Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az megírva, hogy az...

Hol van az megírva, hogy az orális szex bűn?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Sehol, de a paráznaság fogalmába (ami eredetileg csak házasságtörést jelent) és Szodoma bűnébe (bár a szodomia fogalam jóval később alakult ki) szeretik belemagyarázni a keresztények. Ja, meg most már azzal jön a katolikus egyház, hogy csak úgy szabad szexelni, ha abból gyerek lehet. (bár a naptáras fogamzáslátló módszert valamiért ők sem ellenzik)
2010. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
A katolikus egyház régen is bűnnek tartotta,ha csak élvezetből szexeltek,és védekeztek a gyerekáldás ellen. Ez nem mostani dolog. Az orális szex pedig azért bűn,mert nem természetes a heteroszexuálisok között. A melegektől vették át a mai fiatalok.
2010. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Azért kedves utolsó, ezt a mai fiatalok dolgot gondold át, mert ezt a témát a kb. kétezer éves Káma Szútra is alaposan kitárgyalja, férfi-nő viszonylatban (is). Gondolod, hogy ha Indiában ismerték, akkor máshol nem?
2010. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Az európai kultúrában csak a kupikban alkalmazták,máshol nem. Indiában sem a hétköznapi életben,csak a nyilvánosházakban.
2010. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

a szerelemhez hozza tartozik a testi szerelem, ez az egyik,ami megkulonbozteti a barati vagy csaldtag irant erzett szeretetol,ennelfogva nem lehet bun :-)

az oralis szex is a szexualis kultura resze,mint sok minden mas,ami szeretkezes alatt tortenik, mint minden mas testreszt megcsokolsz a masikon,vagy simogatod,ha szerelmes vagy bele... akinek nincs szexualis kulturaja,annak a szex csak a behatolast =parzast jelenti ami primitiv dolog, allatias,de az se bun., kiveve hauzletszeru kejelges vagy paraznalkodas = hutlenseg,szerintem.

ennyi erovel az is bun ha az allatok szexelnek (sok allatfajnak van orgazmusa) vagy amikor a kutya nyalogatja a sajat kukijat :-)


az oralis szex egyidos az emberiseg szexkulturajaval, es a homoszexualitas is (lsd gorogok pl) ...amugy meg nem mindenki kereszteny es bibliaforgato, de mivel minden vallas es minden ember egyenlo, ennelfogva sem lehet mar bun.

2010. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

"Az orális szex pedig azért bűn,mert nem természetes a heteroszexuálisok között. A melegektől vették át a mai fiatalok."


- Ha nem természetes a heteroszexuálisok közt, akkor hogyhogy olyan elterjedt? Ez önellentmondás. Ha nem volna olyan természetes, most nem volan miről beszélni. És csak attól bűn valami, mert a melegektől vették át? (ami egyébként hülyeség)


Nehogy már a mi eurpai szexuális kultúránk legyen az alfa és az omega, ahol hosszú évszázadokon át a szexuálitás az emberek legnagyobb hányadánál nem jelentett többet, mint egy szükséges rosszat, ami a gyereknemzéshez kell.

2010. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Van egy meglepetésem kérdező. A kereszténység nem arról szól, hogy betartjuk azt ami meg van a Bibliában írva, mint valami cserkész zsebkönyvben. Hanem, hogy aszerint éljük az életünket, ami Istennek tetszik, és nem úgy állunk hozzá a dolgokhoz, hogy ez meg ez bűn-e, hanem hogy Isten országát építi-e. Sehol nincs megírva, hogy bűn az orális szex, mint ahogyan az sincs szerintem, hogy ne verjél össze másokat. Mégsem tesszük, mert az Istennel való személyes kapcsolatunkba nem fér bele.

Amúgy pár válaszra reagálva, a keresztények szerint a szexet Isten nem csak gyereknemzésre teremtette, a szex egy áldás Istentől a házasoknak. Persze sülhet ki rossz is belőle, ha önzően bánunk vele, és talán itt lép be az orális szex a képbe.

2010. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Honnan tudod, hogy mi tetszik Istennek, ha nem a Bibliából?

Másik dolog, a szeretkezés hogyan építi Isten országát?

2010. aug. 8. 13:35
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

"Persze sülhet ki rossz is belőle, ha önzően bánunk vele, és talán itt lép be az orális szex a képbe."


- Akinél az orális szex az önzésről szól, az tényleg ne is csinálja.

2010. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Megint én vagyok. Nem vagyok házas, úgyhogy nem a tapasztalataimat és bizonyosságaimat írtam le, hanem csak a pillanatnyi véleményemet, biztos vagyok benne, hogy egy keresztény házas ember megbízhatóbb válaszokat és kielégítőbb érveket adna. Mindenesetre ha egy keresztény ember ott van egy ilyen helyzetben, érzi, hogy az ő életében ez bűn-e, vagy sem.

Előző: Szerintem a házastársak közötti szexuális élet viszont igenis hozzá tartozik Isten országának az építéséhez. Remélem ezzel senkit nem botránkoztatok meg, de Isten rendelte egymás mellé a társakat, hogy segítsék egymást, és Ő adta a szexet is, a szexuális vágyat is, egyfajta kapocsként, és nem csak fajfenntartási ösztönként.

Hadd vonjak párhuzamot: Isten adta a körtét ami finom. Nem csak akkor eszünk körtét lelkiismeret furdalás nélkül, ha éhezünk, hanem ha megkívánjuk. És mert finom, ez Isten egyik áldása. Ha viszont kétpofára habzsoljuk folyamatosan, egy idő után nem lesz sem áldás, sem finom.

2010. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!