Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nem hisz a keresztén...

Ha valaki nem hisz a keresztény istenben,vagy nincs tudomása róla,akkor automatikusan a pokolba kerül?És miért vették ki a bibliából a lélekvándorlást?

Figyelt kérdés

Ez azért is érdekes mert az emberiség egy része,csupán meghatározott ideje tud a keresztény isten létezéséről.

Viszont isten már ez előtt is létezett(nyilván) ezek szerint akik akkor nem tudtak róla,azaz nem is hihettek benne,azok pokolba kerültek?Illetve ha abban az időben tettek rosszat,és sértették meg a biblia alapelveit,akkor is pokolba kerültek?Viszont ha igen,akkor milyen alapon,ha azt sem tudták mi az a biblia?

Na és mi van jelenleg azokkal az elmaradott országokkal,ahol szintén nem is szerezhetnek a bibliáról tudomást akaratukon kívűl?Azok is pololba kerülnek?Vagy mi van egy más vallás elkötelezettjével,mondjuk egy buddhistával,ő is a pokolba kerül?

És végezetül,miért vették ki a lélekvándorlást a bibliából?



2020. okt. 13. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

A keresztény hit szerint igen. Ezért is van például, hogy Dante Poklábn olyanokkal is találkozik a főszereplő, akik semmi különösebb bűnt nem követettek el azon kívül, hogy nem voltak hívők.


Minden más pedig tárgytalan. Minden hit csak hit, nem tény. Aki nem hisz a pokolban, nem is kerülhet oda.

2020. okt. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem. A lélekvándorlás meg egy alaptalan hülyeség, ami rossza dolgokra motíválhat.
2020. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Nins lélek vándorlás. A lélek az maga az élőlény, akár emberről, akár állatról beszélünk. Ádám sem vándorolt más létformába, amikor meghalt, mert a Büntetése a halál. Ha nem vétkezik, akkor eleve nem halt volna meg, és ugyan miért is tett volna bele más életformát egy fizikai testbe?


Az életet ajándékba kaptuk, amit ha nem helyesen használunk, akkor Isten visszaveszi, és nem ad lehetőséget semmilyen módon folytatásra.

2020. okt. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
A poklot mi teremtjük magunknak. Ha hiszük, hogy az jár nekünk, akkor azt kapjuk. Ha tudatosak vagyunk, tudjuk hogy a mennyország az érdemünk akkor azt kapjuk. Isten arra tanít, hogy nincs lehetetlen bármit megélhetünk, amit szeretnénk csak tudatosan kell rá törekedni. Isten bennünk van, tehát magunkban kell hinnünk.
2020. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Isten szemszögéből az ateista, egy lázadó aki saját teremtőjét Atyját letagadja.

Ha a földön vannak szüleink, azok felelnek testünkért. A lelkünk viszont Istené.


Ezért lelkünk majd visszamegy teremtőjükhöz, és ő mondja meg ki hova kerül, mint amikor földre születtünk ő mondja meg melyik lélek hova kerül.


A földi élet egy próba, hogy a lélek, hogyan tud működni, a test kivánalmai között. Ha a lélek megtagadja saját szűlőjét, akkor Isten sem fogja befogadni, azt mondja nem ismerlek téged.


Ez nagyon nagy kitaszitottság lesz a lélek számára, pokolnak is nevezhetjük, bizonyára olyasmi amit talán átéltél amikor egy riasztó álmot láttál. Bizony az álmok jel arra amikor a test passzív, a lélek múködése aktív.

2020. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az élet nem a keresztény Istenről szól. Isten mindenkit és mindent szeret, ha vétkezel azt magad ellen teszed. Egy Isten van, de az ott van mindenkiben. Az élet egy bevállalt küldetésről szól, ami rólad és mindenkiről szól. Az élet a tudatosságról szól, a szenvedés, a betegségek, mind arra tanítanak, hogy ébredj a tudatosságra, hogy fejleszd a tudatosságodat, mások tudatosságát. Az élet a közös szeretetről és boldogságról, a közös célok megtalálásáról, az önmegvalósításról szól. Valamint élni és élni hagyni. Ne mindent akarj egoistán birtokolni, hanem csak annyit vegyél el, amire szükséged van és jutni fog mindenkinek. Mert Isten mindenkiről gondoskodik, mert maga a szeretet és a tudatosság.
2020. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

"a földi életegy próba"


Isten ezt megcáfolja:(Jakab 1:13–15) . . .Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. 14 Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja. 15 Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra.


Maga Jézus is cáfolja, ugyan is egyetlen egy ember mondhatja, hogy az égből van, a Többi ember innen alúlról való.

(János 8:23) . . .: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az emberek Földiek, és nem az égből jöttek.

Milyen sajnálatos hogy még magának Istennek is ellent mondanak.

2020. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Jézus idejében két Istenhit, vallás állt egymással szemben. A Jézus a saját vallásáról állította, hogy "az égből van". Az akkor, Jézus idejében uralkodó vallásról, ami az írástudók és a farizeusok törvényéről szól, mondja Jézus "innen alulról való". Ti a papoknak hisztek "innen a földről vagytok" én a valódi Istent hirdetem "én pedig felülről vagyok". #7-es helyesen értelmezve.
2020. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem két Isten hit volt. Ugyan is a judaizmus volt Jehova vezetése. S maga Isten mondja, hogy a régi szövetséget fogja az új felváltani.Ami nem fenti vagy lenti vallásról szól, hiszen Isten vezetése szerint éltek az Izraliták, és nem a Földi Isten hit szerint.

Annyiban változott az egész, hogy Jézus messiási halála által, már nincs szükség a régi szövetségre, és Jézus ugyan azokat az alapelveket tanitotta, amit régen is alkalmazniuk kellett.

Annyi volt a különbség, hogy Isten szavának kevesebb jelentőséget tulajdonitottak már, mint a hagyományaiknak, és felrugták a szövetséget.


ennél fogva ilyen hogy égi meg földi vallás nincs, soha nem is volt két külön dolog.

2020. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus nem mondott soha olyat, hogy uratok Istenetek vagyok és engem szolgáljatok. Inkább Jézus szolgálta az embereket. Nem tett mást, mint bizonygatta a saját igazát a hagyományokkal szemben.

De ha ugyan azt mondta Jézus, mint a papok, akkor miért feszítették keresztre (küldték pokolra). Miért nem tekintették Jézust barátnak és miért nem uralkodtak együtt?

#9 amit írsz az csak ködösítés, honnan vetted Jehovát?

2020. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!