Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt-van elátkoznia...

Mi értelme volt-van elátkoznia az egész Földet Istennek? Iszonyat durvának tűnik.

Figyelt kérdés

1Mózes 3:17-19

"Ádámhoz pedig így szólt: „Mivel hallgattál feleséged szavára, és ettél a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy arról »ne egyél«, átkozott legyen a föld miattad."



2020. okt. 7. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Az átokszórás kicsinyes emberi tulajdonság. Aki ezt írta, valószínűleg saját magából, vagy más emberekből indult ki.
2020. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Úgy érti, hogy a negatív polaritás is szerepet fog vállalni.
2020. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 KZitus ***** válasza:
26%

Szia

valóban attól függ milyen szemszögből nézed. Ha elolvasod a Biblia többi részében is mit jelentette ez:"átkozott legyen a föld miattad", akkor rájössz, Isten nem átkot szórt az emberiségre, inkább elmondta Ádámnak, mi a következménye a tettének.Ádám és Éva attól kezdve ki volt téve a betegségeknek, fájdalomnak, öregedésnek és halálnak. A szenvedés onnantól szerves része lett az emberi létnek.

Később ezt olvassuk erről az "átokról": "Noénak nevezte el, és ezt mondta: „Ő vigaszt nyújt nekünk, mert kemény munkát kell végeznünk kezünk gyötrelmes fáradozásával, hiszen Jehova megátkozta a földet.” 1Mózes 5:29

Mivel az embernek nem volt szüksége a Teremtőjére, úgy az megvonta a támogatását az embertől, így megtapasztalta azt, milyen a teremtő áldása nélkül élni.

A két első embernek SEMMIT sem kellett tennie azért, hogy bőséges élelme legyen. De ez nem volt jó nekik...a következményt megtapasztalták a leszármazottai is Noé idejére.

Sajnos még mi is tapasztaljuk napjainkban is - már nem sokáig a Biblia ígérete szerint.

2020. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tényleg néha én is úgy érzem, hogy mindenkit átok súlyt a környezetemben. Szerintem megérdemeltük, szar ember volt ez az Éva a Sátánnal együtt, mi a szarnak kellett elfordulni az Istentől, tiszta betegek voltak ezek agyilag!
2020. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Vegyünk egy példát egy átlagos emberi életből. Van egy házaspár, születik egy gyerekük. Amikor egy csecsemő bekakil, bepisil, sír, nem tudja magát szavakkal kifejezni, nem tudja kontrollálni az izmait, akkor a szülők nem haragszanak rá, mivel tudják, hogy gyermek. Még csak most született. Tudatlan.

Képtelen bizonyos dolgokra.


Párhuzamba állítva Ádámmal és Évával a fenti példát: Á & É akkor készültek. Azelőtt nagyjából nem volt semmi, hiszen Isten nemrég kezdte a teremtést.

Honnan tudtak volna bármiről bármit? Nem volt tudásuk.

Olyanok voltak, mint a csecsemők. Tudatlanok, fogalmatlanok.

Nézzük meg a világban, a gyerekekre vagy pl. a fogyatékkal élőkre más szabályok vonatkoznak, mint a felnőttekre.

Hiszen a csecsemők tudatlanok, gyámoltalanok.


Aki ugyanúgy bánik egy csecsemővel, mint egy felnőttel, inkább azt tartanánk problémásnak.


Tehát Isten hogy várhatta el a totál fogalmatlan emberpártól, hogy felelős döntést hozzanak, ha kb olyan értelmi szinten voltak, mint a csecsemők?


És hogyan lehet olyan hatalmas büntetést kiszabni?


Ezt nem értem - ha valaki tudja, magyarázza el, köszi.

2020. okt. 9. 09:18
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
De ha egy csecsemőt elront egy kígyó, és ő hozzá hasonló hazudós állattá válik, akkor már nem csecsemő, hanem szörnyszülött lesz.
2020. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az #5. hsz-ban arról volt szó, hogy egy csecsemő nem felelős és nem lesz egy pillanattól szörnyeteg... Ezzel kapcsolatos magyarázat érdekel.
2020. okt. 10. 11:48
 8/18 KZitus ***** válasza:

Szia

Kicsit sántít ez az összehasonlítás Ádám, Éva és a csecsemő :-)

Mert a csecsemő tényleg ki van szolgáltatva,úgy ahogyan írtad:"Még csak most született. Tudatlan. Képtelen bizonyos dolgokra."

Hát Ádám és Éva nem volt tudatlan, sem képtelen ellenállni Sátánnak!

Pontosan tudták, ha esznek a fáról meghalnak! Tehát nem cselekedtek tudatlanul. Szándékosan mentek Teremtőjükkel szembe!

Ezen kívül nem tudjuk mennyi ideig éltek MIELŐTT, Sátán megkísértette Évát.

De azt tudjuk,ameddig tökéletesek voltak, beszélgettek a Teremtőjükkel, és mindent tudtak arról, mi kell ahhoz, hogy csodálatosan szép kielégítő életet éljenek. Adámnak nem volt szüksége arra, hogy gürcöljön a családja megélhetéséért, nem kellett nyugtalankodnia azért, mi lesz velük, amikor már akár 20 gyermekük lesz, vajon lesz-e elég élelmük? Isten mindenről gondoskodott a számukra.


"Tehát Isten hogy várhatta el a totál fogalmatlan emberpártól, hogy felelős döntést hozzanak, ha kb olyan értelmi szinten voltak, mint a csecsemők?" - ez nem bibliai tanítás. Felnőtt tökéletes emberpár volt, aki mindennek tudatában volt ahhoz, hogy jó, vagy rossz döntést hozzon. Ha nem így teremtette volna őket Isten, akkor nem mondhatnánk el Istenről az, hogy TÖKÉLETES.

2020. okt. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy mindig is félreértettem a Bibliának eme részét, de valamiért úgy gondoltam, hogy Ádám felnőttnek volt eleve teremtve. Vagy nem így volt? Csecsemő testtel volt teremtve?

Az hol van leírva, hogy Ádám tökéletes volt? Aki ismeri a Bibliát, esetleg tudja?


Azt honnan lehet tudni, hogy mindennek tudatában volt Ádám és Éva? A Bibliában ez hol van?

2020. okt. 11. 20:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Miért? Még én is minden nap úgy kelek fel, hogy elátkozom az egész magyarságot, hogy ilyen szemétláda országban élek. Sorra szoktam haladni, egy-két ima és utána átkozott legyen Lőrinc, Viktor, Szijjarto, Rogan, Vajna Timi, Csányi, stb. Akkor Isten miért ne átkozna? Simán elfogadom.
2020. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!