Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem fordítanak kellő...

Miért nem fordítanak kellő figyelmet a hittanórákon az Ó Testamentum jobb megismertetésére?

Figyelt kérdés

Az Ó Szövetség szerves részét képezi a keresztény vallásnak. A kerersztény vallás ősi alapja magyar kultúránknak. A kereszténység alapja pedig a zsidó kultúra, mely az Ó Testamentumban fejeződik ki.

Azt gondolom, hogy jobb lenne, ha mélyebben megismernénk hitünk és életünk mélyebb rétegeit.



#kereszténység #Tóra #hittan #Ó Testamentum #Zsidó kultúra
2020. okt. 5. 15:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Cicanacis! Azt én írtam, hogy nem emlékszem ilyen részre, de én nem vagyok vallásos, miattam ne a keresztényeket szidd, hogy nem ismerik a Bibliát. Én felpontoztam, amit írtál.
2020. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Vajon miért szeretik sokan a rossz dolgokat kiemelni, vagy szándékosan azt odavetítve felhozni?


Na és pl. a Tízparancsolat pontos eredeti szöveg szerinti értelmezése, a Teremtéstörténet mélyebb tanulmányozása vagy akár a Prédikátor tanításainak ismerete nem volna-e jobb a gyerekek számára, mint az idióta és erőszakos mesefilmek nézése. Ne is beszéljünk a pusztításra oktató internetes játékokról.


Ráadásul más szempontból a Biblia tele van hasznos történelmi tényekkel. Amik egyébként régészetileg is bizonyítottak.

Jó, lehet, hogy nem alsó tagozatos diákoknak kell ezt tanítani. Egyébként, ha így nézzük, akkor történelmet úgyis tanítanak az iskolákban. Érdekes, hogy ezt pont kihagyják a történelem órákon, nincs is benne a tananyagban. Bár amúgy az iskolában tanítanak pl. Egyiptomról, a Perzsa birodalomról, Götögországról stb. Ezek mind benne vannak a Bibliában. De a történelem órák ezeket az adatokat elhallgatják.


Azt nem értem, hogy miért vált ki egy ilyen jóhiszemű kérdés antiszemita indulatokat egyesekből?

2020. okt. 10. 09:30
 23/31 anonim ***** válasza:
A kereszténység számára az Újtestamentum a fontosabb, különösen az evangéliumok.
2020. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A Római Katolikus Egyház úgy gondolja (helyettesítő teológia), hogy Isten a zsidókat végleg elvetette, és őket helyezte a piedesztálra.


A Szentírás alapján Isten nem így gondolja...

2020. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Sajnos a Református Egyház is örökölte a római vallás klerikális antiszemitizmusát. Gondoljunk Hegedűs Lóránt lelkész antiszemita pamfletjeire.
2020. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz írt levél:

[link]

2020. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"A Római Katolikus Egyház úgy gondolja (helyettesítő teológia), hogy Isten a zsidókat végleg elvetette"

Ez tévedés. Lehet, hogy régen így gondolta, de a II. Vatikáni Zsinat óta biztos, hogy nem: "Az Egyház ugyan Isten új népe, a zsidókat mégsem lehet úgy tekinteni, mintha ez következne a Szentírásból, hogy Isten a zsidókat elvetette magától vagy átkozottak volnának." - "A II. Vatikáni Zsinat NOSTRA AETATE kezdetű nyilatkozata az Egyház és a nem keresztény vallások kapcsolatáról" - [link]

2020. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Az első kedves válaszadó azt írta, hogy az Izrealiták nem fogadták el Jézus tanításait anno. Ez nem így volt hiszen tanítványi között voltak zsidók és voltak zsidó követőik. És most is vannak izraelita követői a keresztény vallásnak. Pl. Jewish for Jesus, de tudnék más példát is felhozni.
2020. okt. 17. 12:03
 29/31 A kérdező kommentje:

Igen, a Szentírás nem így gondolja:


"A Római Katolikus Egyház úgy gondolja (helyettesítő teológia), hogy Isten a zsidókat végleg elvetette, és őket helyezte a piedesztálra."


Egyetértek. Isten nem vetette el a zsidókat. Hiszen nem személyválogató és nem általánosító az Isten, hanem igazságos.


Pedig én katolikus vagyok, de sosem merném azt kijelneteni, hogy az izraelitákat elvetette Isten. Ilyenről nem lehet szó.

2020. okt. 17. 12:07
 30/31 A kérdező kommentje:

Egyébként Isten nem vethette el az izraelitákat, hiszen maga Pál apostol kijelentése is bonyítja azt, hogy sok zsidó származású követője volt Jézusnak:


" és a szentek közül én sokat börtönbe vettettem, a főpapoktól való felhatalmazást megnyervén. Sőt mikor megölettetének, szavazatommal hozzájárultam.

És minden zsinagógában gyakorta büntetvén őket, káromlásra kényszerítettem; és felettébb dühösködvén ellenök, kergettem mind az idegen városokig is."

2020. okt. 17. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!