Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit nyert az emberiség azáltal...

Mit nyert az emberiség azáltal, hogy Jézus meghalt? Nem vált értelmetlenné a halála a feltámadásával?

Figyelt kérdés
Hogy "váltotta meg" az emberiséget? Pontosan mi változott?

2020. aug. 31. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Például kialakult a kereszténység. Amit bármennyire is szidnak sokan, azért sok jót is hozott.

Teológiai szempontból pedig a kereszthalál jelenti a megváltást, Isten és ember között helyreállt a kapcsolat, megnyílt a lehetőség az üdvösségre.

2020. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Épp hogy a feltámadással váltotta meg az emberiséget (a keresztény tradíció szerint). Azzal váltotta meg a halálfélelemben élő emberiséget, hogy a halál nem a vég állomás, akik hisznek benne élni fognak, akkor is ha meghalnak. Csupán annyit kell tenniük, hogy hisznek.

Sajnálatos módon rengeteg magát kereszténynek valló ember félvállról veszi ezt. Azt mondják hisznek Jézusban, de nem tartják be a tanításait. Ha annyira hisznek, miért nem tartják be a tanításait?

2020. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 pelgrim ***** válasza:
5%

Nem halála, hanem feltámadása az, amevel Jézus megváltotta azokat akik tanírását komolyan veszik – és nem a bűneiktől, sem azok következményeitől, hanem az (ön-)tudat szánalmas állapotából.

Képzeld csak el tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni! Tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki a Krisztust hozta kifejezésre.

Az emberiség tudatossága bővült Jézus feltámadásával, nyilvános kivégzésére azért volt szükség, hogy az emberek, de főleg tanítványai láthassák mire képes egy ember aki isteni kilétére ébredt.

A főpapok és írástudók ezt a véres munkát elvégeztethették volna bérgyilkosok által titokban valahol Jeruzsálem némely sötét zugában, de nyilvánosságra volt szükség, anélkül ma nem beszélnénk róla.

2020. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek mindaddig igazak míg más haláltusáját nem éled végig és borzasztó szenvedéseit...és esetleg az érintett a közeli hozzátartozói....
2020. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


#4 Amit írtál, annak mi köze van Krisztus váltsághalálához?

Én végigszenvedtem drága hozzámtartozó (évekig), hetekig tartó szenvedéseit és haláltusáját. De éppen az adott erőt, hogy ettől a borzalomtól szabadít meg Krisztus halála és feltámadása nem csak engemet, de minden embert aki valaha élt a földön. Ma ez még az életünk része! De már nem sokáig.

Azt nyertem Krisztus halálával, hogy üdvözölhetem drága édesanyámat amikor feltámad, de ha esetleg nekem is el kell aludnom, akkor reménységem van arra, hogy én is feltámadok. Ez a reménység szilárd, és biztos. De ez nem csak az ÉN reménységem, az egész emberiségé...

2020. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mások se tartják be övék a legjobb....
2020. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg jó ember nevelkedett fel 2000 évig. Ha nem lett volna, nem lett volna sok szent. A sok apáca is feláldozta érette életét, hajrá apácák!
2020. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Hajrá kzittus hajrá Szentek egyházak!!!!
2020. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
HajrA fehova(J)
2020. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A megváltás az örök élet lehetőségét hozta, aki elfogadja Krisztus áldozatát, az már részt is vesz benne.



Krisztus a bűneinkért halt meg, ő akart az egyedüli áldozat lenni az eljövendő bűnökért is. Ettől vált meg minket.


Következésképpen még a bűnös is jogosult az örök életre, csak a hogyan és milyen mértékben marad titok.


Ezért bár bűn attól még marad a világban, de Krisztus már kiváltott minket. Ez még nem jelenti azt jaj de jó bűnözzünk. Ő maga tanította, hogy ha a kezed botránkoztat meg jobb ha Lévágod, mert jobb neked félkaruan bemenni Isten országába. . Ez képletesen azt jelenti mindenképp meg kell bánni a bűneinkért. jobb ha még a földön megszabadulsz saját magad a bűnödtöl.


Mert halálunkkor lepergő életben látni fogod mit vétkeztél, hiszen itt már Isten végtelen szeretetét érzed, és sajnálni fogod, szenvedni fogsz ezektől a bűnöktől, hogy nem tudsz tiszta szívvel részt venni Isten szeretetében.


(bűnbánat).

2020. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!