Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem fogadja el az ősrobban...

Aki nem fogadja el az ősrobbanást és az evolúciót, akkor ő nem keresztény, mert a Sátánt szolgálja?

Figyelt kérdés

Szerintem mindkettő belefért a teremtésbe. Megteremtés = ősrobbanás.

Evolúció = amikor megjelent a megfelelő ember pár, Isten adott nekik szabad akaratot, öntudatot, stb... Tehát az evolúció is belefér szerintem! lejöttünk a fáról, és amikor még nem volt semmi találmányunk, akkor Isten megadta ugye a szabad akaratot. De a tudás fája miatt feltaláltuk a tűzet, kereket. Szóval a tudás fája miatt is kezdtünk el fejlődni.



2020. aug. 27. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/170 anonim ***** válasza:
20%
Hol írja a Biblia hogy beszelo majmok vagyunk egy fán? Elvileg pont az a satan szolgaja aki hozzáad a bibliahoz hogy evolucio volt meg hogy beszelo majmok vagyunk. De en nem itelkezem csak ha a Biblia nem irja akkor mi alapjan kerdezed ezt.
2020. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/170 anonim ***** válasza:
26%
Embernek lettünk teremtve tehát nem volt evolúció.
2020. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/170 anonim ***** válasza:
69%
Pont az a keresztény aki ezeket elfogadja. Mert ami nincs bele írva pontosan a Bibliába az a legtöbb keresztény szerint soha nem is történt meg. Tehát ha szerinted belefér az evolucio, és nem gondolod azt, mint a kettes, aki szerint mar egyből embernek lettünk teremtve, a semmiből egy ferfi meg egy nő aki mászkált a pusztában, és belterjesen szaporodtak, akkor te sok keresztény szemében nem leszel igazi keresztény. Szerencsére már köztük is vannak normálisak, akik hisznek Istenben, tanításként forgatják a Bibliát, de ugyanakkor hisznek abban is hogy volt evolúció, van tudomány, csak mindenben persze Isten keze van.
2020. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/170 anonim ***** válasza:
29%
"Pont az a nem keresztény
2020. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/170 A kérdező kommentje:
Most akkor jó dolog hogy elfogadom?!
2020. aug. 27. 11:58
 6/170 anonim válasza:
86%

A keresztények pont hogy nem fogadják el az ősrobbanást, tekintve hogy a bibliában teremtés van.

Azzal, hogy valamiben nem értünk egyet még nem fogjuk a sátánt szolgálni.

De szerintem mindenki abban hisz, amiben akar

2020. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/170 anonim ***** válasza:
17%

#3 oke de az evoluciot és tudomanyt es a filozofiat es az űrutazást ki talalta ki? Nem a vilag?



Máté 4:7 Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet

Máté 4:8 Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét,

Máté 4:9 És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.

2020. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/170 anonim ***** válasza:
35%
#7 persze nekem mindegy. En a biblianak hiszek legfokeppen es abban van az igazsag a tobbi mar csak filozofia. Mindenki abban hisz ami neki tetszik :)
2020. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/170 anonim ***** válasza:
27%

Az ősrobbanás és az evoluciótan a Szentírástól teljesen idegen dolgok! Azok találták ki akik Istent valamilyen módon helyettesíteni akarták! Az ősrobbanás megkérdőjelezi az Isten általi teremtést, Isten helyébe egy nagy bummot akar helyezni! Holott a Biblia világossá teszi hogy Isten mindent a szavával teremtett! Neki megvan ahhoz a hatalma hogy azt mondja legyen és lesz! Az lesz amit Ő akar! Egyszerűen a szavával! Nincsen szüksége bummokra hogy létrejöjjön valami! Azok akik megkérdőjelezik az Isten szavában rejlő teremtő erőt és hatalmat valójában Istent kérdőjelezik meg! Pedig ugyanez az erő és hatalom nyilatkozott meg amikor Jézus a földön járva gyógyított, csodákat tett és halottakat támasztott! Az evoluciótan elvitatja Isten jogát a teremtéstől! Isten az embert nem butának vagy butucskának teremtette hanem kezdettől fogva felruházta őt jó értelemmel és felfogóképességgel amely a bűn miatt az idők folyamán csökkent! Amikor Isten az embert megteremtette akkor az ember még szabadon érintkezhetett Vele! Isten maga adott oktatást teremtményeiről Ádámnak és Évának! - és úrrá tette őket mindazon amit keze a földön alkotott! Ádám és Éva jól ismerte a birodalmát mind a növényeket mind pedig az állatokat!


"Szóval a tudás fája miatt is kezdtünk el fejlődni."


A bűneset nem fejlődést hozott az ember életébe hanem romlást! A bűn megsokasodása miatt a világunk egyszer már elpusztult és ma megint ott tart hogy a pusztulás peremére került!


Üdv: Gábor

2020. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/170 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem vagyok kreacionista aki 100% szó szerint érti a Bibliát. Pl. azt nem fogadom, hogy a dínókkal együtt éltek az emberek. Meg, hogy 6000 éves a Föld stb... És azt mondják, hogy az nem is robbanás volt, hanem a világegyetem legelső tágulása vagy mi.
2020. aug. 27. 12:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!