Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Nektek nem...

Keresztények! Nektek nem ijesztő az örök élet?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik, de nekem ijesztő.. Nem tudom felfogni, hogy örökkévalóságig élni. Félek belebolondulnek..


Tudom, érdekes ez a gondolatom.



2020. okt. 9. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ehhez bizonyos gondolkodási képesség kellene.

Ezt a témát inkább írók szokták felvetni, novellákat olvastam már erről. Általában az a végkövetkeztetés, hogy igen, ez egy hosszú távon elviselhetetlen helyzet lehet, amiből ráadásul lehetetlen kitörni, bármiféle irányba. Nem lehet pl. meghalni vagy megőrülni sem.

2020. okt. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem, mert nem gondolkodnak.


Egy örök életben MINDENT végig lehet csinálni VÉGTELENSZER.


Akkor mit csinálnak majd ezután? Ez az, amire nem gondolnak. Szokásos érv, hogy majd Isten kitalál valamit.


A vallás erről szól: nem kell gondolkodni. Isten. Na, majd ő tudja.


Parasztvakítás ez az örök élet.

2020. okt. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt... Mit ír erről a Jelenések könyve? Milyen világot ír le? Tudod?
2020. okt. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

Előbb vagy utóbb mindenki hibázik...

A pokolból meg nincs visszaút...

2020. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:

Hát, ha végtelen hosszú ideig tartó tudatos létezést jelent az örök élet, akkor azt az emberi tudat biztos, hogy nem bírja megbolondulás nélkül. Szóval, ha van örök élet, akkor biztos, hogy nem ezt jelenti. Gondolom Isten nem zakkant elmékkel akarja magát körülvenni.

Valami időnkívüli létet jelenthet, amiben nincs olyan, hogy valamit "végigcsinálni". Nincs cselekvés, történés, észlelés, csak tiszta lét. Én legalábbis csak így tudom elképzelni.

2020. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Na de hat ha nem csinalunk semmit es nem tortenik semmi se, akkor meg mitol Mennyorszag a Mennyorszag? Az olyan mintha hibernaltatnad magad.
2020. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem. Az örökben 1 leszek.
2020. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6# Nem írja a Biblia, hogy az örök élet a mennyben lesz. Gondolom nem igazán ismered az írást.
2020. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező! Nem alapozódtál meg még Isten Igéjében. Ha abból Istenről tapasztalatot nyersz, akkor nyugodt lennél az örök élettel kapcsolatban is. És akkor itt reagálnék a 2-es mantrázónak is. Ebből is látszik, hogy pont nem gondolkodásmentes a hívők élete, hanem a hite megköveteli a logikus gondolkodást, logikai ellenőrzést, logikai konklúziót!

Próbáld úgy megközelíteni a kérdést, hogy most elkezdesz bízni Istenben, és feltételezed, hogy az örökkévalóság csodálatos lesz. Idővel fognak jönni pozitív gondolatok az öröklétről.


"Akkor mit csinálnak majd ezután?" Nézzük logikailag az állításod. Tehát, ha egyszer eszem, akkor azt megcsináltam, nem kell többször ennem? Nagyon ügyes, nagyon okos!


"A vallás erről szól: nem kell gondolkodni. Isten. Na, majd ő tudja."

A Te vallásod igen, az "ateista"-sátánista vallás. Az tény, hogy ez logikátlanságra, paradox gondolkodásra épül, nem csak te bizonyítottad a hozzászólásoddal.

Lehet, hogy egy hitben gyenge, kezdő keresztény még az általad leírt válaszokat írja, de pl. velem már nem igazán mertek vitatkozni, második cáfolatom után már anyázás szokott jönni a részetekről, mert bajban vagytok.

De nekem tök mindegy, úgy veritek át magatokat, ahogy akarjátok, ti feleltek magatokért


"Akkor mit csinálnak majd ezután? Ez az, amire nem gondolnak."

de, gondolunk. Vagy szerinted te jobban ismered a gondolataimat, mint én magam, hogy a nevemben teszel ilyen állításokat?



"Na de hat ha nem csinalunk semmit es nem tortenik semmi se, akkor meg mitol Mennyorszag a Mennyorszag?"

Milliószor leírtuk, hogy Krisztus visszajövetele után az új Földön fogunk élni, új, romolhatatlan testben. Tényleg ennyire nehéz ezt megjegyezni? Téridőben és testben lesz az örök élet.


Szóval nem ijesztő az örök élet, sőt, mivel nem lesz bűn, nem lesznek torz, egosita emberek, minden szép, és harmonikus lesz. Isten lehetőségei végtelenek, így az öröklét nincs veszélyben, nem lesz unalmas. Jézus666 sem lesz ott, hogy trollkodjon.

2020. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"nem lesz unalmas"

Ezt kellene ugye bizonyítani. Ez az, ami nem történt meg.

2020. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!