Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyítékokat tudtok...

Milyen bizonyítékokat tudtok felsorolni vallásotok igazolására?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi ki milyen bizonyítékot lát saját vallása igazára? Kérlek ne olyan válaszokat írjatok hogy úgy érzem, vagy hogy hangokat hallok, vagy álmot láttam. Olyan bizonyítékot várok amit mindenki elfogadhat. Persze a konkrét vallást és azon belül az irányzatot is nevezzétek meg.

2020. szept. 6. 08:10
1 2 3 4 5
 1/48 Mansour ***** válasza:
94%
Nem vagyok vallásos, de úgy gondolom, hogy a vallásos hitet szubjektív bizonyítékok, belső meggyőződés alapján lehet csak igazolni. És szerintem ez olyan bizonyíték, amit mindenki elfogadhat, ha akar. Én például elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy meg vagyok győződve a vallásom igazáról. Mert milyen alapon vitathatnám?
2020. szept. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%
Lerágott csont. A vallás hiten alapul, nem bizonyítékokon.
2020. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

Nincs szükségem igazolásra.

Római katolikus

2020. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
37%

"A vallás hiten alapul, nem bizonyítékokon"


Ez nem igaz. A vallás nem csak hiten alapul hanem tudományos kérdés is. Csak keresztények mondják hogy ez hit kérdése mert a Biblia tele van tudományosan téves állításokkal mint a 4 ezer éve világot elöntő özönvíz. Persze ezek emberi hamisítás eredményei a Bibliában.


Én muszlimok vagyok. Sok mindent lehetne írni. Először is kezdjük azzal a Korán számtalanszor felszólít arra hogy használjuk az eszünket és azt írja ha kételkedünk, tanulmányozzuk az élőlényeket, a természeti jelenségeket és magunkat, így nyerhetünk bizonyosságot. Tehát Allah nem azt várja hogy vakon higgyünk, hanem bizonyítékokat mutat:



41/53 És megmutatjuk nekik a jeleinket a világűrben, a földön, és saját magukban, hogy nyilvánvaló legyen számukra, hogy ez az igazság.


7/185 Vajon nem vették még szemügyre az egek és a föld birodalmát, s mindazt, amit Allah teremtett, s nem gondolkoztak el azon, hogy talán közel van már az ő határidejük?


86/5Gondoljon az ember arra, miből teremtetett!


(67/3-4) Nem látsz semmilyen hibát a Kegyelmes teremtésében. Nézd hát meg újra: látsz-e bármilyen hiányosságot. Aztán nézd meg újra. A tekinteted szégyenülten és fáradtan fog visszatérni hozzád.


21/32 És az eget jól őrzött tetővé tettük. Ám ők elfordulnak a mi jeleinktől.


3/190 Az egek és a föld megteremtésében, s az éjszaka és a nappal váltakozásában bizony jelek vannak azok számára, akiknek van eszük,


29/35 És nyilvánvaló jelet hagytunk hátra ebből azok számára, akik élnek az eszükkel.


26/ 28 Ő a Napkelet és a Napnyugat Ura s azé, ami a kettő között van, ha éltek az eszetekkel."



13/19 És vajon az, aki tudja, hogy ami leküldetett hozzád a te Uradtól, az az Igazság, hasonlatos lenne ahhoz, aki vak? Csak azok hallgatnak az intő szóra, akik ésszel rendelkeznek.



8/22 Allah szemében a legrosszabb élőlények a süketek és a némák, akik nem élnek az eszükkel.



Tehát a Korán felszólít arra hogy tudománnyal foglalkozzunk és akkor meglesz a bizonyíték is. Még azt is írja, legrosszabb teremtmények pedig azok akik nem használják az eszüket.

2020. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
39%

"Nincs szükségem igazolásra.

Római katolikus"


Tipikus keresztény válasz. Nincs semmi ami igazolná a vallásod de te akkor is ebben hiszel mert ebbe születtél. A Korán ezt írja az ilyen emberekről:


2/170 És ha azt mondják nekik: "Kövessétek azt, amit Allah leküldött kinyilatkoztatás gyanánt!", azt mondják: "Nem! Mi azt követjük, amit atyáinknál leltünk fel." És ha az ő atyáik nem értettek semmit, és nem vezéreltettek az igaz úton?

2020. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
15%

A tudatos álmodás létezik.

Innentől kezdve még nincs miről beszélni.

2020. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
64%
#5 Ahogyan a tiédben sincs. :)
2020. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
9%

A jó, jó. Érdemes erre törekedni, mert úgy jobb.


Ennyi.

2020. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
18%

#5 Ahogyan a tiédben sincs. :)


Tehát elismered hogy a te keresztény vallásodban nincs semmi ami igazolná :)


Az iszlámban bőven van bizonyíték. Lásd 4-es válaszom.

2020. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
61%

#9 Kiforgatod a soraimat.Ilyen jellegű vitába fölöslegesnek érzem belemenni,sosem fogjuk egymást meggyőzni,hiába idéznék a Bibliából.



Jézus mindenkiért meghalt a kereszten,nem csak a ketesztényekért úgyhogy van remény számodra is. :)

2020. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!