos, hogy lesz több is, de most ennek van itt az ideje. Viszont nem biztos, hogy egyezik az akaratotok. A gyerek apját sírod vissza? Nem érdemel meg titeket. Lehet már elő van készítve neked az új, a jobb, de te nem vagy hajlandó letenni a saját elképzelt akaratodat. Vedd végre észre, hogy ki mellől szabadultál meg (engem is elhagyott apám, bocs, de ezt egy gyerek sem érdemli meg) és lásd meg mennyi mindened van.

2019. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nekem igazából nem sok mindenem van. A szüleimnél élünk, az én fizetésem annyira kicsi, hogy havi szinten 15 ezer forinttal tudom támogatni a családomat. Ha ők nem lennének, nem lenne hol laknunk és nem lenne mit ennünk. Hálás vagyok érte, de meg kell mondanom őszintén, hogy előfordulnak közöttünk is nézeteltérések. Főleg abból kifolyólag, hogy a volt párom csak a saját igényeit nézi, a gyereket heti szinten 1-2 órát vállalja, de van, hogy hetekig rá se néz. Én nagyon örülnék, ha valaki szeretne, elfogadná így is, hogy gyerekem van. Hálás lennék érte és végtelenül tudnám szeretni. Mint a kutya, akit befogadtak. De eddig még nem akadt senki se, aki érdeklődött volna irántam.
2019. júl. 10. 13:52
 7/37 anonim ***** válasza:

" Megnyitottam a szívemet Isten előtt, de mintha nem akarna belépni"

3-as vagyok. Jézusban újjászülettél? A biblia, az újszövetség alapján gyakorlod a hitéleted?

2019. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Természetesen hármas. Addig sem voltam pogány, de a sok megpróbáltatás közepette, úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Igen, önző módon ott és akkor kerestem, mikor nekem volt rá szükségem. De azóta igyekszem a helyes úton járni, neki tettszően élni.
2019. júl. 10. 14:07
 9/37 anonim ***** válasza:

Neki tetszően ne próbálj élni, mert az törvénykezés felé vezet. Illetve ha neki tetszően élnél, akkor nem lenne ennyi panaszkodásod, hanem hitből élnél. Ne feledd, Istent Te nem tudod rávenni semmire, ezt Jézus végezte el nekünk. Jézus miatt minden a miénk, de türelemmel kell lennünk, és hinni az Igében, hogy Isten mindent a javunkra fordít.

Természetesen megértelek, én sem vagyok ennyire fegyelmezett, mit ahogy írok, de próbálj erősebben az Igére támaszkodni, legyél megelégedve azzal, amid van. Hidd el, ez egy nagy lépés előre. És társat is akarsz, illetve vissza akarod kapni a volt férjed(?), pedig Pál világosan leírta, hogy aki szétment, elvált, ne keressen mást. Ezek szellemi törvények, nekünk jó, ha betartjuk, még ha mi nem is így érezzük. Az életünket hitből éljük, nem az érzelmi és érzékszervi szükségletünk által vezérelve. Az ige tudja, hogy mi a jó nekünk, mi nem, mert nem látunk a jövőbe és nem ismerünk mindent. Ezért csak az ige tévedhetetlen

2019. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Átmentem én is azon, amin te. De végig velem volt Isten és ma már saját házban lakom és minden rendben. Kitartás!
2019. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!