Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez az ige ?Beteg...

Mit jelent ez az ige ?Beteg vagyok egyik keresztény romonom ezt az igét küldte .

Figyelt kérdés
16Nem tudjátok, hogy Isten temploma vagytok, s az Isten Lelke lakik bennetek? 17Aki lerontja az Isten templomát, azt Isten elpusztítja. Isten temploma ugyanis szent, s ti vagytok az.Szeretlek ölelek
2020. aug. 14. 20:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem romonom hanem *rokonom.
2020. aug. 14. 20:32
 2/18 A kérdező kommentje:
Megront engem isten ? Cigizem,de ő is szokott .
2020. aug. 14. 20:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hat, ezen azt a figyelmeztetest szoktak erteni, hogy a tested Isten temploma, vagyis a szervezeted, amire nagyon kell vigyazni. Tehat ne tedd tonkre az egeszsegedet dohanyzassal, alkohollal stb. Ha nem vigyazol a szervezetedre, akkor Isten elpusztit.


Na most, nem tudom, milyen betegseged van, en meg nem nagyon lattam olyat, hogy egy beteg embert ezzel probalna valaki vigasztalni ... Nekem nem esne jol.


Mindenesetre jobbulast kivanok!

2020. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bélgyulladás .
2020. aug. 14. 20:42
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Fura szöveg, nálam így szól:

Vagy nem tudjátok, hogy testetek a bennetek levő Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben!

1Korinthus 6:19‭-‬20 RÚF

[link]


Így azért egész más az értelme, nem?

2020. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez az ige azt jelenti, hogy a keresztények közössége együtt maga Isten temploma. Isten pedig majd az ítéletkor megbünteti azt, aki ezt a közösséget széthúzta. Illetve lehet úgy is érteni, hogy magukban a személyekben is Isten Lelke lakik.


Viszont ennek az igének semmi köze a betegségedhez, nem arról szól.


Inkább ezt írnám neked:

"Beteg valamelyiktek? Hívassa el az Egyház elöljáróit, és azok imádkozzanak fölötte, s kenjék meg olajjal az Úr nevében. A hitből fakadó ima megszabadítja a betegeket, és az Úr talpra állítja. Ha pedig bűnöket követett el, bocsánatot nyer."

2020. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja megvan, hogy ő mit küldött:

Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik? Ha valaki Isten templomát beszennyezi, azt elpusztítja Isten, mert Isten temploma szent, és ez a templom ti vagytok.

1Korinthus 3:16‭-‬17 RÚF

[link]

2020. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy a rokonod hitgyülis? Mert ők szokták azt állítani, hogy aki beteg, annak nincs hite, vagy Isten bünteti és ilyesmi.
2020. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
1. Korintus 3:17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, azt megrontja Isten, mert az Isten temploma szent, és ez a templom ti vagytok. Ezt küldte pontosa , de arra vagyok kiváncsi szerintetek mire akar kilyukadni ?
2020. aug. 14. 20:51
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra akart kilukadni, hogy ő ezt úgy értelmezi, hogy aki beteg, azt Isten bünteti éppen. Magyarul nem igazán ismeri a Teremtőt.
2020. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!