Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények akik nem Tanúk!...

Keresztények akik nem Tanúk! Valaki megtudna nyugtatni engemet a tudomány miatt?

Figyelt kérdés
21/F vagyok, de szeretem a tudományt is. Sajnos a vallásos filmekkel bajuk van, de inkább a tudománynak van baja a keresztény filmekkel. Meg, hogyha valamire nem tudjuk a választ, akkor rávágjuk, hogy Isten csinálja! Pont mint régen... :( Mi van ha tudománynak van igaza? Sajnos keresztény létemre félek az igazságtól.

2020. aug. 31. 18:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
33%

Micsoda? Van egy tisztább, erősebb energia, Forrás, ami nevezthető Istennek. Jézus megmutatta hogyan kell az isteni természetünket használni.

Megnyugtatásodért a kettőt vegyítheted. Van fent youtube-n Neville Goddard hangoskönyv.

2020. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell nyugtalankodnod. Assisi Szent Ferenc szerint (remélem, jól idézem) a hit és a tudás is Istenől származik. Nem ellentmondói, hanem kiegészítői egymásnak.
2020. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Ilyenkor a tudomány jön azzal, hogy csak a gyávák csinálják ezt, és ez mind csak vágyálom, nincs bizonyíték Rájuk bla bla blah :( És azt is mondják, hogy a Kereszténység is az örök élet miatt lett csinálva.
2020. aug. 31. 18:53
 4/42 anonim ***** válasza:

Nem szoktam "keresztény filmeket" nézni,könnyen giccsbehajlóak, (művészfilmeket szoktam néha). A tudománynak a maga területén IGAZA van!! De a tudomány és a vallás két külön dolog. Más a célja, módszere, átélése, minden más. A szentiratok nem tudományos műfajúak, nem is szépirodalom, hanem az egy külön műfaj. Olvasd azokat. Van, hogy tudós -világhírű agykutató- beszél a hitről, ez nagyon érdekes.

[link]

Egyébként ezt ajánlom, a XX. század legnagyobb gondolkodójától, 21 évesen a legjobb hogy ne "félj az igazságtól"

[link]

2020. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
Azért van így, mert a tudomány az elméleteit be tudja bizonyítani vagy éppen cáfolni tudja, különféle módszerekkel. Ezzel szemben a vallás elvont dolog, így itt nehéz bármit is bizonyítani/cáfolni.
2020. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Értem. Tudom, hogy Jézus is ezt mondta, hogy "ne féljetek". De mi van ha nem is Isten fia volt, hanem csak egy illúzió trükkös bölcs ember? Vajon direkt becsapná az embereket? Mi van ha a "nézők" rosszul láttak mindent, és nem az volt ami megtörtént?
2020. aug. 31. 18:57
 7/42 anonim ***** válasza:
27%

#6

Szerinted Isten nèlkül itt lennènk?


Isten nèlkül lenne Nap? A Nap pont kellő távol van a Földtől ha közelebb lenne túl forró lenne itt a hangulat èlet se lenne, fordítva ugyan ez

Isten nèlkül lenne gravitàció?

Isten nèlkül lenne víz?

Isten nèlkül lenne kaja?

Isten nélkül lenne kommunikáció?

2020. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy van csomó univerzum, és mi csak pont ebbe a világba jöttünk létre. És a tudomány nem a miért-je kíváncsi. Vagy pedig minden galaxisban van egy idegen faj, és mi is pont itt jöttünk létre, mint faj. Én keresztény vagyok, de kíváncsi vagyok a válaszokra. És félek akkor is, hogy Jézus csak egy sima bölcs ember volt. :/
2020. aug. 31. 19:09
 9/42 A kérdező kommentje:
Azt is mondja a tudomány, hogy a Biblia csak egy mesekönyv, és hiába írják bele, hogy igaz történet, attól még nem igaz... Meg, hogy a halál miatt jött a vallás. Mert vágyálom az örökélet stb... ateista ismerősöm: Te elhinnéd, hogy 20 év múlva ha írnék egy könyvet, hogy "Isten kommunikációi" és, hogy igaz történet alapján készült? Pedig én írtam bele, hogy igaz történet...
2020. aug. 31. 19:15
 10/42 anonim válasza:
Mi akadálya van annak, hogy mondjuk mindkettőt tanulmányozd? Így kiderülne mindkét oldal erőssége/ gyengesége és te lennél az, aki a legtisztábban látja a dolgokat.
2020. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!