Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus mit gondolt a...

Jézus Krisztus mit gondolt a világbékéről?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom,tetszik neki.Elvileg amikor visszajön ilyen lesz a világ.
2020. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Tudni kell azt, hogy mit jelent Bibliai értelemben a "világbéke".

Addig, mig az embereket megosztja a nacionalista szemlélet, a fajgyűlölet, az anyagiasság, a társadalmi hovatartozás, addig soha nem lesz béke az emberek között sehol a Földön egységesen. Az emberek még egyszerübb dolgokban sem tud egységre, egységes megoldásokra jutni.

A következőket olvashatjuk ezzel kapcsolatban:

Jeremiás 10:23»Tudom, Uram, hogy nem az emberé az ő útja; nem a járó férfira tartozik,hogy irányítsa lépteit.

Más forditásokban:(Jeremiás 10:23) . . .az embernek nincs hatalma az életútja fölött. Még csak lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember.

Isten nem úgy hozta létre az embert, hogy függetlenül tudják saját magukat irányitani. Sőt Salamon egyszer azt irta, hogy az ember uralkodása az emberen, a saját kárára van

HA nem a Teremtő vezetése által él az ember, az Ő általa felállitott értékrendnek megfelelően, akkor soha nem lesz béke teljesen a földön.

az uralmat visszakellene adni a Teremtőnek, de ezt önszántából egyetlen uralkodó sem fogja megtenni.

Ezért kell Istennek visszavennie.

2020. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot."
2020. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Majd érezni fogod, amikor a negyedik dimenzióban fogsz fejlődni. Jelenleg még a föld legbölcsebb embere sem képes igazán, teljesen érteni annyira, amennyire jézus értette.
2020. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége."
2020. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!