Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért néznek le az emberek...

Miért néznek le az emberek amikor kiderül hogy római katolikus vagyok?Miért kapok ilyen elutasító reakciókat?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kiderül a vallásom, mindig azt kapom válaszul hogy az kemény, meg azt hogy hogy bíród?. Miért van ez?

2020. okt. 8. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Miért derül ki? A vallás belső lelki ügy, nem? Miért kell mindeninek az orra alá dörgölni? Aztán meg siránkozni,ha valakineknem tetszik. Neked jogod van rá, hogy vallásos legyél igaz? Aki meg nem az, annak joga van, hogy ne legyen az. Ennyire egyszerű.
2020. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
"az kemény, meg azt hogy hogy bíród?" miért tekinted ezeket elutasito, (föleg!!) lenézö reakcionak? Kérlek, magyarázd meg! Én inkább elismerést vélek kihallani ezekböl. Nem lehet, hogy te vagy nagyon elvakult ezekben a kérdésekben és csak más reakciot vársz el valamiért?
2020. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Én sátánista vagyok es mindig érdeklődve kerdezgetnek ha véletlen rá kerül a téma.

Es hát köztudatban amit hallani lehet a Sátánról nem a legszebb ugye :P

De sose néztek le érte.


Az emberek többsége nem keresztény, abban nőttek fel, úgy nevelték őket de nem hisznek teljesen Isten létezésében.

Tudják hogy egy szenvedés (még ha neked nem is) az egész. Vasarnap templom stb.

És olyan nekik mintha hulye lennél, hogy te ezt vallod.

De nem szólnak le érte csak úgy csodálkoznak valamért.


Szerintem legalábbis ezért lehet. Buszon írtam ha valami nem tiszta azert :')

2020. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1/2 szerintem nem értetted a kérdést. Nem hittérítőt játszom , nem mondom el mindenkinek hogy vallásos vagyok és nem akarok senkit hitre tériteni. De vannak emberek akik rákérdeznek akkor persze hogy válaszolok. Ennyi.

2/2 igazából én nem várok semmilyen reakciót, ha mégis akkor valamilyen semlegest.

Azért érzékelem lenézőnek mert olyan hangsúllyal mondják és az arckifejezésük is ezt sugallja.

2020. okt. 8. 12:04
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

#4

Mert előítéletesek, nagyon buta emberek. Itt is van sok ilyen a fórumon. Ne foglalkozz velük.

2020. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes, sok évet leéltem, de még sose senki nem kérdezte meg, hogy vallásos vagyok-e. Ez egyszerűen magánügy, ha csak nem érzed annak, hogy embereket megtéríts vagy meggyőz. Szerintem pont te erőlteted a vallás témát és amikor nem találsz megértésre, akkor besértődsz. Ahogy az elsőben leírtam, ha neked van jogod a szabad vallásgyakorlásra, akkor az ateistáknak is van joguk, hogy ne tegyék. Aki pedig ezért negatívat adott, az nem érti a világ működésést.
2020. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Én ateista vagyok. Ha kiderül egy ismerősömről, hogy ő vallásos, nem lenézem, hanem felnézek rá, mert neki megadatott egy olyan dolog, ami nekem nem. A hit.
2020. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Aki lenéz amiért katolikus vagy az az ember az aki megérdemelné, hogy lenézzék. Mondom ezt reformátusként (az anyám katolikus).
2020. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Akik lenéznek, megvetnek, gyűlölnek azok milyen vallásúak ?

Magyarországon vallás szabadság van !

2020. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Mert sajnos ilyen szar emberek élnek már a Földön, akik nem szeretik az Istent.
2020. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!