Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért volt Charles Darwin...

Miért volt Charles Darwin keresztény?

Figyelt kérdés
Hisz az elmélete teljesen szembe megy a keresztények elméletével.

2020. aug. 22. 19:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

"Egy csomó tudós az élete vége felé elkezdett istenhívő lenni és ez talán pont annak köszönhető, hogy minél jobban beleássa valaki magát egy tudományba, annál jobban látszanak annak a gyengeségei, határai, esetlegességei és minél jobban analizálja az ember a világot, annál jobban látszik, hogy egy csomó mindent nem tudunk megmagyarázni még a saját szakmáinkban sem."


----------


Vagy annak köszönhető, hogy tudja, 70-80 évesen már nem fiatal az ember, és talán nyugtalanítja a halál. A vallás meg ugye a halál utáni életet tanítja, amire fogékony az, aki nem tud megbarátkozni az elmúlás gondolatával.

2020. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem ment szembe vele mivel a hit és a biblia a teremtő istennel míg a természettudományok a teremtett világgal foglakoznak
2020. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se zárja ki egymást a kettő
2020. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13# szerintem igen ugyan is a biblia szerint nem volt evolúció Darwin szerint igen
2020. szept. 5. 16:01
 15/17 anonim ***** válasza:
8%
Hol irja a Biblia, hogy nem volt evolucio? En sosem olvastam benne ilyet.
2020. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

'Hol irja a Biblia, hogy nem volt evolucio? En sosem olvastam benne ilyet.'


Nem ezt írja, hanem azt, hogy külön élőlényeket teremtett Isten. Többek között az embert. Készre. Nem evolúció útján.

Ez az állítás napjainkban nemigazán állja meg a helyét.

2020. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
74%

Konkrétan a biblia leír egy fejlődéstörténetet allegórikusan.


Ha nem allegórikusan értenénk a bibliát, akkor anya és testvérbaszó emberek leszármazottai vagyunk, és Isten álított volna del olyan feltételeket, hogy csak testvérbaszóként maradhasson fönn az emberiség.


Szerintem inkább tekintsünk a teremtéstörténetre allegóriaként.

2020. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!