Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a a kicsi...

Mi a különbség a a kicsi -"tizedes"- és a nagy -a hosszú, több tizedes- rózsafüzér között?

Figyelt kérdés

Hogy ajándékba melyiket -és miért- illik, érdemes adni.

Ahogy tudom, a rózsafüzért nem maguknak veszik az emberek, hanem kapni kell.

De kitől kéne annak kapnia -és milyet-, akinek nincsenek rokonai, akiktől örökölhetne vagy kaphatna?



#rózsafüzér #tizedes rózsafüzér #teljes, hosszú rózsafüzér
2020. aug. 28. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

"Ahogy tudom, a rózsafüzért nem maguknak veszik az emberek, hanem kapni kell."

Butaság. Ha valaki akarja imádkozni, akkor vesz magának. A kicsin annyi szem van, hogy egy tized jön ki belőle, a nagy rózsafüzéren pedig annyi, hogy egy teljes. De e nélkül is lehet imádkozni ezt.

2020. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Prókátor ***** válasza:
100%
A kicsi egy tizedre van. A nagy a teljes olvasóra, amiben 5 titok és ezért 5 tized van (valamint a kicsiken nincs mindig meg a bevezető rész szemei). Magadnak is vehetsz, nem muszály kapni.
2020. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ahogy tudom, a rózsafüzért nem maguknak veszik az emberek, hanem kapni kell."

?

Sosem hallottam ilyesmiről. Sokan vesznek maguknak, ha járnak valamilyen zarándokhelyen.

Ajándékba olyat érdemes adni, amit a másik kér. Nekem is mondta anyukám, hogy kb. milyet hozzak neki, mikor elhagyta a régi rózsafüzérét.

És ahogy írták: az a különbség, hogy a kicsi az csak 10 szemes. A nagy a teljes rózsafüzér, 5 tized + a 3 kis szem az elején.

2020. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amiket írtatok, az mind formai dolognak tűnik.


Mert akik zarándokhelyen vesznek, ki tudja kinek veszik. Pl. az egyik rokonnak azért ment az anyukája, mert nem jött össze a lányáéknak a gyerek, és hozott neki egy rózsafüzért is.

Ha valakit az édesanyja kér meg arra, hogy hozzon neki rózsafüzért, lehet, hogy azért nem maga megy megvenni, hogy kapja.


Szerintem erről nem szoktak beszélni, mintha mindenki tudná, hogy hogyan van. Mondjuk, kivéve itt.


Az rendben van, hogy a kicsi csak 1 tized, stb,; de ptt a kérdés, hogy mikorra való az egyik és mikorra a másik.


Kösz a válaszokat.

2020. aug. 29. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:

"Amiket írtatok, az mind formai dolognak tűnik."

Nem, amiket itt írtunk, az mind úgy is van. Amit te kitaláltál, az pedig inkább valami kerülendő babonás hülyeség.

2020. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Prókátor ***** válasza:

Hogy mikorra való? Az teljesen tőled függ. Amikor mondani akarod. Csak annyi a különbség, hogy az egy tizedes könnyebben elfér nálad. Nekem például volt valamikor olyan tizedes rózsafüzérem, amin egy kis fakereszt és tíz kis fagolyó volt egy gumi szálra felfűzve. Mivel rugalmas volt, akár az ujjamra is felvehettem, mint valami gyűrűt.

Ha a tizedek mibenlétét nem érted, akkor meg azt mond! Szívesen segítek, akár privátban is.

2020. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!