Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában van jövendőlès,vag...

A bibliában van jövendőlès,vagy parancs,ilyen nagy kultuszt tulajdonítani Máriának Jèzus anyjának?

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 11:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

#14# Kérdező: "A Szentháromság hamis biblián kívüli pogány tantètel,a pogány Nagy Konsztántin hozta össze. "


Ez nem igaz! A katolikus vallásban sok olyan dogma van amit összemostak pogány kultuszokkal, de a Szentháromság nem az és nem is Constantinus találta ki.


A Szentháromság valós dolog. A Biblia számtalan helyen utal rá. Isten nem egy Személy, nem egy öreg apó. Isten egy szellemi tudati létállapot Akiben fenn áll az egész teremtett világ. Jézus, Isten személyes kivetülése, azaz Isten Személyes kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Ezért Isten Jézusban lakozik, azaz Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében. Azaz Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében. Az összekötő kapocs pedig maga az Isten szent Szelleme Akit Isten Pünkösd napján kiárasztott a földre az Apostolokra és Jézus tanítványaira. Isten Szent Szelleme az összetartó és összekötő kapocs mindenben, ember és Isten között Jézus által.

jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#21

Honnan tudod, hogy pont nem ez egy olyan dogma? Pusztán azért, mert a pünkösdi szekták elfogadják ezt a katolikus dogmát, még éppenséggel lehet pogányságból eredő, nem? Látod, a jehovások következetesebbek, ők ezt a katolikus dogmát se fogadják el.

jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

#22#: "Látod, a jehovások következetesebbek"


A Jehovások, Jehvisták jehova tanúi semmiben sem követkzetesebbek. Mivel bizonyítod vagy támasztod alá az állításodat?


#22#: "Honnan tudod, hogy pont nem ez egy olyan dogma?"


Onnan tudom, hogy részese vagyok a Szentháromságnak, ahogy minden más keresztény igazhitű ember aki Krisztusban van és bűnbocsánatban részesült Jézus Krisztus által és újjászületett a kegyelem és megbocsátás Szent Szelleme által.

jan. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Értem, hogy követed ezt a katolikus dogmát, de a jehovások legalább ekkora bizonysággal mondják, hogy nincs ilyen.
jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

#24#


Úgy látom nem értesz. Én nem követek semmilyen Katolikus dogmát és nem is vagyok elkötelezettje semmilyen keresztény felekezetnek vagy egyháznak. Minden vallás mondja a maga igazát, miközben nincsenek az igazságban. Én arról teszek bizonyságot, amit Isten rám bízott és kinyilatkoztatott számomra. Neked utána kellene járnod a dolgoknak, hogy szilárd stabil határozott véleményt tudjál alkotni, nem pedig hallgatni különböző vallások felekezetek tanításaira. Isten az Aki tanítani akar személyesen.


[link]

jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#25

De te is a magad igazát mondod, s láthatóan nem vagy az igazságban.

jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#26#: "De te is a magad igazát mondod, s láthatóan nem vagy az igazságban."


Cáfold meg amit írtam!


Én nem a magam igazságáról írok! Én csak azt adom át és továbbítom, amit Istentől kaptam. Tegyél próbára és írj olyat nekem, amit te jobban tudsz Istennél!

jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Nem arról volt szó, hogy Istennél tudok valamit jobban, hanem arról, hogy nálad :) Vagy már lehet istennek képzeled magad, ez esetben elnézést.


Az pedig, hogy te milyen kinyilatkoztatásokat hallucinálsz, nem izgat, Isten kinyilatkoztatása a Bibliában van.

jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Hmmm. Érdekesen állsz a dolgokhoz, kissé kötekedően, de ez nem baj. Ez azt jelenti, hogy valahol a szíved mélyén érdekel az Isten igazsága és az élet értelme. Előbb-utóbb mindenki így indul el az Istent kereső útján. Nálam sem volt ez másképp. Természetesen a biblia Isteni kinyilatkoztatás, ám Isten személyes vezetése nélkül mindenki saját szája íze szerint értelmezi a Szent Írást. Te hogyan értelmezed az Írásokat, Jézus és az Apostolok szavait? Kérlek írj valamit, mert nagyon érdekel a te meglátásod és értelmezésed.
jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"mindenki saját szája íze szerint értelmezi a Szent Írást"

Mármint úgy, mint te?


Én elfogadom azok értelmezését, akiket Jézus megbízott ezzel. Az Egyházét, amit Ő alapított.

jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!