Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok, hogy mit...

Római katolikusok, hogy mit jelent az, ha valamit "felajánlok Istennek"? Pl. "nagyon fájt a hátam, de legalább fel tudtam ajánlani", vagy "nagyon beteg lettem, és felajánlottam Istennek a szenvedést" ...

Figyelt kérdés
Ezt milyen értelemben, mire kell felajánlani? Hogy Isten használja fel más emberek szenvedésének enyhítésére?

2020. okt. 14. 19:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez nem felajanlasi ima.
2020. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen ez nem, viszont szenvedés szól.
2020. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hat ... sokkal nem lettem okosabb, hogy ezt hogy kell csinalni.

Azert koszi!

2020. okt. 15. 21:42
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy megkéred Istent, hogy cserébe azért, hogy te megprobalod türelemmel, szeretettel, hittel elviselni a neked jutó szenvedést (kicsit vagy nagyot, bármit), segítsen valaki mason, aki beteg, vagy másféle bajban van. De az fontos, hogy mindig tedd mellé, hogy "legyen meg a Te akaratod", szóval hogy ne úgy fogd fel az egészet, hogy akkor most aztán Istenen a sor, hogy azt tegye, amit te kitaláltál, máskülönben majd jól megsertodsz, és akkor majd jusztse imádkozol többet, mert úgyse hallgat meg, stb., hanem csak mondd el Neki, hogy mit szeretnél, és hidd el, hogy meghallgat, és azt is hidd el, hogy aztán bármi fog történni, az úgy lesz a legjobb, mert Isten mindenből a legjobbat hozza ki (amennyire a szabad akaratunk korlátozása nélkül megteheti). Azt mutatja a tapasztalat, hogy ha így felajanljuk a szenvedésunket másokért, akkor könnyebb elviselnunk, és "mellesleg" annak is enyhül a szenvedése, akiért a sajatunkat felajanlottuk, szóval végül mindenki jól jár. 🙂
2020. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es


Még egy kérdés: ez egy konkrét személyre vonatkozna, tehát megnevezem, hogy kinek a szenvedése, akiről tudok, vagy általában "valakiét"?

2020. okt. 16. 04:00
 16/17 anonim ***** válasza:
Konkrét ember konkrét bajaért is felajanlhatod (pl. édesanyád felgyogyulasaert egy konkrét betegségből) vagy egy olyan konkrét emberért, akinek nincs is mostanában semmi konkrét baja (pl. Jozsiert, akibe szerelmes vagy 🙂), vagy egy (akarmekkora) közösségért (pl. a kollegaidert, a betegekert, a magyarokert, stb), de akár az egész emberiségert is. Kerhetsz cserébe bármit, ami(ről úgy tudod, hogy) jo lenne, pl. a járvány megszűnéseert, vagy ilyesmi. Igaziból nincsenek szabályok, Isten mindenben segít (ami nem gonoszkodas, tehát pl. azt hiába kéred, hogy törje el a lábát a matektanar, hogy elmaradjon a dolgozat 😉 ((ha mégis épp eltori, az nem azért lesz, mert te azt kérted!)) ). Abból indulj ki mindig, hogy Isten szeret, mégpedig el se tudod képzelni, hogy mennyire, mert végtelenül jobban szeret, mint egy szerető édesanya, mint életed legnagyobb szerelme vagy bárki más. És aki szeret, abban megbizhatsz, mindent megbeszelhetsz vele, nem fog neheztelni rád akkor se, ha butaságot kérsz tőle (legfeljebb nem teljesíti a kéresedet - de csak csupa szeretetből, mint ahogy egy anyuka se hagyja, hogy telviz idején nyári ruhacskában mehessen a kislánya a játszótérre, bárhogyan szeretné is, bármennyire is igéri cserébe, hogy de akkor nagyon jól fog viselkedni).
2020. okt. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Jó, koszonom szépen!
2020. okt. 16. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!