Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egészséges életmódot preferálj...

Egészséges életmódot preferáljátok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Egyértelműen igen, mert a Biblia is ezt tanítja:

III. Jn. 2. Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek.

Rm. 12:1. Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.

I. Kor. 6:19-20. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi.

II. Kor. 13:11. Végezetre, atyámfiai, legyetek jó egészségben, épüljetek, vígasztalódjatok, egy értelemben legyetek, békességben éljetek; és a szeretetnek és békességnek Istene lészen veletek.


A Biblia szerint az ember oszthatatlan egész, szorosan összetartozó és együttműködő élő szervezet. Ezért "mindenben jól van dolga" annak az embernek, aki szövetségre lép Istennel, és a megváltás erői munkálkodnak benne. Isten minden vonatkozásban egészségessé akarja tenni - lelkileg is, testileg is.


Üdv. Péter

2020. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát kerülni kell tészta féléket és zöldséget kell enni? kerülni a húst zsirt meg ilyen hizlaló cuccokat?
2020. aug. 27. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

Az egészséges életmód nem a fogyásról szól, és nem csak arról, hogy mit ehetsz. Nyilván a Szentírás egyértelműen fogalmaz arról, hogy a Teremtő mit szánt az embernek eledelül: "És mondta Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, amelyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül." (I.Móz. 1:29).

Az egézséges életmódhoz emellett hozzátartozik a mozgás, a megfelelő folyadékbevitel, a napfény és jó levegő, de említhetem a mértékletességet a pihenést és a lelki egyensúlyt is.


Üdv. Péter

2020. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha bővebben érdekel a téma ajánlom figyelmedbe Szabó Attila tanár, lelkész rövid előadását melyet itt meghallgathasz (kb. 28 perc):

[link]


Üdv. Péter

2020. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
napi 30 perc séta vagy több az ér valamit? Igen vizet szoktam inni. De az a baj néha annyira erősen megkísért a káros étel hogy belekóstolok
2020. aug. 27. 15:16
 6/11 A kérdező kommentje:
sajnos erősen túlsúlyos vagyok :(((
2020. aug. 27. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szent Miklós tanítása szerint a tíz parancsolat betartásával meg őrizhetjük az egészségünk🙏
2020. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Abban az esetben ha túlsúlyos vagy érdemes fogyókúrával kezdeni, nem sporttal, mert az káros lehet az ízületekre. Érdemes a kalória számlálást mint módszert kipróbálni. Tölts le egy ilyen alkalmazást (pl:lifesum) és állíts be egy közeli célt pl a 100 kg vagy akkor előbb legyen a cél 80 utána így tovább. Ha ezt a módszert használod alapvetően bármit ehetsz csak be kell osztani. Nyílván gyorsít a folyamaton, ha kevesebb szénhidrátot, cukrot eszel. Érdemes kerülni a kókuszolajat (ez ma elég népszerű mert sokat azt terjesztik egészséges, pedig nem igazán). Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, húst is kevesebb oljajjal, zsírral.


Érdemes mozogni is ha már jobban esik. Én aerob mozgást (pl futás, gyaloglás) választanék. Fontos hogy hosszú időn át végezd általában 30 perc után kezd nagyobb mértékben égni a zsír. Ezzel nem fogsz izmosodni, de fogyni igen.



Remélem segítettem.

2020. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen szoktam naponta sétálni áttértem salátára,retekre,paradicsomra,fokhagymára és ezt eszem meg ami egészséges
2020. aug. 27. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem: nem tudnám teljesíteni.
2020. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!