Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva szerintetek a...

Ádám és Éva szerintetek a Mennyországba jutottak? Mit gondoltok? Remélem oda jutottak, mert nélkülük nem lenne emberiség.

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 15:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen, odajutottak. Miután kiűzettek a paradicsomból, magukba szálltak, és tiszta életet éltek.
2020. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Erkölcsi életet éltek, és megmentették az emberiséget. Biztosan, hogy a Mennybe jutottak! Vagy pedig feltámadást kapnak ők is. Megérdemlik, nem igaz?
2020. okt. 18. 15:53
 3/23 Mansour ***** válasza:
Nem, pont az a lényege a dolognak, hogy a bukott ember nem érdemli meg a Paradicsomot. Megváltásban pedig Jézus Krisztus által részesülhet az ember, de senki sem azért, mert megérdemli.
2020. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem létezett Ádám és Éva, mint valós személy, viszont ha léteztek volna, akkor lenne esélyük nekik is az örök életre Krisztus keresztváltsága árán.
2020. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Na nemár. Én reménykedem, hogy Isten visszahozza őket az új életben Ádám és Évát. Én a helyükben nem hallgattam volna Istenre, ha nem kapnék örök életet.


Ádám és Éva megszüli a gyereket, majd mind a hároman öngyilkosok lettek volna...

2020. okt. 18. 16:22
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha nincs Ádám és Éva, akkor nincs Jézus sem. Jézus azért halt meg értünk, hogy legyen bocsánat kérés. De ha nincs Ádám és Éva, akkor nincs bocsánatkérés sem!
2020. okt. 18. 16:24
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne lenne Jézus? :D

A kettőnek mi köze egymáshoz? Jézus egy valós történelmi személy, akit megöltek a rómaiak, a keresztény hit szerint pedig nem csak megölték, de feltámadt a halálból, megnyitva az ember számára az üdvösséget. Ádám és Éva pedig inkább tűnik egy történetnek, mint sem történelmi leírásnak.

2020. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mansour ***** válasza:
De van Ádám és Éva és van Jézus - a Bibliában. És van Ádám és Éva, és van (vagy lehet) Jézus - bennünk. Azt, hogy valós történelmi személyként léteztek-e, nem tudhatjuk, de a fentiek miatt nem is fontos tudnunk.
2020. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az előbb írtam. Ja és amúgy a tudomány elfogadja a genetikai Ádámot és Évát.


[link] például ez.



[link]

2020. okt. 18. 16:36
 10/23 Mansour ***** válasza:
86%

"Ja és amúgy a tudomány elfogadja a genetikai Ádámot és Évát."

Ja, csak ez nem a bibliai értelemben vett Ádámot és Évát jelenti. A genetikai Ádám és Éva nem az első és nem az egyedüli emberek voltak a Földön, és egymással nem is találkoztak.

2020. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!