Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg "elkárhozunk" ha nem...

Tényleg "elkárhozunk" ha nem fogadjuk el Istent megváltónknak és nem élünk a Biblia szerint?

Figyelt kérdés

Én eddig igyekeztem jó életet élni. Teljes mértékben hiszek Istenben viszont nem járok gyakran templomba.

És mostanában hallottam a fenti dolgot..

így tényleg mind1 h milyen életet élek, ha nem élek a Biblia szerint?

Ezek szerint lehetnék önző és bűnös vagy segítőkész, akkor is ugyan oda kerülök???

De lehet h ez csak arra "vonatkozik" aki e szerint él?

Előre is köszi a válaszokat


2010. aug. 5. 17:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%
Jézus mondta: "Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik." (Mk 16,16)
2010. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként megértem a kétségeidet, én sem voltam mindig hívő. Viszont Isten szeret Téged, és Téged is meghívott az örök életre, életközösségre az Istennel. Ajánlok egy kis olvasnivalót, ahol majd válaszokra lelsz:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted azt, hogy hiszel Istenben, de nem fogadod el megváltódként? Ez nekem nem passzol össze, de nem vagyok hívő/vallásos, szóval nem értek hozzá.
2010. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem hogy lehet ennyire behülyíteni az embereket. De tuti, hogy labilisnak kell ahhoz lenni, hogy ilyeneket megkajáljatok. Volt egy nagyon jó barátom...egy idióta rászoktatta valami tetves gyülekezetre és azóta nem normális..nincs is már a baráti társaságban.
2010. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
0%
bizony ám mindannyian a pokol tüzén fogunk elégni üdv a csapatban :)
2010. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
49%

Kérem, hogy csak az olvassa tovább, akinek a logika nem bűn.

Tételezzük fel, hogy tényleg "elkárhozunk" ha

- nem fogadjuk el Istent megváltónknak és

- nem élünk a Biblia szerint

Igen, ezek szerint lehetnél önző rablógyilkos is vagy épp segítőkész becsületes nagyapó, akkor is ugyan oda kerülsz.

Szerinted ez a rendszer így igazságos lenne? Az ilyen világ teremtőjét tisztelnéd, dicsőítenéd, imádnád?


Mit jelent az hogy élni a Biblia szerint? Mit jelent elfogadni valakit megváltónak? Ezek nehéz teológiai kérdések, zsinatot kellene összehívni, hogy pár év alatt valami közös választ adhassanak rá az egybegyűltek.

Ha ezen kérdések alapján küldene a kárhozatra az Úr pl. egy tisztességben megőszült, többszörös életmentő és szeretetteljes, istenfélő családanyát, akkor mit szólnál rá? Azt-e hogy "Szeretlek Uram, Istenem, teljes szívemből, teljes lelkemből és teljes elmémből"

Az Ég a tanúm, hogy ugyancsak cifrát káromkodnék (a fenti esetben).

De hál'Istennek az én megváltásom abban rejlik, hogy el tudom választani a sötétet a világostól, a jót a rossztól, a üres fenyegetést az Evangéliumtól.

Ámen.

2010. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
62%
Jajj,dehogyis élj úgy ahogy tetszik,és ahogy érzed,attól ,hogy nem ismered a bibliát szóról-szóra igenis lehetsz jó ember...Isten ettől még szeretni fog és szerintem nem is létezik pokol,úgyhogy nyugi. :)
2010. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Ott fogtok égni a pokoltüzén ha nem hisztek a jézuskában!!!!
2010. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Istennek egyetlen egy "dolog" számít...mégpedig a jellem. Tehát a te feladatod magadba nézni, és keresni ÖNmagad VALÓságát, a tiszta és önzetlen énedet, ami a világ gondjain felül tud kerekedni, ami magába érezheti azt(mindenséget), a tiszta szeretet "adóját"...Istent. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Tényleg kösz a válaszokat:)!

Amúgy egy szóval se mondtam h Istent és Jézust nem fogadnám el megváltóként, de nem tudom h ehhez mit kell tennem.

2010. aug. 5. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!