Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van isten, Teréz Anyának...

Ha van isten, Teréz Anyának miért kellett ennyire szenvednie halála előtt? Ha pedig a sátán irányítja most a világot, akkor miért imádják az emberek istent, ha úgysem tud beleszólni a világ dolgaiba? Vagy csak a jó dolgokat kell neki tulajdonítani?

Figyelt kérdés

"1983-ban Teréz anya II. János Pál pápánál tett látogatása során szívrohamot kapott. 1989-ben a második szívroham után már pacemakerrel élt. 1991-ben Mexikóban tüdőgyulladást kapott és súlyosbodtak szívproblémái. 1991-ben hosszú idő után először tért vissza hazájába, Albániába, és megnyitotta a rend ottani házát. Felajánlotta lemondását a rend vezetéséről, de apácái ösztönzésére mégis maradt a rend élén. 1997-ben előbb csonttörést szenvedett, majd maláriát kapott, melynek következtében súlyos szívkárosodást szenvedett. Szívműtétnek vetette magát alá, de egészsége végképp megrendült. 1997. március 31-én leköszönt a rend vezetéséről és kilenc nappal 87. születésnapja után, 1997. szeptember 5-én elhunyt. Halálakor a rend a világ 123 országában 610 missziót működtetett, ahol több mint 4000 apáca és több mint 100 000 önkéntes ápoló dolgozott. Bár India nem keresztény ország, a kormány mégis három napos nemzeti gyászt rendelt el, és állami temetést rendezett. Halálát az egész világ az emberiség nagy veszteségeként értékelte."


Ha pedig a sátán irányítja most a világot, akkor miért imádják az emberek istent, ha úgysem tud beleszólni a világ dolgaiba? Vagy csak a jó dolgokat kell neki tulajdonítani?


2010. aug. 8. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést úgy is feltehetted volna: ennyi megpróbáltatást hogy tudott túlélni?
2010. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pedig van Isten, 1983-ban szerette volna magához hívni.

1997-ben tudta csak legyőzni az orvosainkat. Na, ki miatt szenvedett?

2010. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2010. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jajj, hagyjuk ezt a "ha van Isten, miért vannak háborúk" és társai kérdéskört...
2010. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mert ők "nem a világból valók".
2010. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ma 21:25

Ki beszél itt háborúról?

2010. aug. 8. 23:00
 7/15 anonim ***** válasza:

A háborúval arra akartak utalni, hogy hasonló a kérdés ahhoz, mint a "Ha van Isten, miért van szenvedés és háború?" dolog.

Nem tudom, hogy miért kellett Teréz anyának sokat szenvednie, de ha van Isten, van oka is.

2010. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Teréz anya miért kivétel számodra? Én ha ilyet akarnék kérdezni, akkor azt kérdezném, miért kell bárki jó embernek szenvedni?

Nos, én ezt a kérdést azért nem teszem fel, mert számomra Isten nem a jóságos égi mikulás.


Én azt kérdezem kedves kérdező: amikor Isten Jézus személyében emberré lett, miért kellett annyit szenvednie? A követőinek, a korai keresztényeknek miért kellett annyit szenvednie?

A válasz tán meglepő: azért mert nekünk szenvedő Istenünk van. Aki a szabad akarat miatt hagyja, hogy megtapasztaljuk amit meg kell tapasztalnunk ebben az életben. Aztán megyünk tovább, azzal amit tanultunk. A szenvedés szakrális értelme, hogy az ember részt vesz a szenvedő Isten sorsában, ettől növekszik hitben és megvilágosodik. Vagy gyerekes módon duzzog, panaszkodik, és elfordul Istentől.

Weöres Sándor (aki inkább taoista volt mint keresztény) írta: "A boldogság sose fő, sose cél, csak pihenő." Ilyen a világ.

Freya

2010. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Most csak én nem látom, de hol van itt a különleges szenvedés? Hány embernek van a világon szívrohama, élt utána pacemakerrel, törik csontja idős korában és kap tüdőgyulladást és szenved maláriában.

Mindegyik betegség teljesen hétköznapi betegség, amelyekben az idősek szerintem 90%-a szenved.

Ja és élt 87 évet.


Mit mondasz, akkor arra a gyerekre aki x évesen a rákkal folytatott több évnyi küzdelem után hal meg? Ő mit csinált, ha Teréz anya szerinted sokat szenvedett.

2010. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De egy rákos kisgyerek nem élte le majdhogynem szentként az életét:)
2010. aug. 9. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!