Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vétség keresztényként punkot...

Vétség keresztényként punkot hallgatni?

Figyelt kérdés

100% kereszteny vagyok, es szeretem a punkot de a punk az anarchiat kepviseli ami elegge messze all a keresztenysegtol. (ateizmus) mondjuk letezik keresztenyanarchizmus de ebbe most nem mennek bele

Es ugymond ezt az egesz elvet nem kepviselem, de punkot mint zenet, a felepiteset, utemvilagat elegge szeretem. Viszont hogyha ez surolja a hatarokat akkor modomban all teljessegben elhanyagolni.

Elsosorban normalis ertelmes emberek valaszt varom, akik keresztenyek.



2020. jún. 17. 20:55
 1/4 Kornikus00 ***** válasza:
23%
Nem, amíg nem érded a szöbeget és az üzenetet, nem bűn ha csak dallam miatt halgatod. De ha már üzenete van, és feldudod dolgozni, akkár védség. Egyébként sok kereszrény zene van sok műfajban, rock. Pop, punk, rap, stb.
2020. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak mint zeneileg szereted és nem játszod mellé az egyházkritizáló divatanarchistát, akkor szerintem nem gond. Oké, hogy az elveiddel bizonyos mértékben ütközik, de nem követsz el bűnt azzal, ha ezt hallgatod.

Amúgy ez sokáig engem is nyomasztott, mert nagyon katolikusnak neveltek, a punk/rock/metal zenéket viszont nagyon szeretem. Még a gimiben hittant oktató papot is megkérdeztem 😄 megnyugtatott, hogy ő is ezt szereti.

De kicsit ezeknek is köszönhető, hogy elszakadtam az egyháztól. Istenhívő vagyok a magam módján, de ez hit, nem vallás, és senkinek nincs beleszólása ebbe.

2020. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16-17 évesen kialakul az, hogy valami radikálisat szeretnek a fiatalok. Forr a vér, a hormonok teljes erővel beindulnak. Valószínűleg szüleid szomorkodnak, és te sem vagy biztos, hogy csak ezt kellene hallgatod. Javaslom kérj listákat barátaidtól ők milyen zenéket hallgatnak, legyél táglelkű fogadj be más zenét is. Kérdezz rá miért olyan zenéket szeret. Lehet hogy szüleid veszekednek és ezért hallgatsz metált. Korosztály jelenség. Ettől még kiváló keresztény maradhatsz.
2020. aug. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem metalt hallgatok hanem punkot.

A barataim teljesen reszesei a popnak amibol en koszonom, de nem kerek...

Es koszonom a valaszod, ettol meg kereszteny vagyok es egyebkent istent erzem a legkozelebb magamhot....

2020. aug. 3. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!