Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vígasztaljon meg a...

Miért vígasztaljon meg a tudat, hogy majd újra látom az elhunyt férjem a feltamadaskor, mikor a Biblia leirja, hogy a mennyben már nem olyan kapcsolat van házastársak között, mint amilyen itt a Földön volt?

Figyelt kérdés
Én nem elegszem meg azzal, hogy újra látom, de már nem úgy viszonyulunk egymáshoz mint amilyen itt volt. A Biblia írja, hogy a családtagok megismerik egymást, de az is le van írva, hogy ott már nincs se szex, se szaporodás se semmi ilyen.. Most akkor be kellene érnem azzal, hogy majd szépen mosolygunk egymásra a férjemmel és ennyi? Miért kell elvennie Istennek az intimitást az embertől... És mi van azokkal, akik nem jutnak el odáig, hogy házasságot kössenek? Majd akkor így sosem tapasztalják meg milyen lenne? Nem értem Istent.

2020. okt. 5. 16:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A témához értők válaszoljanak légyszíves. Köszönöm.
2020. okt. 5. 16:08
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés jogos, de abból indulj ki, hogy mennyi mindent elképzelni sem tudunk. Ragaszkodunk a "begyepesedett" dolgainkhoz, vágyainkhoz. Bízzunk ennél jobban Istenben! Ez a hit lényege. Nem véletlenül elképzelhetetlenül jó dolog lesz a bűn nélküli lét. Most nem tudjuk elképzelni.

Ezeken én is szoktam gondolkodni, erre jutottam

2020. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az egy olyan tudatállapot lesz, ahol nem érzitek szükségét a testiségnek, nem fog hiányozni,mert teljesen eltölt és kielégít a lelkiség.
2020. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Isten nem égi feltámadást igért a hűségeseknek. Jézus azért halt meg, hogy helyre állitsa ami elveszett, és nem sz égi élet volt az.

A Feltámadás a földre vonatkozik. Az angyalok esetében pedig nincs ilyen lehetőség. Mert ha egy angyal vétkezik, akkor annak örök pusztulás a következménye, nincs megváltás, hogy más formában létezzen.

Nem is szaporodnak.

Isten két féle eletformát hozott létre. Egy olyat, ami az Ő életközegében van, és egy Földit. Nincs átmenet, az ember innen való, és nem onnan.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Egyedül Jézus volt, aki emberi létezése előtt az égben már létezett. Ezért visszakapja azt amiről lemondott egy időre.

Az ember nem az égi életéről mondott le, mert nem onnan való, ezért a halál a megsemmisülést jelenti, amiből nincs további lét.

2020. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

De és ha én nem erre vágyom? Miért kell Istennek "átbabrálni" rajtam valamit és kivenni belőlem ezeket a vágyakat.? Miért Ő dönti el helyettem, hogy mire vágyjak? Mintha nem is magam miatt élnék és hanem Érte. És mintha nem is magam miatt lettem volna teremtve, hanem Ő érte.


Azt mondja "helyet készítek nektek". Azaz az Új Foldre célozva.. És le van írva, hogy arannyal meg gyémánttal kirakott út lesz meg minden pompa. És ha én nem ezekre vágyom? Nekem nem a pompa kell meg a kuksosegek. Hanem az, hogy ugyanúgy megmaradjon az intim kapcsolatom a férjemmel, hogy mindent onnan tudjunk folytatni, ahol elváltunk..


Azt sem értem, mi a helyzet azokkal, akik újraházasodnak mondjuk, miután elvesztették hazastarsukat. Akkor milyen lesz majd látni egymást újra, miközben már rég más a férjem.. Milyen lesz a volt férjemnek, hogy már mással lát?


Nem értem én ezeket a dolgokat.. És csomószor kínoz de már betegesen. Sirogörcsök, hogy én ezt nem akarom. Hogy én akarom Istent az életembe, de amit Ő akar nekem azt nem. És nem akarom, hogy ez várjon rám, amit Ő tervez. Full depressziós vagyok már..

2020. okt. 5. 16:41
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Ne aggódj, jó lesz.

Gyerekként is mennyi minden jó volt, ma meg már nem köt le.

2020. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

Pont ez a túlvilági élet lényege: hogy már egy "magasabb" szinten leszünk, és ami ott vár minket, az ki fogja elégíteni minden vágyunkat; mármint az akkori vágyainkat.

"És le van írva, hogy arannyal meg gyémánttal kirakott út lesz meg minden pompa" - remélem, nem veszed ennyire szó szerint a Bibliát, mert akkor tényleg nehéz életed lehet...

Próbálj meg átfogóbban gondolkozni és a teljes képet, az elveket látni, nem a szavaknál leragadni!

Amit meg nem értesz, abban rá kell magad bíznod Istenre; végső soron ez a hit lényege!

2020. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De nem válaszol nekem azokra amiket nem értek.. :( mint aki nem is akar könnyíteni a terhemen. Pedig csak annyit kertem, hogy adjon tapasztalatokat amivel érzem, hogy igen ott van mellettem. Meg hogy segítsen, hogy megertsem Őt. De sosem érzek semmi választ az imamra.
2020. okt. 5. 17:21
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
Cselekedj is, kezdj el elfordulni a bűntől az életedben, cselekedd meg mindazt amit a 4 evangéliumban írtak és imádkozz, hogy tisztítson meg Jézus és hogy vezessen téged. Kérni kell tőle a Szent Szellemet és hogy újjá szüless.
2020. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el jobb lesz, nem fogsz vágyni a világi örömömökre amit esetleg ott nem élhetsz meg. Sokkal jobb lesz mint itt!
2020. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!