Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn keresztény létemre ha...

Az bűn keresztény létemre ha utánanézek, hogy miről szól a hindu vagy a buddhizmus vallás?

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, csak szélesíted a látóköröd. Pál apostol is tisztában volt más hitnézetekkel. Azzal, hogy adott vallást ismered, még nem leszel egyből követője.
2020. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem neked már mindegy.
2020. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi 1-es. Én csak kíváncsi vagyok, hogy miről szólnak ezek a vallások stb... De továbbra is Jézusban hiszek, mert Ő az igazság :)
2020. szept. 6. 22:41
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy bűn. Még máglyára is vetheted a más vallásúakat, a katolikusok szemében az is teljesen rendben van.
2020. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké. köszönöm. De tudom, hogy te nem az 1-es vagy, mert más a pont listád vagy mid :D lebuktál.
2020. szept. 6. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Jobban megtudod majd védeni a hitedet. Pál is ismerte a szokásokat, hogy érvelni tudjon.
2020. szept. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom például ezeket forrásul:

Lao Ce: tao Te King

Kulananda: Buddhizmus

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások (Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben)


Én is keresztény vagyok.

2020. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem bűn, sőt fontos tisztában lennünk más vallások tanításával és hogy mi mit és miért gondolunk másképp.
2020. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek akik csak és kizárólag rántottcsirkét esznek. Soha nem kóstoltak meg mást, és nem is találkoztak csak rántottcsirke evőkkel. Ezek az emberek a más ételeket (töltöttkáposzta, marhapörkölt uborkával és babgulyás) nem hajlandók megkóstolni a fogyasztóikat pedig nevetséges bolondoknak állítják be, miközben a rántottcsirke abszolutizmusát és végső igazságát hirdetik. (A többi csirkéből készült ételt sem eszik de ugyanakkor valamiféle közösséget vállalnak a grillcsirkésekkel, a natúrcsirkemellesekkel és társaikkal ugyanakkor legbelül meg vannak győződve arról, hogy a csirke elkészítésének egyetlen valódi módja a rántottcsirke)


Namost ha te eddig csak rántottcsirkét ettél, akkor javaslom, hogy kóstold meg a pizzát is, meg az összes többit mert max nem izlik. De az is lehet, hogy valamelyik bejön. Attól még szeretheted a rántottcsirkét jobban mint a hamburgert, de úgy okoskodni a csirke mellett, hogy az ember mást nem ismer enyhén szólva is... ööö... hülyeség.

2020. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyugi, már kb 6? Éves korom óta eszek Pizzát, kedvencem a sajtos-sonkás :D
2020. szept. 7. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!