Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényektől kérdezem!...

Keresztényektől kérdezem! Milyen keresztény oldalakat ismertek? Legyen olyan is benne amiben visszalehet válaszolni ateista kérdésekre.

Figyelt kérdés

2020. szept. 8. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
mindent letiltasz ami nem tetszik? Olyan keresztényi!
2020. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

1.

Te miről beszélsz? Tiltani itt legfeljebb moderátor jogkörrel rendelkező ember tud, átlag user nem.


Kérdező: Mire gondolsz? Olyan oldalra, ahol te, felhasználóként tudsz ateistákkal vitázni, vagy keresztény oldalakra, ahol ezt megteszi(k) a szerző(k)? Ha utóbbi, akkor 777blog.hu, vagy a [link] --> ez különösen igényes oldal, kommentekben színes viták szoktak zajlani, amikre a szerző is aktívan reflektál. Esetleg az [link]

Még talán a [link] ilyen, de ezt sok szempontból elfogultnak tartom, szerintem ne ezzel kezdd.


Egyéb esetben, ha kompetensnek érzed magad, akkor keresel egy ateista fórumot, ahol viszonylag nyitottabbak, és keresel egy értelmes vitapartnert :D De azért jobb ha tudod, hogy egy színvonalas vitát nem elsősorban az érvek, hanem a felek hozzáállása és érveléstechnikája, egyéni civilizáltsága alkotja, amihez azért kell tehetség/gyakorlás. Azzal legalábbis szerintem nem leszünk előrébb, ha nagy vehemenciával elkezdesz szajkózni pár kölcsönvett érvet olyanoknak, akik erre nem vevők, és zsebből kihúznak valami hangzatos érvet, amire te meg nem tudsz érdemben reagálni esetleg. Ellenkezőre jó példa kedves 1. hozzászóló barátunk, aki elég bugyuta módon egy nem létező keresztényi ideált parodizál ki és hoz fel érvnek. Na, vele pl. nem érdemes vitázni, mert ő is a saját, tanult érveit fogja szajkózni...


Remélem, átjött azért amit mondani akartam. Sok sikert!

2020. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha tudsz angolul, ez a csatorna szinte csak arról szól, hogy keresztény szemszögből megfogalmazott válaszokat ad ateista/szkeptikus kérdésekre:


https://www.youtube.com/channel/UCedYGs_lqq1uNet0u7qlSyQ

2020. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm második! Meg próbálok rendes keresztény lenni, csak van amikor valami gyanúsat éreznek rajtam, pedig nem én voltam.. Vagy pedig félreértenek. És ilyenkor inkább mérges leszek, minthogy ideges. De köszi megint a hasznos válaszokat! :)
2020. szept. 8. 19:52
 5/16 A kérdező kommentje:
És olyan oldalakat akarok ahol keresztények vannak/keresztény az oldal, és leírja hogyan lehet vitázni a nem vallásossal. Tehát nem vallásos kérdések mellett, vannak a keresztény válaszok. Csak, hogy megtanuljam előre a hit válaszokat, hogy mit írjak/válaszoljak vissza :)
2020. szept. 8. 19:54
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

#2 tudom felülmúlja az értelmi képességeid de kérdéseket jelentgetni tipikus keresztényi szokás.


Kérdező: miért akarsz vitatkozni ateistákkal? Az nem olyan mint a keresztényeknél, hogy bemagolsz előre pár tipusválaszt aztán mindenki béget, hogy mennyire igazad van. Ha tudományos tényekkel akarsz vitatkozni akkor fel kell kötni a gatyát és részleteiben megérteni, hogy miről van szó aztán keresni benne a hibát. És hidd el, hogy ezen főleg nem a keresztények dolgoznak hanem az ún. tudósok akiknek - többek között - az a dolguk, hogy hibákat fedezzenek fel egy érvelésben.

2020. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező kérlek bizonyítsd be, hogy nem vagy troll!
2020. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Itt? És mivel?


Nem vagyok troll.

2020. szept. 8. 20:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Meg különben is. Ha trollkodnék, akkor valahogyan sokkal csúnyább lenne ez a kérdés. De mivel szépen kérdeztem, és válaszoltam, nem vagyok troll.
2020. szept. 8. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Például ha nem vagy troll, akkor magyarázd el mért teszed fel egy csomószor ugyanazt a kérdést és mért nem fogadsz meg egy tanácsot sem, amikor már ezerszer leírták neked. Vagy mért nem tudsz semmit a kereszténységről, amikor elvileg az vagy, vagy mért írtad az egyik kérdésedhez azt, hogy ateista vagy és az is maradsz.
2020. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!