Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus követői! Mit gondoltok...

Jézus követői! Mit gondoltok arról, hogy az ember is csak egy másik állat? Mit kellene mondani ezeknek akik ezt mondják? Szerinted milyen lény vagyunk, ha nem állat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ööö várj... például ember?
2020. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, mi emberek vagyunk :D


De az ateisták szerint mi állatok vagyunk, és nem uralkodó faj. Mit gondolsz?

2020. okt. 7. 20:11
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz nem vagyok vallásos, de Jézust mint embert tisztelem, ahogy az emberekhez állt, példamutató volt.

Tény ami tény, mi is állatok vagyunk, bolygónk több ezernyi élőlény otthona, a többi emlős/gerinceshez hasonlóak vagyunk, csupán pár százalékban tér el a DNS-ünk. Ha összehasonlítasz egy macskát/embert/delfint vagy még egy csomó más állatot ideírhatnánk, nem sok a különbség, ugyanazok a szervek mindenkinél megtalálhatóak, de még a gondolkodásunk is hasonló, sőt még az ugyanazok az érzelmek a legtöbb állatnál szintén megvannak (harag, féltékenység, bánat, öröm, ijedtség, gondoskodás, játékosság, stb.). Csak ugye ha valakinek nem értjük a nyelvét, így nem ismerjük a gondolatait, hajlamosak vagyunk alacsonyabb rendűnek vagy semmilyennek ítélni az egyént (pl. ahogy sokan szinte nem emberként tekintenek a "migránsokra", holott ők még csak nem is "állatok").

Érdekes Koko a gorilla története, akit még fiatalkorában megtanított a nevelője a jelbeszédre és így tudott kommunikálni az emberekkel, vajon ha a többi állatot is értenénk, miket mondanának nekünk?


Amúgy jöhetnének mások azzal, hogy az ember mégis más, tud felhőkarcolót meg űrhajót építeni. Persze, mert erre vagyunk szocializálva kis korunk óta, meg van egy pár szép kezünk, amivel lehet finom műveleteket csinálni. De ha az ember Maugliként jön világra, életében nem lát se más embert, se falut, semmi civilizációt, se beszélni nem fog, se kunyhót építeni, csak él a vadonban mint bármely más állat és azt eszik amit talál. De attól még ember, hogy kinézetre az, de viselkedésre nem?

2020. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

:)


Meg a banánhoz is hasonlít a dns-hez egyesek szerint xd


Nos igen, vannak gorillák és csimpánzok is. De az ember más. Ő feltudja fedezni a világot, és az univerzumot is, feltud találni dolgokat. Az ember tudja csak előre a halált, hogy megfog halni egyszer. kb már 5 évesen tudja. Az állatok pedig csak érzik, hogy baj van a másikkal amikor nem mozog. Azután több hónap múlva el is felejti az elhunyt tesót. De az ember tud örökölni jeleket. pl. öröm, bánat. De más állatok nem nagyon tudnak.

2020. okt. 7. 20:34
 5/23 A kérdező kommentje:
És mi van ha az emberek csak azért tanították meg Kokot, hogy pénzhez jussanak, és figyelmeztessék az embereket? És mi az, hogy a természet figyel amit a videóban is mutotattot? És szerinted van olyan ember akik megölnének egy hazugságért amit az ateisták nem hisznek? Tehát, van olyan ember aki meghalna az emberiségért?
2020. okt. 7. 20:36
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen, a banán is rokonunk végeredménybe, de ez csak azért van, mert nagyon nagyon régen volt egy közös ősünk, minden földi élet ugyanabból az ősi egysejtűből fejlődött ki, az egysejtű többsejtűvé fejlődött, és az idő ahogy telt, mutációk révén egyre többféle, változatosabb formát öntött az élet. És a változatosság hatványozódik, a sokféle még többfélét hoz létre, olyan ez mint a fa, van egy fa törzs, mely elágazik, majd minden elágazás még több és még több felé ágazik. Persze ez nagyon lassan ment végbe, több száz millió év alatt; az első eszközt használó emberek csupán pár százezer éve jelentek meg. A fejlődés, evolúció most is tart, ha megnéznél egy embert félmillió év múlva, az is emberi formájú lenne, mégis lenne benne valami szokatlan, ami eltér a mai embertől. De ha még tovább mennél az időben mondjuk 3 millió évet, valószínűleg már máshogy néznének ki az akkoriak, újabb fajnak számítanának.


Nem csak az emberek érzik meg előre a halált, hanem az állatok is! Ez is belénk van kódolva, ennyi. A cicánk is nagyon beteg volt, elbúcsúzott tőlünk este, odajött mindenkihez külön, utána kiment, tudta hogy nincs több ideje (elbújt, hogy ne lássuk, de megtaláltuk) és nem jött vissza többet. Elefántok, cetek szintén napokig képesek gyászolni, ott maradni elpusztult borjaik mellett, ez az intelligensebb élőlényekre jellemző.

"Az ember tudja csak előre a halált, hogy megfog halni egyszer. kb már 5 évesen tudja." Ez nem igaz, én még 5 évesen azt hittem hogy én bizony örökké fogok élni, sőt még tizenévesen is. Egyébként majd ha eljön a nap, mielőtt meghalsz, te is előtte 1-2 nappal meg fogod érezni hogy hamarosan meg fogsz halni, ez az érzet mindenkiben benne van, ha betegség vagy végelgyengülésben halsz meg (kivéve akkor nincs, ha hirtelen balesetben, akkor viszont a baleset pillanatában még annyi eljut a tudatodig, hogy "most meg fogok halni..").

"Azután több hónap múlva el is felejti az elhunyt tesót." Ez az emberekkel is így van, mondjuk az embereknél nem kell több hónap se, még meg se hal az illető, az örökösök máris azon civakodnak kié legyen az ingatlan. Embereknél a gyász is csak a temetésig tart, utána már arra sem emlékeznek melyik parcellába temettették az elhunytat, jó esetben 1 évben egyszer kimennek a temetőbe gyertyát gyújtani.

"De az ember tud örökölni jeleket. pl. öröm, bánat." Ezek alap érzelmek, minden állat képes rájuk, még a tyúkjaim is, pedig nekik csak diónyi agyuk van. :)


"Tehát, van olyan ember aki meghalna az emberiségért?" Meghalni az emberiségért legalább annyira értelmetlen, mikor kiküldik a katonákat azzal a címszóval, menjetek halljatok meg a hazáért. Minek? Mit nyernek vele? Semmit. Mit vesztettek el vele? Az életüket. És ez egy hatalmas bűn. Nem azért fejlődtünk több millió éven át, meg nem azért élt előttünk több ezer ember, dédapák, ükapák, ősapák, hogy az ő jellemüket, vonásaikat, hajlamaikat megörökölve eldobjuk magunktól az életet csak azért hogy ne a Farkas Marci legyen az elnök, hanem a Buga Józsi és nem 8 soros legyen a himnusz, hanem 12, mert ezek az életnél is fontosabb dolgok, amiért a milliós emberáldozatokat igenis meg kell hozni! :)

Szóval az emberiségért meghalni... khmmm... Viszont, konkrétan bizonyos személyekért meg lehet halni, például feláldozhatod magad egy szerettedért, de akár egy idegenért is ha bajban van, ez nyilván egyénfüggő, kinek milyen a gondolkodásmódja. Én is ismerek olyan személyt, aki ha bajban lenne vagy életveszélyben, akár az életem árán is megtennék mindent hogy megmenthessem. Jobb ha az ember megpróbálja, mint hogy meg se próbálja és utána élete végéig a bűntudat mardossa.

2020. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

:)


Annyit mondok, hogy valami csak van a halál után! Akár tetszik akár nem. Ha nincs semmi, se Isten, akkor az egész értelmetlen, és erkölcsi dolgok sem léteznek. Az emberiség az univerzummal együtt fog elpusztulni. És mindenki megfog halni. Mintha soha nem léteztünk volna. Remélem nem automatikus reinkarnáció van, mert én nem akarok lány lenni azután :D


És én hiszem, hogy Jézus Isten fia. Mert komolyan, ki az aki meghalna egy meséért amit saját maga talált fel?


- Hé gyerekek, én vagyok az Isten fia! Utána pedig a rómaiak jól megkínozzák és megölik. Legenda sem lehet, mert vannak beszámolók a Biblián kívül is.


És te szerinted amiket megjósoltak a jelenések könyvével az véletlen volt?! :) mert szerintem nem véletlen volt. Jól beszámoltak abban. És honnan tudhatták azt, hogy lesznek durva járványok, háborúk? És most komolyan, a 200 évben nagyon durva a helyzet. Hogy miért nem félek szó szerint a haláltól? Nos, mindenki meghal, és ha nincs semmi a haláltól, akkor minden értelmetlen. De én inkább a reinkarnációtól vagy a Pokoltól félek egy kicsit :D


mit fogsz csinálni amikor pl. holnap visszatér Jézus Krisztus?

2020. okt. 7. 21:44
 8/23 A kérdező kommentje:

Én elfogadom az evolúciót és az ősrobbanást is. És mi isten akartunk lenni, ezért Isten mérges lett ránk és kiküldött az Édenkertből. Valahogy így mint a Noé című filmben:


https://www.youtube.com/watch?v=BlOrEW1Zjg0


Tehát én nem vagyunk valláskárosult. :)

2020. okt. 7. 21:45
 9/23 A kérdező kommentje:
6-os miért nem válaszolsz? Lusta vagy? :(
2020. okt. 8. 07:33
 10/23 Mansour ***** válasza:

"Annyit mondok, hogy valami csak van a halál után! Akár tetszik akár nem."

Lehet, de nem tudhatjuk biztosan. És nem azon múlik, hogy tetszik-e vagy sem.

"Ha nincs semmi, se Isten, akkor az egész értelmetlen, és erkölcsi dolgok sem léteznek."

Bizonyos szempontból igaz, hogy akkor minden értelmetlen, más szempontból meg nem. Erkölcs viszont akkor is létezik, csak más az alapja.

"Az emberiség az univerzummal együtt fog elpusztulni."

Ez így van, de az olyan soká lesz, hogy emberi szempontból gyakorlatilag örökkévalóság. Sokkal valószínűbb, hogy az emberiség már jóval előbb kipusztul valamilyen okból.

"Remélem nem automatikus reinkarnáció van, mert én nem akarok lány lenni azután :D"

Ha esetleg mégis az van, úgysem fogsz róla tudni, hogy előző életedben nem akartál lány lenni. Most sem tudod, hogy nem-e az voltál. Vagy mondjuk homoszexuális férfi...:)

"ki az aki meghalna egy meséért amit saját maga talált fel?"

Sokan haltak már meg fiktív dolgokért. Úgyhogy ez igen gyenge érv.

"Legenda sem lehet, mert vannak beszámolók a Biblián kívül is."

Kevés, és bizonytalan hitelességű beszámoló. Ez is elég gyenge érv.

Ha érvelni kell Jézus mellett akkor szerintem maga a jézusi szellemiség, erkölcs a legerősebb érv. Ha van Isten, akkor ez mindenképp isteni eredetű, még akkor is, ha Jézus maga esetleg kitalált személy is. Ha nincs Isten, akkor pedig az emberi szellem legmagasabb rendű megnyilvánulása, ami kvázi isteniként kezelendő.

"És honnan tudhatták azt, hogy lesznek durva járványok, háborúk?"

Na vajon honnan? Járványok és háborúk mindig is voltak, nem nehéz kitalálni, hogy a jövőben is lesznek.

"De én inkább a reinkarnációtól vagy a Pokoltól félek egy kicsit :D"

A reinkarnációtól nincs mit félni, ha van, akkor most is abban vagy, rosszabb nem lesz a helyzeted, csak akkor ha sok rossz karmát halmozol fel. De hát hívőként nem valószínű, hogy sok stiklis dolgot csinálsz, ugye? :)

A Pokoltól már lehet félni, de szerintem nem létezik olyan értelem, ahogy a hagyományos keresztény felfogás elképzeli. Egy jó, szerető és igazságos Isten fogalmával nem fér össze az, hogy egy egyszeri, véges élet elrontásáért örök szenvedés legyen a büntetés.

"mit fogsz csinálni amikor pl. holnap visszatér Jézus Krisztus?"

Örülni a bizonyosságnak, és nyitott szívvel fogadni Őt. Mi mást lehetne egyébként csinálni?

2020. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!