Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lélekvándorlásra van bizonyi...

A lélekvándorlásra van bizonyiték? Összeegyeztethető a keresztény tnitásokkal?

Figyelt kérdés
lélekvándorlás,keresztény tanitások

#lélekvándorlás #keresztény tanitások
2017. szept. 10. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem.
2017. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:DD
2017. szept. 10. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A monoteista (zsidó, muzulmán, keresztyén) vallások szerint szerint nem egy hosszú körforgás az élet, hanem egy egyenes út, aminek a végén Isten majd megítél.

És abban különbözik a keresztyén vallás, hogy nálunk mivel úgyse tartják be az emberek még a tíz parancsolatot se, Jézus viselte el a büntetést helyetted.

2017. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.Válaszoló.

Meglehetősen liberális szemléleted van,meg kell hagyni.Jézus szenvedte el a büntetést helyettem?

Inkább értünk,nem??

2017. szept. 10. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus szenvedte el a büntetést helyettem?

Inkább értünk,nem??"


Ha engem elítélnek, és egy ártatlan ember szeret engem ezért börtönbe megy helyettem, hogy én szabad legyek, akkor helyettem ment börtönbe vagy értem? Mindkettő, a kettő nem zárja ki egymást...

2017. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igaz
2017. szept. 10. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem
2017. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen - akár közvetlen, akár közvetett - bizonyítékot tudnál elképzelni / elfogadni a reinkarnáció létezésére?
2017. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pl. az emberek rendelkeznének olyan tulajdonságokkal,mint a kutyák szaglása,hallása,a denevérek tájékozódó képessége,s az állatok,rovarok azokban a különböző akcentusokban,dialektusokban beszélnének,akik voltak "korábbi életeikben".
2017. szept. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mansour ***** válasza:

Érdekes kérdés. Hát bizonyíték az ugye nincs. Ha lenne, fel sem tetted volna a kérdést, mert ha döntő erejű bizonyíték lenne, akkor tényként, és nem vallási koncepcióként kezelnénk a lélekvándorlást. A szubjektív tapasztalat viszont elég nehezen fogadható el bizonyítékként. Ha kellően nagy számban lenne ilyen tapasztalat, akkor még talán, de nincs.


Hogy összeegyeztethető-e? Első pillantásra nyilvánvalónak tűnik, hogy nem. A lélek teremtettségét valló monoteista és az örökkévaló lélek vándorlását (pontosabban a "reinkarnációt") tanító vallások elképzelései látszólag kizárják egymást. Viszont én úgy gondolom, hogy egyik vallás sincs a teljes igazság birtokában. "Tükör által, homályosan látunk." Nem zárom ki, hogy mindkét koncepció egy-egy bizonyos aspektusból ugyanazt az igazságot jeleníti meg. Meglehetősen hosszadalmas és szerintem kissé erőltetett is lenne végigmenni azon, hogy milyen pontokon lehetne a két koncepciót "összecsiszolni", de szerintem végső soron nem lehetetlen feladat.

2017. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!