Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bermakeresztanyakent mit...

Bermakeresztanyakent mit vegyek egy 15 eves lanynak?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy szép Bibliát (figyelj rá, hogy katolikus fordítás legyen), vagy imakönyvet, amibe írhatsz valami szépet. Esetleg ékszer félét, pl feszületet medálként, esetlen nyaklánccal.
2020. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első se rossz. De szerintem olyasmit vegyél, aminek hasznát is veszi. Tehát a mindennapokban segíti, használja stb
2020. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annak vagyok a híve, hogy olyat kapjon, aminek tényleg haszna van. Tehát nem muszáj megvenni a 258. Bibliát és 144. rózsafüzért, ha már van. Keresztfiamnak is próbáltam inkább hasznos ajándékot venni.

Lehet amúgy könyvet, ha még nincs neki. Pl. a Youcat egy jó könyv fiataloknak. Persze, lehet hogy már megvan neki, mert bérmálkozási felkészítőnél szokták ezt használni.

De szerintem nem muszáj mindenképp "vallásos" ajándék. Meg úgy ajándék sem feltétlen...

2020. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a keresztanyától pont jó a vallásos ajándék. Főleg, ha mástól nem kap ilyet.

Én kaptam angol nyelvű bibliát (hogy a nyelvet is gyakoroljam), rózsafüzért, kisebb koromban képes gyermekbibliát, de más témájú könyveket is, ami éppen a korosztályomban érdekes volt.

2020. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Penz nem eleg?
2020. szept. 7. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Penz nem eleg?"

Nálunk pl. nem szokás pénzt adni...

2020. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg a keresztanyától pont jó a vallásos ajándék. Főleg, ha mástól nem kap ilyet."

Ok, ha senki nem vallásos a fiatal családjából, csak a bérmaanyja, akkor nyilván. De nekem már volt minden ilyesmim 15 évesen, szóval nem örültem volna egy következő rózsafüzérnek a másik 10 mellé, mert úgyis csak egyet használ egyszerre az ember. :))

2020. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: Ha nálatok az a szokás, hogy pénzt adtok, akkor jó.
2020. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: Én mindenből csak egyet kaptam, úgyhogy örültem neki. Nyilván nem vették mindig ugyanazt.
2020. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!