Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi számít modernko...

Szerintetek mi számít modernkori bálványnak? Ezek közül vallásos szemmel melyiket látod a legaggasztóbbnak? Miért?

Figyelt kérdés

Alapvetően arra gondolok, hogy kinek mi az imádta. Na nem emberi párkapcsolatokra gondolok, hanem tárgyakra, szenvedélyekre. Arra amire biztosan ráér és nem mondja azt, majd később, tudjátok az ember arra ér rá amire akar.


Jó hogy hagyunk ismerősöket, családtagokat szenvedélyeikben, vagy kellene valamit tenni érte?


Hol a határ? Mikor sérül a lelkesedés?



2020. okt. 7. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem van több kategória is:

- "klasszikus" függőségek

- külsőségek és szexualitás

- okostelefon, közösségi média


Nekem az olvasás. Szerintem ez nem káros :)

2020. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Az ezotéria kategória már felér egy középkori jósnő irodájával
2020. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Minden olyan dolog, amire több időt forditassz, szinte szenvedélyeddé válik, illetve eltereli a figyelmet a valóságról. Az van az életed középpontjában, oly annyira, hogy Istennek sem tudod megadni azt az imádatot, ami szükséges. Ezt nevezik mohóságnak, bálványimádatnak.
2020. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Bármi lehet ilyen , ami a mániáddá válik.

Ruhavásárlás, meccsnézés, sörözés, vegán táplálkozás, disznótoros mértéktelen táplálkozás, tetoválás után újabb 500-adik tetoválás, sport is lehet, ha mértéktelen vagy benne, szóval bármi, amit ész nélkül csinálsz olyannyira, hogy Istenre nem marad időd, energiád.

2020. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Orbán biztosan az. Nem egy öreglány szinte istenként gondol rá. Összeverekednek melyik csókoljon előbb kezet, bekereteztetik a fényképét és kiteszik a nappaliba. Ezek mind megtörtént esetek.
2020. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár Orbán bálványimádó vagyok, azért jót mulattam.
2020. okt. 7. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
A pápa gyűrűjének a csókolgatása az pl. bálványimádás.
2020. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én katolikus vagyok nekem sem tetszik ez, de azért Ferenc pápa megszakított a hagyományt:


[link]

2020. okt. 7. 22:05
 9/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Pál apostol ezt írta erről:"„Öljétek meg a földi testrészeiteket, nehogy szexuális erkölcstelenséget kövessetek el, tisztátalanok legyetek, féktelen szexuális vágyak ébredjenek bennetek, káros dolgok után áhítozzatok, vagy mohók legyetek, ami bálványimádás” Kolosszé 3:5

alácia 5:24

"Ezenfelül, akik Krisztus Jézushoz tartoznak, azok a testet a szenvedélyeivel és a kívánságaival együtt oszlopra feszítették."

2020. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A test ellen? Zitus, bevallom neked a komputer játékokat tartom a legaggasztóbb bálványnak ma. Mi a véleményed?
2020. okt. 8. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!