Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor perlekedett Mózes teste...

Mikor perlekedett Mózes teste felett Isten és a Sátán, hol van ez megírva a Bibliában?

Figyelt kérdés
Ez, hogy történt pontosan, miről van szó ebben a "történetben"?
2011. szept. 21. 23:43
1 2
 1/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
62%
Ez nem a Bibliában van megírva. Júdás egy apokrifből idéz, ami nem volt a kánon része, mégis igazságként volt ismert ez a történet belőle. Másik apokrifből is idéz, konkrétan Énok könyvéből. Ez persze nem jelent olyat, hogy ezek "ki lettek vágva" a Bibliából, hiszen soha nem voltak benne. Egyszerűen nem tartoznak bele Istennek a nagyvilágnak szánt kinyilatkoztatásába. De ezek értékes idézetek belőle. Egy ideig ment is a vita az ősegyházban Júdás levelének a kanonizálásáról az apokrifekből való idézetei miatt.
2011. szept. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eric_one ***** válasza:
38%

Júdás levele 1:9


első válaszoló zöldségeket beszél...

2011. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első


Mik azok az apokrifek és hol lehet őket "beszerezni" elolvasni?

2011. szept. 22. 00:12
 4/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Eric, kicsit felületes vagy. Én is tudom, hol idézi a Biblia. Maga a sztori pedig nincs a Bibliában. Azért köszi, hogy kiegészítetted az igehellyel, ahol Júdás idézi, de nyilván a késői időpont miatt nem értetted, hogy úgy van, ahogy mondtam. Hogy teljesen pontos legyek, kicsit magamat is kell javítanom: Mózesról, amit állít Júdás, nem tudom, hogy honnan veszi, de nyilván valahonnan idéz, ami nem a Biblia. Énoktól is idéz, és történetesen olvastam Énok könyvét magyarul, megtaláltam az idézett mondatot.


Kérdezőnek: nem tudom, hol van nagyobb tárháza a Bibliának, de a katolikus fordítás az ószövetséghez utólag hozzátoldott néhány apokrifet is. Neten rákeresve olvastam még egyet kettőt, de kíváncsiságból, mindig tudtam, hogy az nem Isten nekem szánt mondandója, feltéve, hogy egyáltalán Isten van-e mögötte.

2011. szept. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Na, én is fáradok. Azt akartam mondani: nem tudom hol van nagyobb tárháza az apokrifeknek.
2011. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

az ára nem semmi, mert régóta nem kapni

könyvtárból vedd ki

Vanyó László Apokrifek

2011. szept. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Énók könyve itt olvasható:

[link]

2011. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az Énók könyvében található magyarázat az óriásokról és a nefilimekről számomra sokkal hihetőbb mint az egyéb nekem nagyon erőltetettnek tűnő magyarázatok.
2011. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ááá, köszi, Énok könyvét már rég el akartam olvasni. :)
2011. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és válaszolók:

Engedjétek meg, hogy egyszerű érveimet elétek tárjam.

Először is, a Biblia tanúsága szerint, - bizonyítékokkal alátámasztott tény -, a Szentírás Isten ihletett Szava. Az 1 Péter1:20,21 szerint egyetlen bibliai gondolat sem származik emberi forrásból, mind isteni ihletés alatt írták annak írói. Na már most, ha ezt elfogadjuk, akkor nem volt szüksége Júdásnak egyáltalán semmilyen idegen forrásra ahhoz, hogy beszámoljon a Mihály és Ördög közti összetűzésről, hiszen Isten ihlette annak megírására, hogy nyomatékosítsa Krisztus jellemének egyik kiváló vonását, az alázatot és minket is erre ösztönözzön.

Az, hogy a Biblia írói néha olyan korábbi eseményekről számolnak be, amiről más írók nem, csak azt igazolja amit a 2Timoteus3:16,17 ír, hogy a TELJES ÍRÁS Istentől ihletett és az Írások megértéséhez a teljes Írást figyelembe kell vegyük.


Egy másik eset Pál, aki idézi Jézus néhány híres szavát a cselekedetek 20:35-ben:"Nagyobb boldogság adni, mint kapni". Ezek a szavak nincsenek benne egyik evangélimban sem, viszont Lukács - a Cselekedetek konyvének írója - ihletés alatt idézni tudta Pál megbízható szavait.(aki maga is Jézustól idézett:-) )


Az, hogy mennyire bízunk a Szentírás Isteni ihletettségében, az már csupán hit és bibliai ismeret kérdése.

Mindenesetre a Szent Igazság, ami megfogalmazódik a Bibliában az ezekből a kis versekből áll össze teljes képpé, mint amilyen Júdás beszámolója is.

2011. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!