Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én vettem észre, hogy a...

Csak én vettem észre, hogy a tudomány mindig elutasítja Istent az elméletekkel? Evolúció, multiverzum, űrlények amik nem bukott angyalok. Mintha azt akarná, hogy minél kevesebb ember higgyen Istenben.

Figyelt kérdés
És, hogy ezekkel a dolgokkal minél távolabb zárja Istent...

2020. szept. 9. 11:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány célja a világ megismerése. Nagyon sok dolog magyarázatát megadta már a tudomány, amit azelőtt az emberek istenek, szellemek művének hittek.


A tudomány tehet róla hogy kiderült hogy nem ücsörög a felhőkön senki és semmi? Vagy hogy a Föld kering a Nap körül?


Logikailag egymás után következő lépések során jut el a tudomány az álláspontjára. Az olyan emberek hiszik el, hogy a tudomány direkt Isten ellen tevékenykedik, aki képtelen felfogni a logikai ok-okozatot. Hanyas voltál matekból?

2020. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%

A tudomány nem utasítja el Isten létét, hiszen nem is feltételezi, hogy létezik, mivel a világegyetem működését anélkül is meg tudja magyarázni, hogy fel kéne tételeznie egy olyan entitást, aminek a létezése bizonyíthatatlan.

Ha bizonyítható lenne Isten létezése, az a keresztény hit végét jelenetné, mert a hit csak addig hit, amíg nincs rá bizonyíték. Utána már tény. A tényekben elfogadása meg nem hit kérdése.

Szóval a tudomány nem tud mit kezdeni a vallással, mert az hiten alapul, nem mérésen. A hitnek nincs SI mértékegsége, így a tudomány számára Isten pont annyira létezik csak, mint pl. a húsvéti nyuszi vagy a télapó vagy a fogtündér.

2020. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
71%
Nem utasítjuk el, szimplán bebizonyítottuk, hogy ezek kitalációk es3 azt hisszük el, amire van bizonyíték pl. evolúció
2020. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Az már nem is hit, hanem tudás :D
2020. szept. 9. 12:22
 5/45 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt, most csak a saját Istenedről van szó, más vallásokban az isten lehet filozófiai eredetű.

Másrészről az ó szövetség Istenét ne keverd a kereszténységgel, az ó szövetség a zsidó vallás, amiben a teremtéstörténet, még mindig csak mint allegória szerepel, ezt a stilisztika tudomány állapítja meg.

Az újszövetség több ponton ellent mond az ó szövetségnek, más erkölcsi tartalma van.


Röviden egyiknek sem mond ellen a tudomány.

2020. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
83%

Melyik istenben? Mert rengeteg isten volt a történelem alatt.


Mi lenne a véleményed, ha ideállítana egy földönkívüli civilizáció a saját vallásával, ami ugyanolyan agresszív, mint a mi monoteista vallásaink és azt állítaná, hogy ennek a földönkívüli fajnak teremtette az isten az egész univerzumot, ezért joguk van a Földhöz is és elkezdik kiirtani az embereket, mert mi nem számítunk? Fejlettebbek mint mi, hiszen ide tudtak jönni, valószínűleg győznek is és pár éven belül az embereknek és vallásaiknak hírmondója sem marad, ergo akkor az ő istenük volt az igazi? Nyertek, nem léteznek földi vallások, csak az ő vallásuk. Gondolj bele, végig ők hittek az igazságban...vagy nem létezik semmilyen isten sem, csak a technológia fölény döntött? Mint a keresztény konkvisztádorok és az indiánok esetében?

Nekem mindig érdekes volt, hogy honnan szedik a monoteista hívők azt az egoizmust, arroganciát, hogy csak az ő istenük lehet valódi. Tényleg lenyűgöző. Bár nekem lenne ennyi önbizalmam.


A lényeg, hogy a tudománynak (sajnos) nem célja, hogy az emberek ne higgyenek Istenben. Viszont az internetnek, oktatásnak köszönhetően bővül a világkép, mindenki egyre kritikusabban gondolkodik és mindenki maga tudja eldönteni, hogy mit tart logikusnak.

2020. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nincsenek űrlények, mert már rég eljöttek volna :D hol vannak, ki látta? Senki! Tehát nincsenek. Pedig már régen eljöttek volna akár pusztítani...
2020. szept. 9. 12:39
 8/45 anonim ***** válasza:
10%
Én ellenkezőleg látom. A tudomány elméletei folyamatosan beleillenek isten rendszerébe. Pl multiverzum, ürlények, evolúció, stb.
2020. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
7%

A tudomány egy vicc.

Jól írja a nyolcas.

Csak nem kell korlátoltnak lenni.

Nyilván Isten is valamilyen módszerrel dolgozik.

Mikor erre rájön a hülye, akkor kajak elhiszi, hogy akkor az már egy semmi, előtte meg sírt, mert nem tudta a megoldást.

2020. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
91%

7. Miért is kellett volna már rég eljönniük?

Ti minden évtizedben a végidőkről károgtok, de valahogy az sem akar eljönni. Akkor a saját logikád alapján cáfolod az istened is.


Mindenesetre az én felvetésem csak elméleti volt és csak azért, mert vannak valahol más lények, még nem kell eljönniük ide.

2020. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!