Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van külömbsèg a Szent Biblia...

Van külömbsèg a Szent Biblia ès a Szentháromság között?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 11:28
1 2 3 4 5 6
 31/58 szp72 ***** válasza:
90%

@ "És azt hogy?"


Ha van türelmed, akkor magyarázd neki el újból, ha nincs akkor szerintem rá kell hagyni. Jót beszélgetni úgy se lehet vele, valószínűleg nem is érti az érveket, vagy csak néha, de aztán elfelejti az egészet. Lehetséges, hogy tényleg azért teszi fel újból és újból, mert már tényleg nem emlékszik rá.

2020. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

31"Valószínűleg nem is èrti az èrveket"

Nem is szeretnèm a biblián kivüli èrveket èrteni.

Általába ez van,ha valaki nem fogadja a biblián kívüli gyakorlatot azoktól akik emberi hagyományok sokaságát kővetik mar bènák szellemileg"nem èrtik,elfelejtik,nem emlèkszik"stb.

Cselekedetek.26:24."Miközben Pál ezt mondta maga vèdelmèben,Fesztus felkiáltott:Őrült vagy,Pál.A nagy tudás őrületbe kerget!25.Pál azonban azt mondta : Nem vagyok őrült,nagymèltoságu Fesztus,hanem az igazság ès a józan elme szavait szólóm"...26,27,28."


1 Korintus.1:27."Hanem a világ bolondjait választotta ki Isten,hogy megszègyenitse a bölcseket,ès a világ gyengèit,hogy megszègyenitse az erőseket"


szp72.Mièrt beszèlsz gúnnyal másról,azèrt,hogy valakinek imponálj?Sokkal ötletesebbnek gondoltalak,de tèvedtem.

2020. okt. 16. 17:41
 33/58 szp72 ***** válasza:
90%

@ "Nem is szeretnèm a biblián kivüli èrveket èrteni."


A helyzet az, hogy bizony tényleg nagyon úgy tűnik, hogy nagyon sok mindent nem értesz, mint aki nem teljesen százszázalékos. De mégsem állítom biztosra, hogy gyengeelméjű vagy, de mindenesetre annak tűnsz.


Például ezt írtad:

"A Biblia nem ír az inkvizicioról a Szentháromság igen."


Aki ilyet ír, az vagy teljesen tájékozatlan vagy egy kicsit bolond.


@ "Hanem a világ bolondjait választotta ki Isten,"


Ha ezt úgy kell érteni, hogy a bolondok házában vannak Isten legnagyobb emberei, akkor könnyen lehet, hogy tényleg magasan felettem vagy.


@ "Mièrt beszèlsz gúnnyal másról"


Őszintén szólva szeretek gúnyolódni azokon, akik annyira nagyra tartják magukat, de valójában ostobák.


@ "azèrt,hogy valakinek imponálj?"


Nem, senkinek, csak a magam szórakoztatására.

2020. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:

33.Látom ami negatívumokat irtál rólam azt magadról másoltad ès engemet cèloztál,de a fegyvered csütörtököt mondott ès a kezedben robbant.


Èn irtam"A Biblia nem ír az inkvizicioról de a Szentháromság igen"


Te ezt irod."Aki ilyet ír az vagy telyesen tájèkozatlan vagy egy kicsit bolond.


A Szentháromságot a 325-i zsinaton szentesitettèk egy pogány császárral az èlen.

Az inkvizíció 1184 ben a Veronai zsinaton hoztak lètre ami mar a szentháromság kőzponti hatalma alatt jött lètre,mert ekkor mar a szentháromság tana uralta az egyházat.


Èn írtam:Hanem a világ bolondjait választotta ki Isten".Bibliai idèzettel.


Te ezt írtad:"Ha ezt úgy kell èrteni,hogy a bolondok házába vannak Isten legnagyobb emberei,akkor könnyen lehet,hogy tènyleg magasan feletted vagy"


Ha ezt az egyszerű biblia verset nem tudod èrtelmezni ismèt a fegyver a te kezedbe robbant.

Ugyanis az apostol azt mondta Isten azokat választotta magának"akiket a világ ès a világi vallások bolondnak tartanak".Bibliai idèzettel.



Èn írtam:"Mièrt beszèlsz gúnnyal másról"


Te írod:"Őszintèn szólva szeretek gúnyolódni azokon,akik annyira nagyra tartják magukat,de valójában ostobák"


Hol mondja Jèzus vagy az apostolok,hogy gúnnyal járjatok az emberek között házrol házra hirdetve az Atyam akaratát

Erre mar nem is keresek biblia verset,mert nem èrdemel.

Inkább örülj,hogy elèrted a cèlodat,hogy a magasabb lóról nagyobbat essèl.

Ha nem vetted èszre mindenben pofára estèl.

2020. okt. 16. 20:42
 35/58 anonim ***** válasza:
87%

"Látom ami negatívumokat irtál rólam azt magadról másoltad ès engemet cèloztál,de a fegyvered csütörtököt mondott ès a kezedben robbant."

Nem, szerintem teljesen jókat írt, én jót derültem rajta :D


Amúgy Jézus továbbra se járt házról házra, nem volt Ő házaló ügynök. Sőt azt mondta apostolainak is, hogy NE járjatok házról házra.

2020. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:

35.Cselekedetek.20:20"Eközben nem vonakodtak attól,hogy elmondjam nektek mindent abból,ami hasznos ès attol sem,hogy nyilvánosan ès házrol házra tanitsalak benneteket".


Cselekedetek.5:42."Ès a templomba ès házrol hazra mindennap szakadatlanul folytattak a tanítást ès a jó hír hirdetèsèt a Krisztusrol,vagyis Jèzusrol"


Előbb Jèzus járt velük városról városra házrol házra ès így tanította őket,amikor kiküldte a területre ezt mondta.

Lukács 10:5."Ha bementek egy házba,először azt mondjátok:Bèke legyen e háznak"

2020. okt. 16. 22:14
 37/58 anonim ***** válasza:
87%

"Ne járjatok házról házra."

A Lukácstól vett idézetből csak a lényeg maradt le, de most pótoltam.


Egyébként ne keverd azt, hogy házaknál tanítottak a házalással. A jehovások házalnak, nem házaknál tanítanak. Amikor az apostolok házaknál tanítottak, akkor oda gyűltek az emberek, a környékbeli keresztények és mind együtt hallgatták. Amit a jehovások csinálnak, hogy mindenhova csengetnek, az házalás. A porszívó ügynökök csinálják ezt.

2020. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

37.Nem fogadom el,mert olyan íratlan kibujokat keresel ami alaptalan ès szokásod szerint az ellentètet keresed.

Az èrvelèsedet nem nyuktázom mindhogy egy igazságos ember sem,aki a bibliat az Isten szavának tartja ès az szerint is becsüli.


Lukácstol:"Ne járjatok házrol hazra"

Az idèzet pontatlan de elfogadom


Nèzd meg a szövegkörnyezetet ès az utalásokat.

Azt jelenti,hogy ahol megszálnak ne járkáljana a szomszèd házakba,mert mivel üldöztèk,mèg támadásnak is kitehettèk magukat ès azt aki befogadta.

2020. okt. 16. 23:00
 39/58 szp72 ***** válasza:
82%

@ "Az inkvizíció 1184 ben a Veronai zsinaton hoztak lètre ami mar a szentháromság kőzponti hatalma alatt jött lètre,"


Ha nem vagy képes felfogni, hogy a Szentháromságból sehogyan nem következik az inkvizíció, akkor szellemi fogyatékos vagy. S ez nem sértés, hanem orvosi diagnózis.


@ "Hol mondja Jèzus vagy az apostolok,hogy gúnnyal járjatok az emberek között"


Nem mondja, de tudtommal nincs kategórikusan megtiltva. Gúnyolódás az életünk része, Bibliában sokan gúnyolódnak (1Kir 18,27; 2Kir 19,21), olykor Isten is (Zsolt 2,4).

2020. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

Köszi szp72.

Bennem tényleg volt jószándék felé, de mikor azt látod, hogy még a Bibliát is semmibe veszi és már most is itt van az inkvizíció, ki tudja hogy került ide, akkor az több, mint zavaró, mert vele tényleg nem lehet értelmesen beszélgetni, de semmiről, amivel nem lenne baj, ha ezzel szemben nem lenne egy gonosz és rosszindulatú ember mellé. Mert az a legnagyobb probléma.

2020. okt. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!