Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vígasztaljon meg a...

Miért vígasztaljon meg a tudat, hogy majd újra látom az elhunyt férjem a feltamadaskor, mikor a Biblia leirja, hogy a mennyben már nem olyan kapcsolat van házastársak között, mint amilyen itt a Földön volt?

Figyelt kérdés
Én nem elegszem meg azzal, hogy újra látom, de már nem úgy viszonyulunk egymáshoz mint amilyen itt volt. A Biblia írja, hogy a családtagok megismerik egymást, de az is le van írva, hogy ott már nincs se szex, se szaporodás se semmi ilyen.. Most akkor be kellene érnem azzal, hogy majd szépen mosolygunk egymásra a férjemmel és ennyi? Miért kell elvennie Istennek az intimitást az embertől... És mi van azokkal, akik nem jutnak el odáig, hogy házasságot kössenek? Majd akkor így sosem tapasztalják meg milyen lenne? Nem értem Istent.

2020. okt. 5. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%
Komolyan ez a legnagyobb problémád? Hogy nem tudsz dugni majd? Van megoldás, mondd meg Istennek, hogy te nem kérsz ebből az életből, mert neked a szex fontosabb.
2020. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Vártam már ki lesz az első aki ilyen stílusban válaszol.


Amúgy pedig nem, nem a szex a legfontosabb. De a volt hazastarsammal nem úgy akarok élni az Új életben majd mint akik szimplán jóbaratok.. És kedves emlékek egymásnak.

2020. okt. 5. 20:41
 13/17 anonim ***** válasza:
5%
Evilági életedre nem fogsz emlékezni, házasságaid pedig nem lesznek.
2020. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mert az egy sokkal igazabb kapcsolat. Abban a formában mind testvérek vagyunk, legjobb barátok, akik végtelenül imádják egymást.

Nem elveszi az intimitást, hanem egy következő szintre helyezi. Amikor érzed a másikat, és mint két foton egymásba olvadtok, ott nem kell szex. Sőt tested sem lesz.

Tudni fogják milyen az. Te is tudhatod, milyen az, amikor kutya vagy és megdicsér a gazdi, mert bele tudsz gondolni. De most is tudod milyen, amikor szívből szeretnek, ami a kutyás elismerésnek az egy dimenzióval komplexebb szintje. Szóval ott is majd lesz olyan most még számodra elképzelhetetlen dolog, érzés, állapot, ami a házassággal járó gyönyörök egy magasabb szintje.

2020. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem lesz olyan értelemben házastársi kapcsolat, mint itt, hanem annál sokkal jobb lesz. Teljesebben éljük meg a szeretetet, mint ahogy itt a földön bármikor tudjuk.

Egyébként van arra reményünk, hogy fel fogjuk ismerni szeretteinket a feltámadáskor, hiszen Szent Pál szerint hasonló testünk lesz, mint a feltámadt Krisztusnak. És Őt is felismerték a tanítványok. Tehát mi is felismerjük egymást, sőt a szeretetkapcsolat is megmarad, csak még több lesz.

2020. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szeretted te a férjed, vagy csak birtokoltad? Nekem a szerelmem tavaly halt meg. Én mindebt megadnék azért hogy láthattam, tudjam jól van. Mert nem birtokoltam hanem szerettem!
2021. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Feltámadás 2 féle van.


1. Az újszövetség alapján, van egy égi elhívás. Ők elég kevesen vannak, igazából Isten első népe közül lettek volna kiválasztva, hogy Jézussal együtt uralkodjanak az égből. Ezek az emberek szellemként támadnak fel, és egy kicsiny nyájhoz tartoznak. A többségük az első században élt.

Lukács 12:32 Ne félj, kicsiny nyáj, mert az Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot. (Ezek nem katolikus papok😁)



2. Az emberek túlnyomó többsége, -a más juhok- pedig a Földre támadnak fel, a paradicsomba.


János 10:16 Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók.

Őket is be kell gyűjtenem, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral.



Eredeti szándéka Istennek az, hogy Ádám és Éva leszármazottjai, tökéletes testtel, és szellemiséggel örökké éljenek a Földön, paradicsomi körülmények között.


[link]

2022. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!