Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Isten a nagy...

Keresztények! Isten a nagy téveszme? Mi van ha direkt hamisította meg a "tudományt", hogy próbára tegye az embereket? És Isten, miért teremtette a tudás fáját, és a kígyót?

Figyelt kérdés
Ha nincs tudás fája, és kígyó, akkor még mindig Édenkert lenne most. Tehát úgy vélem, hogy Isten hibája is. És miért kérdezte Ádám és Évát, hogy mit műveltél, és hol vagy? Ha mindentudó, akkor miért lett volna erre szükség?

2020. aug. 27. 23:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Azér, hogy Jézust keresztre feszítsék...
2020. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Menny a Pokolba(n) :D
2020. aug. 28. 00:02
 3/26 A kérdező kommentje:
Inkább mi vagyunk a pöcsök. Mert mi választottuk a rosszat, és ugyebár nem vagyunk állatok, a szabad akarat, és az öntudat miatt lettünk ilyenek. Bár kíváncsi vagyok a válaszokra amiket feltettem. Ha nincs szabad akarat, akkor úgy viselkednénk mint az állatok.
2020. aug. 28. 00:09
 4/26 anonim ***** válasza:
40%
Én ateista vagyok, szerintem nincs olyan, hogy szabad akarat.
2020. aug. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nem mi, hanem valamelyik ősünk, akinek bűne miatt mi is bűnösök vagyunk már születéstől fogva.
2020. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

Isten nem hamisit meg semmit. Ő felette ál a Természetnek, és a Tudománynak is. Kedvenc érvelésem az egyik szaktekintély, aki ezt mondta:

Akkor vagyunk bölcsek, ha tudomásul vesszük, hogy nem tudunk semmit.

2020. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Ozmium42 ***** válasza:
70%
Az, hogy próbára kell tenni, önmagában problémás egy olyan Istennél, aki mindent tud és tökéleteset alkot, stb...
2020. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Anahystor ***** válasza:
90%

"Akkor vagyunk bölcsek, ha tudomásul vesszük, hogy nem tudunk semmit."


Heuréka, te nagyon bölcs vagy! :-)

2020. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Az édenben semmi katalozátor nem volt. Több száz életünk is lehetett mire végre felfejlődtünk a következő létezési sűrűségbe. A tudás fája egy teszt volt, hogx akarunk-e szabad akaratot. Az akkori ember akarta.

Így jobb nekünk. De nem kell nekem hinni, majd meghalsz és elbeszélgethetünk, akkor majd belátod.

2020. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Isten a jó és gonosz tudását tette a édenbe, nem a tudás fáját, csak egyszer olvassátok már el a sztorit. ÉS mivel minden jó volt, de ez volt a normál állapot, így nem nehéz rájönni, hogy a gyümölcsevéssel a rosszat ismerték meg, semmi mást. Rossz nélkül a jó állapot csak sima állapot, nincs mihez viszonyítani.


" És miért kérdezte Ádám és Évát, hogy mit műveltél, és hol vagy? Ha mindentudó, akkor miért lett volna erre szükség?"

Mindent tudó, de nem csaló. Korrekt dolog, hogy megkérdezte. Nem Istennek volt erre szüksége, hanem az embernek. De ez hosszú történet, szerintem kb. 200-300 oldal lenne ezt teljesen kifejteni. Ezért kell mindenkinek magának utánajárni a dolog logikájának. Nekem megérte, engem senki és semmi nem mozdíthat ki Krisztusból


"Én ateista vagyok, szerintem nincs olyan, hogy szabad akarat."

Nyilván pisztolyt a fejedhez kényszerítve írtad le ezt is, nem pedig szabad akaratból :) Bizony van szabad akarat és bizony mindenki szépen felelni fog a tetteikért, ne áltassátok magatokat

2020. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!