Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem tett olyan...

Jézus miért nem tett olyan csodákat, amiket a mai Egyház bírálata alapján is csodának lehet nevezni?

Figyelt kérdés
Az általa végzett csodák, mind-mind trükkel, előkészülettel, haverok közbenjárásával megvalósíthatók, s így az Egyház elutasítaná ma őket!

máj. 12. 19:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%

A mai egyház akkor ismer el csodákat ha megfelelően alá vannak támasztva.Csodákat alapos vizsgálat után ismernek el,világi szakembereket is alkalmaznak például orvosokat.

A feltámadást nem hinném,hogy haverokkal vagy előkészületekkel bárki megtudná valósítani.

máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ma is vannak nagy magusok amik megtesznek barmit

szoval ra lehet fogni barmilyen csodara hogy csak trukk


peldaul mi lehetne nem az?

es tegyuk fel megtortent akkor sok sok ezer evvel ezelott

de ma mi hitelesitene hogy csoda volt?


pl nem tudom mekkora csodara gondolsz

tegyuk fel a Holdra elvitt voln sok szazezer embert, Isten megoldhatta voln hogy megtegye


de ez lehetne mese vagy kepzelt dolog is, halucinacio stb.


megtehette voln hogy olyanokat tesz mint Marvel filmekben

de szinten mi hitelesiti hogy vizbol csinal tornadot


Bibliaban is rengeteg csoda van Jezus elott is

de mind mese is lehet

el kell hinned hogy nem mese

máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 kiet? Sajatjat vagy maset?


mindketto megjatszhato

es ezt is allitjak leginkabb Jezusrol hogy csak eljatszotta hogy meghalt

máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
43%

Igazad lehet Kérdező.

De nézd csak meg. Jézus olyan világban élt, ahol a bűvészeket és a showman-eket felszegezték egy fára. De hála a mozgalmának, ma már egy merőben más világban élünk.


Viszont én még sem osztom az igazságodat. Mert engem Jézus tanítása mentett meg a haláltól. Ha ő nem lett volna, akár meg is ölhettem volna magam lassan már 4 éve. De nem így volt. tette a dolgát, tanított, csinálta a "szemfényvesztéseit". Ám így a tananyaga pont akkor talált meg egy véletlennek tűnő eseménysorozat útján, amikor indultam volna, hogy befejezzem a földi pályafutásom. Aztán nem tettem meg, mert Jézus aznap "megérintett".


Ezért van az, hogy itt most erről pofázhatok neked. Csoda pedig az, hogy valaki, aki elméletben 2000 évvel ezelőtt tevékenykedett mégis megmentette az életemet 4 évvel ezelőtt az akkori tevékenységével. Sőt még meg is vígasztal a mai napig mindaz, ami a tevékenykedéseiből fejlődött ki.


Lehet jönni a pszichológiával és a különféle okfejtésekkel. Én tudom, hogy engem Jézus mentett meg, azt az ok-okozati összefüggést egészen tisztán látom. Így pedig én személy szerint mindenképpen csodatévőként tekintek rá. Más erre nem volt képes.

máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%
Jézus valóságosan meghalt. Egy Katona átszúrta az oldalát. Szóval a feltámadás nem egy trükk. Mi lehet még trükk? Lázár feltámasztása? Ott mondták hogy már negyednapos. Mármint a holttest. Ott a tömeg érezhette is a szagát. Jézus mégis feltamadztotta sokak szeme láttára. Nem tudom hogy melyik csodájára gondolsz azzal hogy azt mondod, hogy trükkökkel meg lehet valósítani. De mivel az egyház Krisztus teste, egy valóságos elő egység aminek maga Krisztus az alapja, nem hinném hogy az ő csodáit megtagadná.
máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
27%

1#

5#


Minden lehet trükk!


A legkézenfekvőbb, hogy azok akiktől az információ származik és bekerült az evangéliumba, hazudnak, vagy túloznak.

Ha mégsem, akkor is nevetséges a csoda indoka!

A feltámadás indoka egyedül az, hogy eltűnt a test! S ezért a vallás szerint valószínűbb a feltámadás, mint az, hogy vadállatok, vagy az ismerősök vitték el ismeretlen helyre.


Lázár esete eleve gyanús! Jézus pont előtte volt náluk látogatóba nála, utána hírtelen halálos beteg lett, aztán meg is halt??? Sántit itt valami! Vannak olyan szerek, amik techalált okoznak (Kabbala, amit a Rabbik jól ismertek). Szagot meg könnyű előidézni egy rothadó húsdarabbal.


A vízből bortablettával lehet bort csinálni, a vizen is lehet járni, ha cölöpöket raksz le előtte nap....


Ezek a csodácskák nem illenek egy valódi Istenhez! Ez csak like vadászat! Isten nem trükközik, ő teremt! S ez az egyetlen, amire nincs trükk, vagy tudományos magyarázat!

máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

"Minden lehet trükk!"

Mondjuk érdekes, hogy akik átverésből csináltak egy trükköt, később mind inkább vállalták a vértanúhalált. Egy trükkért.

Én biztos nem halnék meg sem egy csínytevésért, sem egy olyan dologért, amiben nem vagyok 1000% biztos.

máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

6os a gyógyítások kimaradtak amiket szintén sokan csináltak.

A csaló gyógyítóknál rendszerint közös az, hogy nagyon korlátozottan gyógyítanak, az esetek nagy részében azokat akik jelen vannak.

máj. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mondanál példát olyan csodára, ami nem lehet trükk?

máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

9

Jézus meggyógyítaná a világon az összes embert egyszerre.

Isten megjelenik az összes embernek egyszerre.

máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!